Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
Pedagogika - pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna studia - kierunek studiów
Przestępczość jest jednym z tematów, które wolimy omijać, identyfikować jako niedotyczące nas, odsuwać od siebie na bezpieczną odległość i zamykać za szybami telewizorów, które chronią nas przed bezpośrednią, realną konfrontacją z tym, co dzieje się zawsze na cudzych podwórkach. Szersza, ponadindywidualna perspektywa uświadamia nam jednak, że nasza dzielnica, miasto, kraj, to jak najbardziej wspólne podwórka, przestrzenie, za które wszyscy bierzemy odpowiedzialność i na które nie warto zamykać oczu, nawet, jeśli to, co zobaczymy wzbudzi w nas dyskomfort, zaburzy estetykę, wpędzi w przygnębienie. Każda z tych emocji jest bowiem punktem wyjścia do uruchomienia krytycznej refleksji a w konsekwencji – puntem zapalnym zmian. W statystykach przytaczanych co jakiś czas przez media rzadko kiedy znajdziemy krzepiące informacje – przestępczość, zwłaszcza wśród nieletnich, z roku na rok rośnie a obecność tego zjawiska staje się niemalże oczywistością. Dla tych, którzy wciąż nie przechodzą nad nim do porządku dziennego, mają w sobie reakcyjność i niezgodę na pozostawianie trudnych spraw samym sobie i chcą pomagać osobom pozostającym w konflikcie z prawem, powstały studia na kierunku pedagogika – pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna.
Dla kogo ten kierunek
Jeśli możesz pochwalić się siłą charakteru, kochasz ludzi i chcesz mądrze pomagać tym, którzy przeoczyli własne drogowskazy lub są o krok od wejścia na niewłaściwe drogi a poza idealistyczną pracą u podstaw chcesz wykonywać realną pracę, opartą o szereg przepisów prawa i systemy funkcjonowania instytucji pomocowych, studia na kierunku pedagogika – pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna powinny znaleźć się na liście Twoich edukacyjnych priorytetów.
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Dowiesz się jak funkcjonują współczesne systemy penitencjarne i porównasz je z tymi stosowanymi historycznie, na przestrzeni wieków. Przyjrzysz się ewolucji więziennictwa, poznasz i ocenisz metody resocjalizacji stosowane w zakładach karnych i poprawczych, zostaniesz przygotowany do projektowania własnych rozwiązań wspierających rozwój systemu penitencjarnego. Przyjrzysz się statystykom dotyczącym przestępczości w Polsce i Unii Europejskiej, poznasz metody polityki karnej prowadzonej w krajach wspólnoty i porównasz je z lokalnymi metodami przeciwdziałania przestępczości. Zajmiesz się andragogiką, czyli kształceniem osób dorosłych, poznasz metodykę pracy kuratora rodzinnego, elementy etiologii kryminalnej oraz sposoby prowadzenia efektywnych mediacji w wychowaniu resocjalizacyjnym. Zaznajomisz się z podstawami prawa rodzinnego i karnego, dowiesz się, jaką rolę odgrywają służby mundurowe w systemie profilaktyki i prewencji. Przyjrzysz się interesującym i szczegółowym zagadnieniom, które przybliżą Cię do zamkniętego świata zakładów karnych i resocjalizacyjnych – weźmiesz na warsztat język więźniów biorąc udział w zajęciach warsztatowych z polonistycznych aspektów grpsery, przyjrzysz się specyfice więziennej codzienności kształtującej postawy jednostek i grup, między innymi macierzyństwu i ojcostwu doświadczanemu w murach placówek i instytucji karnych.
