DORADZTWO I COACHING studia - kierunek studiów

Jeszcze kilka lat temu kierunek taki jak doradztwo i coaching nie cieszył się zbyt dużą popularnością, natomiast od jakiegoś czasu tendencja na rynku akademickim jest odwrotna. Pewnie już nie jednokrotnie zetknąłeś się z osobami, które tytułują się jako coach i doradca. Otóż w ostatnim czasie możemy zaobserwować rozkwit profesji, zajmujących się rozwojem osobistym klientów. Coach to osoba, która pomaga wyznaczać życiowe cele, pomaga w osiąganiu satysfakcjonujących rezultatów, motywuje do wprowadzania zmian w różnych dziedzinach życia (zawodowym, uczuciowym, zdrowotnym). Rosnące zainteresowanie coachingiem podyktowane jest zapotrzebowaniem społecznym, ponieważ coraz więcej ludzi, którym zależy na dbaniu o swoje zdrowie psychiczne i rozwój, korzysta usług tego typu doradców. Najważniejsze jest jednak to, by osoby zainteresowane rozwojem osobistym trafiały do wykwalifikowanych specjalistów o wszechstronnej wiedzy i umiejętnościach, dlatego też uczelnie oferują przyszłym studentom kierunki takie jakie doradztwo i coaching.

 

Program studiów i przedmioty

Podczas całego toku nauki studenci będą rozwijać swoje umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki, mentoringu, czy etyki. Są to niezbędne podstawy, z którymi muszą się zapoznać przyszli absolwenci, by przekuć swoją wiedzę w praktyczne umiejętności. Dbanie o rozwój osobistych przyszłych klientów musi opierać się także na bardzo dobrej znajomości komunikacji oraz perswazji. Studenci będą poznawać tajniki wpływania i motywowania podmiotów indywidualnych, ale także nauczą się jak zarządzać całymi organizacjami i przedsiębiorstwami. Studia te mają charakter niemalże interdyscyplinarny, ponieważ program kształcenia łączy w sobie elementy psychologii, konsultingu i przede wszystkim coachingu. Aby móc podjąć efektywną i rzetelną pracę studenci muszą nauczyć się rozróżniać manipulację od otwartej komunikacji, więc w tym przypadku najważniejsze są zajęcia praktyczne i poznanie, a także rozróżnienie warsztatu pracy coacha, doradcy oraz trenera.

 

Praca po studiach

Sylwetka absolwenta kierunku doradztwo i coaching sprawia, że staje się on wyjątkowo atrakcyjny na aktualnym rynku zatrudnienia. Współpraca z różnorodnego rodzaju korporacjami i organizacjami, prowadzenie szkoleń z zakresu rozwoju osobistego dla pracowników, aktywna działalność w agencjach reklamowych – we wszystkich tych miejscach wciąż poszukiwani są doradcy z gruntownym wykształceniem z zakresu coachingu. Najbardziej atrakcyjne i rozwijające może być jednak podjęcie własnej działalności doradczej i współpraca z indywidualnymi podmiotami, prowadzenie sesji coachingowych i motywacyjnych. Rzetelna wiedza, kwalifikacje i umiejętności po ukończeniu tego kierunku studiów uczynią cię profesjonalistą, a te elementy są najważniejsze, by wzbudzić w klientach zaufanie i zachęcić ich do długofalowej współpracy.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Podczas procesu rekrutacji na ten kierunek przedmioty, które są najczęściej brane pod uwagę to: język polski, WOS, język angielski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DORADZTWO I COACHING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku doradztwo i coaching

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DORADZTWO I COACHING

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, wybierając ten kierunek, obejmuje:

 • podstawy psychologii
 • elementy konsultingu
 • podstawy coachingu i doradztwa
 • zarządzanie podmiotami indywidualnymi i grupami
 • techniki perswazji
 • techniki manipulacji
 • prowadzenie profesjonalnych badań jakościowych
 • prowadzenie sesji coachingowych i motywacyjnych
 • warsztat pracy trenera, doradcy, choacha

Jak wyglądają studia na kierunku doradztwo i coaching?

