Doradztwo i coaching

Doradztwo i coaching

Dodaj do ulubionych

DORADZTWO I COACHING studia - kierunek studiów

Studia na kierunku doradztwo i coaching to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Opis kierunku

Doradztwo i coaching to interdyscyplinarny kierunek związany z zapotrzebowaniem rynku pracy. Jego studenci otrzymują rozległą wiedzę z pogranicza psychologii, pedagogiki czy doradztwa zawodowego. Ważną częścią kształcenia jest jednak rozwój umiejętności oraz kompetencji miękkich, które pozwolą na aktywną współpracę z podopiecznymi, potrzebującymi wsparcia na drodze do zwiększenia własnej samoświadomości.

 

Praca po studiach

Doradztwo i coaching to studia przygotowujące do pracy na wielu płaszczyznach. Ich absolwenci mogą zajmować się mentoringiem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej – chociażby z zakresu doradztwa zawodowego. Po ukończeniu nauki można ubiegać się również o pracę między innymi w działach HR oraz prowadzeniem szkoleń.

Co zdawać na maturze?

Podczas procesu rekrutacji na ten kierunek przedmioty, które są najczęściej brane pod uwagę to: język polski, WOS, język angielski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DORADZTWO I COACHING

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Doradztwo i coaching - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku doradztwo i coaching

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, wybierając ten kierunek, obejmuje:

   Program studiów i przedmioty

   Podczas całego toku nauki studenci będą rozwijać swoje umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki, mentoringu, czy etyki. Są to niezbędne podstawy, z którymi muszą się zapoznać przyszli absolwenci, by przekuć swoją wiedzę w praktyczne umiejętności.

   Dbanie o rozwój osobistych przyszłych klientów musi opierać się także na bardzo dobrej znajomości komunikacji oraz perswazji. Studenci będą poznawać tajniki wpływania i motywowania podmiotów indywidualnych, ale także nauczą się jak zarządzać całymi organizacjami i przedsiębiorstwami.

   Studia te mają charakter niemalże interdyscyplinarny, ponieważ program kształcenia łączy w sobie elementy psychologii, konsultingu i przede wszystkim coachingu.

   Aby móc podjąć efektywną i rzetelną pracę studenci muszą nauczyć się rozróżniać manipulację od otwartej komunikacji, więc w tym przypadku najważniejsze są zajęcia praktyczne i poznanie, a także rozróżnienie warsztatu pracy coacha, doradcy oraz trenera.

    

   Absolwent powinien posiadać:

   • podstawy psychologii
   • elementy konsultingu
   • podstawy coachingu i doradztwa
   • zarządzanie podmiotami indywidualnymi i grupami
   • techniki perswazji
   • techniki manipulacji
   • prowadzenie profesjonalnych badań jakościowych
   • prowadzenie sesji coachingowych i motywacyjnych
   • warsztat pracy trenera, doradcy, choacha

   Jak wyglądają studia na kierunku doradztwo i coaching?

    

   1. Tryb i typ studiów

   Na organizację kształcenia podczas studiów na kierunku doradztwo i coaching mogą mieć wpływ sami studenci, wybierając jeden z oferowanych trybów edukacji. Nauka na studiach dziennych przebiega podczas pięciu dni w tygodniu. Zajęcia i wykłady odbywają się najczęściej w godzinach porannych, nieco rzadziej popołudniowych i wieczornych.

   Charakter kształcenia niestacjonarnego umożliwia studentom na przykład pogodzenie życia zawodowego ze studiami, bowiem nauka odbywa się wyłącznie w weekendy, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Jeśli z dowolnych powodów wolałbyś kształcić się weekendowo, wybierz doradztwo i coaching w trybie zaocznym. Pamiętaj jednak, że taka decyzja będzie wiązała się z obowiązkiem uiszczania opłat za czesne.

    

   Studia na kierunku doradztwo i coaching możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   2. Nabywane umiejętności

   Kierunki psychologiczne, do kanonu których należy między innymi doradztwo i coaching, odpowiadają na zainteresowanie rozwojem osobistym człowieka, jego motywacją, procesami myślowymi oraz wszelkimi czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi, które mają wpływ na podejmowanie istotnych decyzji życiowych.

   Studiując doradztwo i coaching, dowiesz się między innymi w jaki sposób pełnić rolę konsultanta do spraw samorozwoju, poszerzysz własne umiejętności interpersonalne, które okażą się niezbędne podczas świadczenia usług doradczych.

   Co więcej, jako student zgłębisz konkretne techniki psychologiczne, odnoszące się do oceny predyspozycji klientów i nakierowywania ich na najbardziej optymalną ścieżkę zawodową.