Praca po studiach
Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą, kiedy ukończysz studia na kierunku pedagogika – pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna? Znajomość mechanizmów stojących za procesami prowadzącymi do niedostosowania społecznego sprawi, że będziesz pożądanym specjalistą gotowym do pracy w instytucjach profilaktycznych, zajmujących się prewencją, wychowywaniem i korekcją patologicznych zachowań. Z powodzeniem sprawdzisz się w roli członka kuratorskich zespołów sądowych oraz pracownika zakładów karnych i poprawczych. Z Twoich umiejętności skorzystają także domy dziecka, świetlice socjoterapeutyczne oraz poradnie psychologiczno-pedagogiczne, szczególnie te wspierające działania resocjalizacyjne. Zdobyte kompetencje pozwolą Ci również na rozważanie współpracy ze służbami mundurowymi i wspieranie ich w działaniach prewencyjnych.
Pedagogika - pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna - zasady rekrutacji
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując pedagogikę – pedagogikę resocjalizacyjną i penitencjarną?
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
funkcjonowania współczesnych oraz historycznych systemów penitencjarnych
ewolucji więziennictwa w Polsce
metod resocjalizacji stosowanych w zakładach karnych i poprawczych
projektowania własnych rozwiązań wspierających rozwój systemów penitencjarnych
statystyk opisujących przestępczość w Polsce i Unii Europejskiej
metod polityki karnej stosowanych lokalnie oraz w krajach wspólnoty
andragogiki, czyli kształcenia dorosłych
metod pracy kuratora rodzinnego
prowadzenia mediacji w wychowaniu resocjalizacyjnym
podstaw prawa karnego i rodzinnego
roli służb mundurowych w systemie profilaktyki i prewencji
polonistycznych aspektów grypsery
Dalsza część artykułu pod reklamą
wyglądają studia na kierunku pedagogika - pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna?
1. Typ i tryb studiów
Program kształcenie na kierunku pedagogika - pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna będzie oscylował głownie wokół nauk społecznych.
Studenci powyższego kierunku będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku pedagogika - pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna: zagadnienia sprawiedliwości naprawczej, socjologia dewiacji, psychologia penitencjarna, zarys rozwoju systemów resocjalizacyjnych, pedagogika resocjalizacyjna.
Jako student kierunku pedagogika - pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna będziesz miał dostęp do szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z naukami pedagogicznymi, społecznymi oraz humanistycznymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:
Kryminologia z elementami wiktymologii
Macierzyństwo i ojcostwo w zakładzie karnym
Zarządzanie i style zarządzania instytucjami resocjalizacyjnymi
Psychologia sądowa i penitencjarna
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na powyższym kierunku, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także wiele niezwykle istotnych umiejętności praktycznych. Studenci rozwiną swoje kompetencje z zakresu pedagogiki, psychologii oraz dydaktyki, co z powodzeniem wykorzystają podczas pracy w zakładach karnych, ośrodkach wychowawczych czy penitencjarnych. Integralną część studiów będą stanowić praktyki , dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?
Studia drugiego stopnia na kierunku pedagogika - pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku pedagogika – pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna?
Absolwent kierunku pedagogika – pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna znajdzie zatrudnienie w/jako:
członek kuratorskich zespołów sądowych
pracownik instytucji profilaktycznych, zajmujących się prewencją, wychowywaniem i korekcją zachowań patologicznych
domach dziecka
świetlicach środowiskowych i socjoterapeutycznych
poradniach psychologiczno-pedagogicznych
zakładach karnych i poprawczych
doradca w służbach mundurowych wspierający działania prewencyjne
pl. gen. J. Hallera 1B,,
90-647 Łódźhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:EjFwbGFjIEdlbi4gSsOzemVmYSBIYWxsZXJhLCA5MC0wMDEgxYHDs2TFuiwgUG9sYW5kIi4qLAoUChIJtY1NIjM1GkcRSeNz3P26HMoSFAoSCa9WRXUkyxtHEazbIZtjrnzLhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b502e-UMED-LODZ.jpgUniwersytet Medyczny w Łodzi
ul. Michała Oczapowskiego 2,
10-719 Olsztynhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbXXUrjF_4kYRFBCBwmCphiYhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/ab2e1-uwm-olsztyn.jpgUniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
ul. Gagarina 11,,
87-100 Toruń,https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJpcG_olI0A0cR17wMAwJ6-kMhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/83981-umk-torun.jpgUniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu