HUMAN RESOURCES I COACHING

HUMAN RESOURCES I COACHING

Dodaj do ulubionych

HUMAN RESOURCES I COACHING studia - kierunek studiów

Studia na kierunku human resources i coaching to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku human resources i coaching
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności human resources i coaching możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | human resources i coaching - uczelnie >

Opis kierunku

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Specjalności

Współczesne studia human resources i coaching charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku human resources i coaching: coach i doradca, hr business partner, zarządzanie kapitałem ludzkim, administrator procesów hr, hr manager.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HUMAN RESOURCES I COACHING

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Human resources i coaching stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

HUMAN RESOURCES I COACHING - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Human resources i coaching studia niestacjonarne

Human resources i coaching studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Human resources i coaching studia I stopnia

Human resources i coaching studia II stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku human resources i coaching

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC HUMAN RESOURCES I COACHING:

Czego nauczysz się na kierunku human resources i coaching?

Podczas studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i coachingu. Niewątpliwą zaletą tego kierunku jest kładzenie nacisku na kształtowanie zdolności praktycznych. Dlatego też w programie przewidziano liczne warsztaty i ćwiczenia w trakcie, których nauczysz się jak wykorzystać zdobytą wiedzę praktyczną. Ponadto, będziesz miał możliwość uczenia się od najlepszych specjalistów z tej dziedziny, którzy chętnie podzielą się z tobą swoim doświadczeniem.

W czasie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na specjalność o nazwie: coach i doradca, poznasz metody i techniki używane na co dzień w coachingu i doradztwie personalnym.

Skupisz się także na sposobach motywowania innych do samodoskonalenia i rozwoju osobistego. Kolejna ścieżka naukowa, dotyczy zagadnień związanych z zawodem HR Business Partner, na której nauczysz się metod rozwiązywania problemów dotykających firmy i przedsiębiorstwa oraz zajmiesz się kształtowaniem ich wizerunku.

Natomiast, umiejętności z obszaru pozyskiwania nowych pracowników i przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych zdobędziesz na zajęciach ze specjalizacji Talent Acquisition Manager. Dwie ostatnie ścieżki dostępne są tylko na studiach magisterskich. Specjalizacja HR Manager poszerzy twoją wiedzę z dziedziny polityki rekrutacyjnej i tworzenia systemów motywacyjnych.

Natomiast na warsztatach z Learning & Devolopment Manage będziesz uczył się jak wspierać pracowników i przygotowywać plany rozwojowe. Szeroka oferta edukacyjna umożliwi Ci wybór najbardziej optymalnej dla ciebie ścieżki rozwoju. Zdobyte umiejętności będziesz mógł wykorzystać podczas praktyk zawodowych, przewidzianych w programie studiów.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • umiejętności rozwijania kompetencji u innych
 • umiejętności zarządzania procesem szkoleniowym i rekrutacyjnym
 • umiejętności diagnozowania potrzeb pracowników
 • umiejętności przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych
 • umiejętności z zakresu negocjacji i mediacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HUMAN RESOURCES I COACHING?

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku human resources i coaching możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, coraz większy nacisk kładzie się na samodoskonalenie i rozwój osobisty. Panuje przekonanie, że ludzie wykazujący się większą samoświadomością, podejmują lepsze decyzje i szybciej osiągają założone cele. W związku z panującą modą, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie coachingu, który stał się niezwykle przyszłościową i dochodową branżą.

Jako odpowiedź na te potrzeby powstał kierunek human resources i coaching, którego program zakłada kształcenie w kierunku zarządzania zasobami ludzkimi oraz przygotowuje do wykonywania zawodu trenera osobistego, tak zwanego coacha.

Studia te idealnie wpasowują się w oczekiwania współczesnego rynku pracy i zapewniają stabilne i zatrudnienie w wielu miejscach pracy. Jeżeli więc jesteś osobą komunikatywną i otwartą na potrzeby innych, to studia na kierunku human resources i coaching, powinny być twoim wyborem.

 

3. Gdzie studiować human resources i coaching

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek human resources i coaching:

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU HUMAN RESOURCES I COACHING:

Jaka praca po studiach?

