Psychologia stosowana studia

Psychologia stosowana studia - kierunek studiów

Obecnie psychologia to obok prawa oraz ekonomii jeden z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Jaka jest różnica między psychologią a psychologią stosowana? Na co jest kładziony nacisk podczas studiów na kierunku psychologia stosowana? Zachęcamy do przeczytania naszego opisu kierunku, który być może ułatwi Ci wybór kierunku. Jeżeli myślisz o pracy z ludźmi i masz ku temu odpowiednie kompetencje społeczne to psychologia stosowana może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Pewnie większość z Was zastanawia się jaka jest różnica między psychologią a psychologią stosowaną i którą z nich wybrać. Nie jest to pytanie nieuzasadnione i zależy od Twoich preferencji. Psychologia ma ogólnoakademicki profil kształcenia, zaś psychologia stosowana stawia na praktyczny profil kształcenia, jednak po ukończeniu obu kierunków uzyskasz takie same kwalifikacje zawodowe. Psychologia stosowana kształci w zakresie przedmiotów obligatoryjnych i fakultatywnych. Nacisk będzie kładziony na zajęcia praktyczne w zakresie pracy psychologa, czego przykładem są zajęcia z zakresu relacji interpersonalnych, komunikacji czy praktyki psychologiczno-psychoterapeutycznej. Kształcenie w ramach tego kierunku ma na celu przygotowanie studentów do rozpoczęcia pracy w zawodzie od razu po ukończeniu studiów.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku psychologia stosowana? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako psychoterapeuta, psycholog w biznesie lub jako specjalista do spraw human resources. Co więcej, pracę będziesz mógł podjąć w placówkach ochrony zdrowia, opieki społecznej, penitencjarnej a także w przedsiębiorstwach, urzędach państwowych czy organizacjach samorządowych. Możliwości jest wiele, a obecny rynek daje perspektywy na ciekawą pracę w zawodzie. Jeżeli zatem masz właściwe kompetencje społeczne i chcesz w przyszłości zająć się zawodową pomocą to psychologia stosowana może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując psychologię stosowaną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • kompetencji metodologicznych oraz gruntownej znajomości teorii opisujących zachowanie człowieka,
 • psychologii oraz myśli psychologicznej
 • diagnostyki psychologicznej,
 • metodologii badań kierunkowych oraz statystyki,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku psychologia stosowana

Absolwent kierunku psychologia stosowana znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • psycholog w biznesie,
 • psycholog w placówkach ochrony zdrowia,
 • pracownik w ośrodkach opieki społecznej czy penitencjarnej,
 • psycholog w przedsiębiorstwach,
 • pracownik w organizacjach samorządowych

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku psychologia stosowana, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, biologia, chemia, filozofia, fizyka z astronomią, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy, język łaciński i kultura antyczna.
 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA STOSOWANA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

   Typ studiów
   Województwo

   Komentarze (0)