    

   3. Dla kogo ten kierunek

   Jeszcze kilka lat temu kierunek taki jak doradztwo i coaching nie cieszył się zbyt dużą popularnością, natomiast od jakiegoś czasu tendencja na rynku akademickim jest odwrotna. Pewnie już nie jednokrotnie zetknąłeś się z osobami, które tytułują się jako coach i doradca.

   Otóż w ostatnim czasie możemy zaobserwować rozkwit profesji, zajmujących się rozwojem osobistym klientów. Coach to osoba, która pomaga wyznaczać życiowe cele, pomaga w osiąganiu satysfakcjonujących rezultatów, motywuje do wprowadzania zmian w różnych dziedzinach życia (zawodowym, uczuciowym, zdrowotnym).

   Rosnące zainteresowanie coachingiem podyktowane jest zapotrzebowaniem społecznym, ponieważ coraz więcej ludzi, którym zależy na dbaniu o swoje zdrowie psychiczne i rozwój, korzysta usług tego typu doradców.

   Najważniejsze jest jednak to, by osoby zainteresowane rozwojem osobistym trafiały do wykwalifikowanych specjalistów o wszechstronnej wiedzy i umiejętnościach, dlatego też uczelnie oferują przyszłym studentom kierunki takie jakie doradztwo i coaching.

    

   Ile trwają studia na kierunku doradztwo i coaching?

   Studia na kierunku doradztwo i coaching trwają 3 lata (studia I stopnia).

   Aby ukończyć studia na kierunku doradztwo i coaching oraz jednocześnie móc pochwalić się wyższym wykształceniem z zakresu nauk psychologicznych, należy przejść przez trzyletni cykl edukacyjny. Po upływie sześciu semestrów uzyskasz tytuł licencjata. 

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

   Praca po studiach

   Sylwetka absolwenta kierunku doradztwo i coaching sprawia, że staje się on wyjątkowo atrakcyjny na aktualnym rynku zatrudnienia. Współpraca z różnorodnego rodzaju korporacjami i organizacjami, prowadzenie szkoleń z zakresu rozwoju osobistego dla pracowników, aktywna działalność w agencjach reklamowych – we wszystkich tych miejscach wciąż poszukiwani są doradcy z gruntownym wykształceniem z zakresu coachingu.

   Najbardziej atrakcyjne i rozwijające może być jednak podjęcie własnej działalności doradczej i współpraca z indywidualnymi podmiotami, prowadzenie sesji coachingowych i motywacyjnych. Rzetelna wiedza, kwalifikacje i umiejętności po ukończeniu tego kierunku studiów uczynią cię profesjonalistą, a te elementy są najważniejsze, by wzbudzić w klientach zaufanie i zachęcić ich do długofalowej współpracy.

    

   Absolwent kierunku doradztwo i coahing znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • różnego rodzaju przedsiębiorstwach
   • korporacjach
   • organizacjach pożytku publicznego
   • instytucjach zajmujących się doradztwem i rozwojem osobistym
   • urzędach pracy
   • ośrodkach kultury
   • agencjach reklamowych
   • firmach zajmujących się organizacją szkoleń
   • własna działalność gospodarcza z zakresu doradztwa i coachingu

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DORADZTWO I COACHING

   Komentarze (39)

   doTomka odpowiedz

   Cześć, ja kończyłam podyplomówke w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego w zeszłym semestrze, całość online, więc mozna studiować wszędzie, materiały ciekawe i na czasie co teraz tez się ceni, bo niektore uczelnie nie aktualizuja nic i na przykłąd dają książke z technikami sprzed 20 lat...

   Tomek odpowiedz

   A ja zapytam o studia podyplomowe, czy ktoś może coś polecić? Najlepiej absolwenci...

   DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   Witam! Uczelnie Vistula ponownie otwierają Biuro Rekrutacji. Od 27 maja bieżącego roku możecie zapisać się na Wasze wymarzone studia. Jesteśmy dostępni dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących studiowania na naszej uczelni - jestem tu dla Was. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   Karol odpowiedz pokaż odpowiedzi (8)

   Jak mogę dokonać zmiany kierunku z tego coachingu na ekonomię? Da się to zrobić przed 1.10 jeszcze? Nie ma mnie w mieście i nie mogę podejść zapytać bezpośrednio na uczelnię i szukam info w necie

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Karol odpowiedz

   Witaj, Karol! Oczywiście student ma prawo do zmiany kierunku studiów, jednak potrzebna jest do tego zgoda dziekana. Wymaga to pisemnego wniosku złożonego do dziekana nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem roku akademickiego, a w szczególnych przypadkach semestru. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   Karol W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   Dzięki za informacje. Udało mi się to już załatwić i jestem już na ekonomii! Dzięki za szybką odpowiedź dzięki temu poprosiłem rodziców o złożenie takiego wniosku w moim imieniu a ja wszystko dopiąłem przez telefon z dziekanatem.

