PEDAGOGIKA WIEKU DZIECIĘCEGO

PEDAGOGIKA WIEKU DZIECIĘCEGO

PEDAGOGIKA WIEKU DZIECIĘCEGO studia-kierunek studiów

Dzieciństwo ma ogromny wpływ na dorosłe życie. Od tego jak zostanie wychowane dziecko i jakiego wzorca zachowań zostanie nauczone, zależy całe jego dorosłe życie. Dlatego niezwykle ważne jest zrozumienie mechanizmów rządzących psychiką młodego człowieka i umiejętne przekazywanie mu wiedzy i wartości. Jako odpowiedź na te potrzeby powstał kierunek pedagogika wieku dziecięcego.

Są to stosunkowo nowe studia powstałe zamiast specjalizacji Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne znajdującej się w ofercie studiów pedagogicznych. Kierunek ten kształci nauczycieli specjalizujących się w nauczaniu dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jeśli jesteś osobą empatyczną z głową pełną pomysłów, która chętnie wykorzysta swoją kreatywność w pracy z dziećmi, to te studia są dla Ciebie idealnym wyborem!


Czego nauczysz się na kierunku pedagogika wieku dziecięcego?

Podczas studiów zostanie Ci przekazana wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu pedagogiki. Poznasz zagadnienia dotyczące historii pedagogiki, a także jej roli we współczesnym świecie. Jednak szczególna waga będzie przykładana do zagadnień z obszaru edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Dowiesz się jak wygląda fizyczny i psychiczny rozwój dziecka na każdym etapie jego życia.

To niewątpliwie pomoże Ci w lepszym zrozumieniu zachowań młodego człowieka. Co więcej poznasz tajniki pracy nauczyciela i nauczysz się optymalnego przekazywania wiedzy w taki sposób aby wzbudzić zainteresowania swoich uczniów. W czasie studiów zagłębisz się w problematykę kształcenia zintegrowanego, które skupia się na tym, aby przejście z systemu przedszkolnego do systemu szkolnego było jak najmniej stresujące dla dziecka.

Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz na praktykach studenckich, które zrealizujesz w przedszkolu i szkole. Dzięki nim zdobędziesz cenne doświadczenie, które będziesz mógł wykorzystać w swojej przyszłej pracy. Ponadto dostaniesz szansę pogłębienia swoich zainteresowań podczas zajęć fakultatywnych. Będziesz mógł dokonać wyboru pomiędzy modułem dotyczącym profilaktyki i terapii w początkowej edukacji oraz tym oscylującym wokół aktywności artystycznej dziecka. Dodatkowo będziesz miał możliwość rozwinięcia swoich kompetencji językowych podczas lektoratu z wybranego języka obcego nowożytnego.Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego kierunku będziesz posiadał kompleksowe przygotowanie w obszarze kształcenia. Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwią Ci podjęcie pracy jako nauczyciel. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych. Co więcej, będziesz mógł pracować jako wychowawca na wycieczkach i wyjazdach kolonijnych.

Dodatkowo, idealnym wyborem będzie dla Ciebie praca animatora, podczas której wykorzystasz swoje umiejętności aktywizacji i organizacji wolnego czasu. Po ukończeniu studiów licencjackich będziesz mógł kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na kierunek pedagogika wieku dziecięcego brane są pod uwagę wyniki matury z języka polskiego, matematyki, biologii, historii, WOS-u, geografii lub języka obcego.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PEDAGOGIKA WIEKU DZIECIĘCEGO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC PEDAGOGIKĘ WIEKU DZIECIĘCEGO:

   ⦁ metodykę kształcenia na poziomie przedszkolnym i wczesnoszkolnym
   ⦁ teoria i historia pedagogiki
   ⦁ poznanie warsztatu pracy nauczyciela
   ⦁ umiejętność aktywizacji wolnego czasu
   ⦁ praktyczne wykorzystanie poznanych technik

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU PEDAGOGIKA WIEKU DZIECIĘCEGO:

   ⦁ nauczyciel w żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych
   ⦁ wychowawca kolonijny
   ⦁ animator
   ⦁ pedagog szkolny.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA WIEKU DZIECIĘCEGO

   Komentarze (0)