Kierunki psychologiczne, do kanonu których należy między innymi doradztwo i coaching, odpowiadają na zainteresowanie rozwojem osobistym człowieka, jego motywacją, procesami myślowymi oraz wszelkimi czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi, które mają wpływ na podejmowanie istotnych decyzji życiowych. Studiując doradztwo i coaching, dowiesz się między innymi w jaki sposób pełnić rolę konsultanta do spraw samorozwoju, poszerzysz własne umiejętności interpersonalne, które okażą się niezbędne podczas świadczenia usług doradczych. Co więcej, jako student zgłębisz konkretne techniki psychologiczne, odnoszące się do oceny predyspozycji klientów i nakierowywania ich na najbardziej optymalną ścieżkę zawodową.

Na organizację kształcenia podczas studiów na kierunku doradztwo i coaching mogą mieć wpływ sami studenci, wybierając jeden z oferowanych trybów edukacji. Nauka na studiach dziennych przebiega podczas pięciu dni w tygodniu. Zajęcia i wykłady odbywają się najczęściej w godzinach porannych, nieco rzadziej popołudniowych i wieczornych. Charakter kształcenia niestacjonarnego umożliwia studentom na przykład pogodzenie życia zawodowego ze studiami, bowiem nauka odbywa się wyłącznie w weekendy, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Jeśli z dowolnych powodów wolałbyś kształcić się weekendowo, wybierz doradztwo i coaching w trybie zaocznym. Pamiętaj jednak, że taka decyzja będzie wiązała się z obowiązkiem uiszczania opłat za czesne.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DORADZTWO I COACHING STUDIA NIESTACJONARNE

DORADZTWO I COACHING STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku doradztwo i coaching?

Aby ukończyć studia na kierunku doradztwo i coaching oraz jednocześnie móc pochwalić się wyższym wykształceniem z zakresu nauk psychologicznych, należy przejść przez trzyletni cykl edukacyjny. Po upływie sześciu semestrów uzyskasz tytuł licencjata. Następnie staniesz przed możliwością przystąpienia do magisterskich studiów drugiego stopnia, które będą trwały dwa lata i uposażą cię w bardziej rozbudowany zestaw kompetencji, dzięki którym staniesz się atrakcyjnym pracownikiem międzynarodowego rynku pracy.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DORADZTWO I COACHING STUDIA I STOPNIA

DORADZTWO I COACHING STUDIA II STOPNIA

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

 • różnego rodzaju przedsiębiorstwa
 • korporacje
 • organizacje pożytku publicznego
 • instytucje zajmujące się doradztwem i rozwojem osobistym
 • urzędy pracy
 • ośrodki kultury
 • agencje reklamowe
 • firmy zajmujące się organizacją szkoleń
 • własna działalność gospodarcza z zakresu doradztwa i coachingu

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DORADZTWO I COACHING

Komentarze (37)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! Uczelnie Vistula ponownie otwierają Biuro Rekrutacji. Od 27 maja bieżącego roku możecie zapisać się na Wasze wymarzone studia. Jesteśmy dostępni dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących studiowania na naszej uczelni - jestem tu dla Was. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Karol odpowiedz pokaż odpowiedzi (8)

Jak mogę dokonać zmiany kierunku z tego coachingu na ekonomię? Da się to zrobić przed 1.10 jeszcze? Nie ma mnie w mieście i nie mogę podejść zapytać bezpośrednio na uczelnię i szukam info w necie

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Karol odpowiedz

Witaj, Karol! Oczywiście student ma prawo do zmiany kierunku studiów, jednak potrzebna jest do tego zgoda dziekana. Wymaga to pisemnego wniosku złożonego do dziekana nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem roku akademickiego, a w szczególnych przypadkach semestru. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Karol W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Dzięki za informacje. Udało mi się to już załatwić i jestem już na ekonomii! Dzięki za szybką odpowiedź dzięki temu poprosiłem rodziców o złożenie takiego wniosku w moim imieniu a ja wszystko dopiąłem przez telefon z dziekanatem.