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Karol odpowiedz

   Witaj, Karol! Niezmiernie cieszy mnie fakt, że udało Ci się przenieść na kierunek, który naprawdę Cię interesuje. Ten proces wcale nie jest tak skomplikowany, na jaki wygląda. W jakim trybie studiujesz? Życzę Ci samych sukcesów i owocnej pracy na studiach. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   szaza W odpowiedzi do: Karol odpowiedz

   O, brzmi faktycznie bezproblemowo. To dobrze, czasem szkoły robią problemy z niczego

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: szaza odpowiedz

   Witaj, Szaza! Dokładamy wszelkich starań, aby nasi studenci czuli się na uczelni jak najlepiej. Rozumiemy, że czasami wybór kierunku studiów nie jest satysfakcjonujący. Czasami studenci stwierdzają, że to jednak nie jest to, co chcą w życiu robić i mają do tego pełne prawo. Nie zamierzamy im utrudniać studiowania na kierunku, który naprawdę ich interesuje. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   Bajka W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   @DoradcaOnlineVistula Jakie dokumenty są wymagane na studia II stopnia? Jestem po dietetyce i chciałabym aplikować na coaching, jest to możliwe?

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Bajka odpowiedz

   Witaj, Bajka! Studia na kierunku Coaching Stylu Życia są dedykowane również absolwentom dietetyki, więc dobrze trafiłaś. Wymagane dokumenty to dyplom ukończenia studiów, w Twoim wypadku na kierunku dietetyka. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   Wifi W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   Chyba na każdej uczelni jest wymagany tylko dyplom, ewentualnie jakieś papiery jakie wymaga uczelnia, które są do pobrania :)

   DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (26)

   Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

   kremo W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   Czy na naszym rynku faktycznie kierunki coachingowe mają rację bytu? To jednak kilka lat studiowania i zdobywania tylko teoretycznej wiedzy. Jak zdaniem waszej uczelni przekłada się to na faktyczną zdolność absolwenta do znalezienia pracy po tym kierunku?

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: kremo odpowiedz

   Witaj, Kremo! W Stanach Zjednoczonych aż 70 proc. menedżerów średniego szczebla (wyższego ? prawie wszyscy) systematycznie korzysta z usług coacha. W Anglii 80 proc. firm inwestuje w coaching, w Polsce ? jedynie 15 proc. Według badań Forbes, ROI czyli zwrot z inwestycji w coaching jest 6-krotny, a według danych PwC nawet 7-krotny. Jak się okazuje nie tylko warto inwestować w coaching, jak również w karierę jako coach. Praca w obszarze lifestyle coaching, to ciągły kontakt z ludźmi. Wymaga miękkich kompetencji i niezbędnego doświadczenia, które zdobędziesz podczas studiów oraz w trakcie ciekawych praktyk zawodowych. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   kremo W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   mhm ciekawe te zestawienia... ciekawe praktyki zawodowe tzn macie jakiś partnerów którzy juz się tym zajmują i tam wasi studenci odbywają te praktyki? Czy te studia pozwalają później ubiegać się o jakieś certyfiikacje? Podobno certyfikaty są mile widziane w takich zawodach

   szop W odpowiedzi do: kremo odpowiedz

   @kremo wg mnie na samej uczelni raczej nic nie zyskasz. Trzeba mieć jakieś kursy czy certyfikaty. @doradca czy w jakiś sposób pomagacie swoim absolwentom w znalezieniu pracy? Jakiś program dla absolwentów czy coś takiego?

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: kremo odpowiedz

   Witaj, Kremo! Kierunek Coaching Stylu życia ma charakter praktyczny. Trzon kadry stanowią certyfikowani coache prowadzący aktywną działalność coachingową oraz szkoleniową (również właściciele firm coachingowych), a także eksperci zajmujący się zagadnieniami kultury fizycznej i sportu w wymiarze rekreacyjnym, trenerzy personalni, praktykujący dietetycy oraz specjaliści w dziedzinie poradnictwa żywieniowego. Zespół zasilą też praktykujący psychologowie, terapeuci, socjologowie i specjaliści od zarządzania. Absolwenci kierunku otrzymują certyfikat ACSTH ICF uprawniający do wykonywania zawodu coacha oraz pełne przygotowanie do podjęcia międzynarodowego egzaminu akredytacyjnego na profesjonalnego coacha ICF na poziomie ACC. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: szop odpowiedz

   Witaj, Szop! Jednym z kluczowych zadań Biura Karier jest udzielenie studentom pomocy w rozpoczęciu kariery zawodowej. W każdym miesiącu mamy kilkadziesiąt nowych ofert pracy, staży i praktyk. Są one zamieszczane na stronie internetowej i wywieszane na tablicy ogłoszeń obok Biura. Można je również przejrzeć w Biurze, a przy okazji porozmawiać z doradcą. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   korel W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   Jak wyglądają zajęcia na tym kierunku? @DoradcaOnlineVistula czy na waszej uczelni można studiować online?