Jako absolwent kierunku human resources i coaching będziesz mógł znaleźć zatrudnienie na wielu stanowiskach. Zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w działach personalnych firm i instytucji. Zdobyte kompetencje sprawią, że będziesz mógł pracować jako coach, doradca rozwoju osobistego, czy szkoleniowiec.

Idealnie sprawdzisz się także jako pracownik zespołu rekrutacyjnego. Równie ciekawą opcją może być rozpoczęcie kariery w biurach karier, lub organizacjach szkoleniowych. To tylko część stanowisk, jakie możesz objąć po ukończeniu kierunku human resources i coaching.

 

Absolwent kierunku human resources i coaching znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • działy personalne
 • biura karier
 • firmy doradcze
 • doradca rozwoju osobistego
 • coach
 • działy szkoleniowe

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HUMAN RESOURCES I COACHING

Komentarze (18)

Zosia odpowiedz pokaż odpowiedzi (8)

Zastanawiam się właśnie nad studiami związanymi z coachingiem, myślę że to coś nowego, ciekawego i warto iść w tym kierunku

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Zosia odpowiedz

Witaj, Zosia! Jeśli temat wydaje Ci się interesujący i masz ukończone studia I stopnia na kierunku dietetyka lub psychologia - serdecznie zapraszamy :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Alka W odpowiedzi do: Zosia odpowiedz

A są już od tego jacyś specjaliści, którzy prowadzą zajęcia czy to czysto teoretyczny kierunek ?

asko W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

jest to coś nowego i na pewno zachęca bardziej niż typowe kierunki. tylko jak z pracą?

Zosia W odpowiedzi do: asko odpowiedz

@asko a jak ma być z pracą ? Raczej taka osobie, może zakręcić się w wielu branżach. Praktycznie każda firma ma teraz swojego coacha

tola W odpowiedzi do: Zosia odpowiedz

@zosia no ale to nie będzie taki "tylko coach" tylko ktoś kto ma szersze pojęcie właśnie o tematy z dietetyki itd. Więc wydaje mi się to dużo bardziej wartościowe .

APR W odpowiedzi do: Alka odpowiedz

To jest kierunek praktyczny. Prawie 50% kadry to praktycy (na to pozwalają nam przepisy ministerialne). Zapraszam serdecznie, Agnieszka Piasecka-Robak, Dyrektor programowy kierunku Human Resources i Coaching w Dolnośląskiej Szkle Wyższej we Wrocławiu. Doradcę z AFiB Vistula serdecznie pozdrawiam i również - zapraszamy do DSW :)

xin W odpowiedzi do: tola odpowiedz

@tola wydaję mi się, że nikt nie powinien mieć problemu w znalezieniu pracy po takim kierunku.

irka W odpowiedzi do: xin odpowiedz

Różnie bywa. HR to dosc popularny kierunek, a coaching jest z kolei malo popularny w PL

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (8)

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym doradcą online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

joga W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

czy na Wasza uczelnia oferuje system ratalny za czesne?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: joga odpowiedz

Witaj, joga! Tak, jest możliwość rozłożenia płatności za czesne na raty. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Zosia W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@joga raczej teraz na każdej uczelni jest to możliwe, jakby nie patrząc opłata za czesne to spory wydatek, więc jest to fajna pomoc dla studenta

Sonia W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@doradca a czy mozna zapytac na ile rat istnieje możliwość rozłozenia czesnego ? Czy trzeba o to jakiś specjalny wniosek składać?

Alka W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Czy płatność ratalna jest obciążona jakimś procentem w stosunku do płatność całości należności z góry?

tola W odpowiedzi do: Alka odpowiedz

Mnie interesuje czy jest jedna stała wartość za czesne czy jest ona zależna od kierunku na który się decydujemy ?

volk W odpowiedzi do: tola odpowiedz

@tola wydaję mi się, że czesne jest zależne od kierunku

irka W odpowiedzi do: volk odpowiedz

Ale warto pamiętać że na vistula zawsze można sobie czesne rozłożyć na raty!