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Karol odpowiedz

Witaj, Karol! Niezmiernie cieszy mnie fakt, że udało Ci się przenieść na kierunek, który naprawdę Cię interesuje. Ten proces wcale nie jest tak skomplikowany, na jaki wygląda. W jakim trybie studiujesz? Życzę Ci samych sukcesów i owocnej pracy na studiach. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

szaza W odpowiedzi do: Karol odpowiedz

O, brzmi faktycznie bezproblemowo. To dobrze, czasem szkoły robią problemy z niczego

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: szaza odpowiedz

Witaj, Szaza! Dokładamy wszelkich starań, aby nasi studenci czuli się na uczelni jak najlepiej. Rozumiemy, że czasami wybór kierunku studiów nie jest satysfakcjonujący. Czasami studenci stwierdzają, że to jednak nie jest to, co chcą w życiu robić i mają do tego pełne prawo. Nie zamierzamy im utrudniać studiowania na kierunku, który naprawdę ich interesuje. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Bajka W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula Jakie dokumenty są wymagane na studia II stopnia? Jestem po dietetyce i chciałabym aplikować na coaching, jest to możliwe?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Bajka odpowiedz

Witaj, Bajka! Studia na kierunku Coaching Stylu Życia są dedykowane również absolwentom dietetyki, więc dobrze trafiłaś. Wymagane dokumenty to dyplom ukończenia studiów, w Twoim wypadku na kierunku dietetyka. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Wifi W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Chyba na każdej uczelni jest wymagany tylko dyplom, ewentualnie jakieś papiery jakie wymaga uczelnia, które są do pobrania :)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (26)

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

kremo W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Czy na naszym rynku faktycznie kierunki coachingowe mają rację bytu? To jednak kilka lat studiowania i zdobywania tylko teoretycznej wiedzy. Jak zdaniem waszej uczelni przekłada się to na faktyczną zdolność absolwenta do znalezienia pracy po tym kierunku?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: kremo odpowiedz

Witaj, Kremo! W Stanach Zjednoczonych aż 70 proc. menedżerów średniego szczebla (wyższego ? prawie wszyscy) systematycznie korzysta z usług coacha. W Anglii 80 proc. firm inwestuje w coaching, w Polsce ? jedynie 15 proc. Według badań Forbes, ROI czyli zwrot z inwestycji w coaching jest 6-krotny, a według danych PwC nawet 7-krotny. Jak się okazuje nie tylko warto inwestować w coaching, jak również w karierę jako coach. Praca w obszarze lifestyle coaching, to ciągły kontakt z ludźmi. Wymaga miękkich kompetencji i niezbędnego doświadczenia, które zdobędziesz podczas studiów oraz w trakcie ciekawych praktyk zawodowych. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

kremo W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

mhm ciekawe te zestawienia... ciekawe praktyki zawodowe tzn macie jakiś partnerów którzy juz się tym zajmują i tam wasi studenci odbywają te praktyki? Czy te studia pozwalają później ubiegać się o jakieś certyfiikacje? Podobno certyfikaty są mile widziane w takich zawodach

szop W odpowiedzi do: kremo odpowiedz

@kremo wg mnie na samej uczelni raczej nic nie zyskasz. Trzeba mieć jakieś kursy czy certyfikaty. @doradca czy w jakiś sposób pomagacie swoim absolwentom w znalezieniu pracy? Jakiś program dla absolwentów czy coś takiego?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: kremo odpowiedz

Witaj, Kremo! Kierunek Coaching Stylu życia ma charakter praktyczny. Trzon kadry stanowią certyfikowani coache prowadzący aktywną działalność coachingową oraz szkoleniową (również właściciele firm coachingowych), a także eksperci zajmujący się zagadnieniami kultury fizycznej i sportu w wymiarze rekreacyjnym, trenerzy personalni, praktykujący dietetycy oraz specjaliści w dziedzinie poradnictwa żywieniowego. Zespół zasilą też praktykujący psychologowie, terapeuci, socjologowie i specjaliści od zarządzania. Absolwenci kierunku otrzymują certyfikat ACSTH ICF uprawniający do wykonywania zawodu coacha oraz pełne przygotowanie do podjęcia międzynarodowego egzaminu akredytacyjnego na profesjonalnego coacha ICF na poziomie ACC. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: szop odpowiedz

Witaj, Szop! Jednym z kluczowych zadań Biura Karier jest udzielenie studentom pomocy w rozpoczęciu kariery zawodowej. W każdym miesiącu mamy kilkadziesiąt nowych ofert pracy, staży i praktyk. Są one zamieszczane na stronie internetowej i wywieszane na tablicy ogłoszeń obok Biura. Można je również przejrzeć w Biurze, a przy okazji porozmawiać z doradcą. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

korel W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Jak wyglądają zajęcia na tym kierunku? @DoradcaOnlineVistula czy na waszej uczelni można studiować online?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: korel odpowiedz