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: korel odpowiedz

   Witaj, Korel! Na naszej uczelni oferujemy również kierunki studiów realizowane w trybie online, zarówno I stopnia jak i II. Czy jesteś zainteresowany takim trybem studiowania? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: korel odpowiedz

   Witaj, Korel! Poza przedmiotami obowiązkowymi i praktykami zawodowymi, stosujemy nowoczesne formy i metody pracy podczas studiów takie jak treningowe sesje coachingowe, techniki problem based learning studia przypadków, inscenizacje i dialogi, warsztaty i wiele, wiele innych. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   szaza W odpowiedzi do: korel odpowiedz

   coaching online? Wydawało mi się ,że to kierunek oparty na relacjach międzyludzkich, a online wkuwasz tylko teorie

   Marta W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   A czy na uczelni jest możliwość poszerzenia wiedzy jako coach dzięki różnym kursom czy raczej to już trzeba szukać poza uczelnią ?

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Marta odpowiedz

   Witaj, Marta! Dostępne kursy znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce ''Kursy i szkolenia''. Poza tym 10 dniowa szkoła letnia kształtująca prozdrowotne wzory zachowań będzie Istotnym elementem wzmacniającym Twoje kompetencje. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   opal W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   @doradca czy takie kursy są dodatkowo płatne? @Marta kursy sa bardzo ważne a jeszcze jak kończą się certyfikatem to bardzo nam ułatwią.

   Roksana W odpowiedzi do: opal odpowiedz

   @opal wydaje mi się, że każdy kurs czy szkolenie, nawet organizowane z ramienia uczelni kończy się certyfikatem ukończenia czy odbycia :)

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: opal odpowiedz

   Witaj, Opal! Wszystko zależy od tego, jaki kurs Cię interesuje. Nie wszystkie są darmowe. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Roksana odpowiedz

   Witaj, Roksana! Każdy kurs czy szkolenie organizowane na naszej uczelni kończy się udokumentowaniem odbycia. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   Karol W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   A jakie kursy są organizowane przez uczelnię jeżeli chodzi o takie kursy ogólnorozwojowe niekoniecznie powiązane z jednym kierunkiem studiów?

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Karol odpowiedz

   Witaj, Karol! Przykładowe szkolenia oferowane przez naszą uczelnię to: Team Leader, Analityk danych, Specjalista ds. kadr i płac, Specjalista ds. transportu i przemysłu lotniczego (szkolenie certyfikowane). Wymienione przeze mnie szkolenia skierowane są do studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych 1 i 2 stopnia kierunków Turystyka i rekreacja oraz Dietetyka, którzy nie są na 1 i 2 semestrze studiów licencjackich. Czy któreś z nich wpadło Ci w oko? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   apa W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   team leader ? hm jako dodatek do Coachingu może być ciekawy . Czy ktoś już uczestniczy? @Doardco,a w jakich terminach są te szkolenia? w trakcie semestru?

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: szaza odpowiedz

   Witaj, Szaza! Kierunek Coaching Stylu Życia nie jest prowadzony na naszej uczelni w trybie online. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: apa odpowiedz

   Witaj, Apa! Szkolenie Team Leader skierowane jest do studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych 1 i 2 stopnia kierunków ?Turystyka i rekreacja? oraz ?Dietetyka?, którzy nie są na 1 i 2 semestrze studiów licencjackich. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: apa odpowiedz

   Witaj, Apa! Przy każdym szkoleniu jest podany jego dokładny termin. Odbywają się one w trakcie semestru. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   Bajka W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   @Doradcaonlinevistula A ja chciałam zapytać jak studenci są informowani o nowych ofertach pracy? Czy biuro karier działa sprawnie?

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Bajka odpowiedz

   Witaj, Bajka! Biuro Karier otrzymuje codziennie nowe oferty pracy. Są one zamieszczane na stronie internetowej i wywieszane na tablicy ogłoszeń obok Biura. Można je również przejrzeć w Biurze, a przy okazji porozmawiać z doradcą. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   julek W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   Potwierdzam, biuro działa bardzo sprawnie i faktycznie się angażują. Mi na mój ostatni rok na tej uczelni znaleźli pracę na 1/2 etatu i jest w 7 niebie!

   Wifi W odpowiedzi do: julek odpowiedz

   Czyli możesz być trochę bardziej spokojniejszy niż wielu studentów, którzy mają problem, co robić dalej po studiach. Chcesz zostać u nich na dłużej jak Ci zaproponują?

   wsaib

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
   • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
   • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
   • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
   • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
   • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie