PEDAGOGIKA WIEKU DZIECIĘCEGO

PEDAGOGIKA WIEKU DZIECIĘCEGO

Dodaj do ulubionych

PEDAGOGIKA WIEKU DZIECIĘCEGO studia-kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Dzieciństwo ma ogromny wpływ na dorosłe życie. Od tego jak zostanie wychowane dziecko i jakiego wzorca zachowań zostanie nauczone, zależy całe jego dorosłe życie. Dlatego niezwykle ważne jest zrozumienie mechanizmów rządzących psychiką młodego człowieka i umiejętne przekazywanie mu wiedzy i wartości. Jako odpowiedź na te potrzeby powstał kierunek pedagogika wieku dziecięcego.

Są to stosunkowo nowe studia powstałe zamiast specjalizacji Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne znajdującej się w ofercie studiów pedagogicznych. Kierunek ten kształci nauczycieli specjalizujących się w nauczaniu dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jeśli jesteś osobą empatyczną z głową pełną pomysłów, która chętnie wykorzysta swoją kreatywność w pracy z dziećmi, to te studia są dla Ciebie idealnym wyborem!


Czego nauczysz się na kierunku pedagogika wieku dziecięcego?

Podczas studiów zostanie Ci przekazana wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu pedagogiki. Poznasz zagadnienia dotyczące historii pedagogiki, a także jej roli we współczesnym świecie. Jednak szczególna waga będzie przykładana do zagadnień z obszaru edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Dowiesz się jak wygląda fizyczny i psychiczny rozwój dziecka na każdym etapie jego życia.

To niewątpliwie pomoże Ci w lepszym zrozumieniu zachowań młodego człowieka. Co więcej poznasz tajniki pracy nauczyciela i nauczysz się optymalnego przekazywania wiedzy w taki sposób aby wzbudzić zainteresowania swoich uczniów. W czasie studiów zagłębisz się w problematykę kształcenia zintegrowanego, które skupia się na tym, aby przejście z systemu przedszkolnego do systemu szkolnego było jak najmniej stresujące dla dziecka.

Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz na praktykach studenckich, które zrealizujesz w przedszkolu i szkole. Dzięki nim zdobędziesz cenne doświadczenie, które będziesz mógł wykorzystać w swojej przyszłej pracy. Ponadto dostaniesz szansę pogłębienia swoich zainteresowań podczas zajęć fakultatywnych. Będziesz mógł dokonać wyboru pomiędzy modułem dotyczącym profilaktyki i terapii w początkowej edukacji oraz tym oscylującym wokół aktywności artystycznej dziecka. Dodatkowo będziesz miał możliwość rozwinięcia swoich kompetencji językowych podczas lektoratu z wybranego języka obcego nowożytnego.


Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego kierunku będziesz posiadał kompleksowe przygotowanie w obszarze kształcenia. Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwią Ci podjęcie pracy jako nauczyciel. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych. Co więcej, będziesz mógł pracować jako wychowawca na wycieczkach i wyjazdach kolonijnych.

Dodatkowo, idealnym wyborem będzie dla Ciebie praca animatora, podczas której wykorzystasz swoje umiejętności aktywizacji i organizacji wolnego czasu. Po ukończeniu studiów licencjackich będziesz mógł kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na kierunek pedagogika wieku dziecięcego brane są pod uwagę wyniki matury z języka polskiego, matematyki, biologii, historii, WOS-u, geografii lub języka obcego.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PEDAGOGIKA WIEKU DZIECIĘCEGO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku pedagogika wieku dziecięcego

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC PEDAGOGIKĘ WIEKU DZIECIĘCEGO:

   ⦁ metodykę kształcenia na poziomie przedszkolnym i wczesnoszkolnym
   ⦁ teoria i historia pedagogiki
   ⦁ poznanie warsztatu pracy nauczyciela
   ⦁ umiejętność aktywizacji wolnego czasu
   ⦁ praktyczne wykorzystanie poznanych technik

   Jak wyglądają studia na specjalizacji pedagogika wieku dziecięcego?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Specjalizacja pedagogika wieku dziecięcego jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk społecznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W ramach specjalizacji pedagogika wieku dziecięcego będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk społecznych, pedagogicznych oraz psychologicznych. Jako student będziesz miał dostęp do bogatej bazy zajęć akademickich powiązanych z powyższą tematyką. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • Pedagogika przedszkolna z metodyką
   • Psychologia społeczna
   • Pedagogika porównawcza
   • Edukacja polonistyczna z metodyką

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na powyższą specjalizacje wykształcą szereg cennych umiejętności praktycznych oraz kwalifikacji zawodowych. W czasie licznych warsztatów rozwiniesz kompetencje pedagogiczne i dydaktyczne i tym samym nauczysz się prowadzenia zajęć w przedszkolach i klasach I-III w szkołach podstawowych. Ponadto poznasz nowoczesne narzędzia dydaktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz na stanowisku nauczyciela. Istotnym elementem kształcenia będą także praktyki zawodowe, które odbędziesz w szkołach lub innych placówkach edukacyjnych.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia jednolite na na specjalizacji pedagogika wieku dziecięcego będą trwały pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry.

   Czas trwania studiów na kierunku pedagogika wieku dziecięcego na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU PEDAGOGIKA WIEKU DZIECIĘCEGO:

   ⦁ nauczyciel w żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych
   ⦁ wychowawca kolonijny
   ⦁ animator
   ⦁ pedagog szkolny.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA WIEKU DZIECIĘCEGO

   Komentarze (0)