Witaj, Korel! Na naszej uczelni oferujemy również kierunki studiów realizowane w trybie online, zarówno I stopnia jak i II. Czy jesteś zainteresowany takim trybem studiowania? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: korel odpowiedz

Witaj, Korel! Poza przedmiotami obowiązkowymi i praktykami zawodowymi, stosujemy nowoczesne formy i metody pracy podczas studiów takie jak treningowe sesje coachingowe, techniki problem based learning studia przypadków, inscenizacje i dialogi, warsztaty i wiele, wiele innych. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

szaza W odpowiedzi do: korel odpowiedz

coaching online? Wydawało mi się ,że to kierunek oparty na relacjach międzyludzkich, a online wkuwasz tylko teorie

Marta W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A czy na uczelni jest możliwość poszerzenia wiedzy jako coach dzięki różnym kursom czy raczej to już trzeba szukać poza uczelnią ?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Marta odpowiedz

Witaj, Marta! Dostępne kursy znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce ''Kursy i szkolenia''. Poza tym 10 dniowa szkoła letnia kształtująca prozdrowotne wzory zachowań będzie Istotnym elementem wzmacniającym Twoje kompetencje. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

opal W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@doradca czy takie kursy są dodatkowo płatne? @Marta kursy sa bardzo ważne a jeszcze jak kończą się certyfikatem to bardzo nam ułatwią.

Roksana W odpowiedzi do: opal odpowiedz

@opal wydaje mi się, że każdy kurs czy szkolenie, nawet organizowane z ramienia uczelni kończy się certyfikatem ukończenia czy odbycia :)

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: opal odpowiedz

Witaj, Opal! Wszystko zależy od tego, jaki kurs Cię interesuje. Nie wszystkie są darmowe. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Roksana odpowiedz

Witaj, Roksana! Każdy kurs czy szkolenie organizowane na naszej uczelni kończy się udokumentowaniem odbycia. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Karol W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A jakie kursy są organizowane przez uczelnię jeżeli chodzi o takie kursy ogólnorozwojowe niekoniecznie powiązane z jednym kierunkiem studiów?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Karol odpowiedz

Witaj, Karol! Przykładowe szkolenia oferowane przez naszą uczelnię to: Team Leader, Analityk danych, Specjalista ds. kadr i płac, Specjalista ds. transportu i przemysłu lotniczego (szkolenie certyfikowane). Wymienione przeze mnie szkolenia skierowane są do studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych 1 i 2 stopnia kierunków Turystyka i rekreacja oraz Dietetyka, którzy nie są na 1 i 2 semestrze studiów licencjackich. Czy któreś z nich wpadło Ci w oko? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

apa W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

team leader ? hm jako dodatek do Coachingu może być ciekawy . Czy ktoś już uczestniczy? @Doardco,a w jakich terminach są te szkolenia? w trakcie semestru?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: szaza odpowiedz

Witaj, Szaza! Kierunek Coaching Stylu Życia nie jest prowadzony na naszej uczelni w trybie online. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: apa odpowiedz

Witaj, Apa! Szkolenie Team Leader skierowane jest do studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych 1 i 2 stopnia kierunków ?Turystyka i rekreacja? oraz ?Dietetyka?, którzy nie są na 1 i 2 semestrze studiów licencjackich. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: apa odpowiedz

Witaj, Apa! Przy każdym szkoleniu jest podany jego dokładny termin. Odbywają się one w trakcie semestru. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Bajka W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@Doradcaonlinevistula A ja chciałam zapytać jak studenci są informowani o nowych ofertach pracy? Czy biuro karier działa sprawnie?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Bajka odpowiedz

Witaj, Bajka! Biuro Karier otrzymuje codziennie nowe oferty pracy. Są one zamieszczane na stronie internetowej i wywieszane na tablicy ogłoszeń obok Biura. Można je również przejrzeć w Biurze, a przy okazji porozmawiać z doradcą. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

julek W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Potwierdzam, biuro działa bardzo sprawnie i faktycznie się angażują. Mi na mój ostatni rok na tej uczelni znaleźli pracę na 1/2 etatu i jest w 7 niebie!

Wifi W odpowiedzi do: julek odpowiedz

Czyli możesz być trochę bardziej spokojniejszy niż wielu studentów, którzy mają problem, co robić dalej po studiach. Chcesz zostać u nich na dłużej jak Ci zaproponują?