HUMAN RESOURCES I COACHING

HUMAN RESOURCES I COACHING

HUMAN RESOURCES I COACHING studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, coraz większy nacisk kładzie się na samodoskonalenie i rozwój osobisty. Panuje przekonanie, że ludzie wykazujący się większą samoświadomością, podejmują lepsze decyzje i szybciej osiągają założone cele. W związku z panującą modą, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie coachingu, który stał się niezwykle przyszłościową i dochodową branżą.

Jako odpowiedź na te potrzeby powstał kierunek human resources i coaching, którego program zakłada kształcenie w kierunku zarządzania zasobami ludzkimi oraz przygotowuje do wykonywania zawodu trenera osobistego, tak zwanego coacha. Studia te idealnie wpasowują się w oczekiwania współczesnego rynku pracy i zapewniają stabilne i zatrudnienie w wielu miejscach pracy. Jeżeli więc jesteś osobą komunikatywną i otwartą na potrzeby innych, to studia na kierunku human resources i coaching, powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku human resources i coaching?

Podczas studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i coachingu. Niewątpliwą zaletą tego kierunku jest kładzenie nacisku na kształtowanie zdolności praktycznych. Dlatego też w programie przewidziano liczne warsztaty i ćwiczenia w trakcie, których nauczysz się jak wykorzystać zdobytą wiedzę praktyczną. Ponadto, będziesz miał możliwość uczenia się od najlepszych specjalistów z tej dziedziny, którzy chętnie podzielą się z tobą swoim doświadczeniem.

W czasie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na specjalność o nazwie: coach i doradca, poznasz metody i techniki używane na co dzień w coachingu i doradztwie personalnym. Skupisz się także na sposobach motywowania innych do samodoskonalenia i rozwoju osobistego. Kolejna ścieżka naukowa, dotyczy zagadnień związanych z zawodem HR Business Partner, na której nauczysz się metod rozwiązywania problemów dotykających firmy i przedsiębiorstwa oraz zajmiesz się kształtowaniem ich wizerunku.

Natomiast, umiejętności z obszaru pozyskiwania nowych pracowników i przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych zdobędziesz na zajęciach ze specjalizacji Talent Acquisition Manager. Dwie ostatnie ścieżki dostępne są tylko na studiach magisterskich. Specjalizacja HR Manager poszerzy twoją wiedzę z dziedziny polityki rekrutacyjnej i tworzenia systemów motywacyjnych. Natomiast na warsztatach z Learning & Devolopment Manage będziesz uczył się jak wspierać pracowników i przygotowywać plany rozwojowe. Szeroka oferta edukacyjna umożliwi Ci wybór najbardziej optymalnej dla ciebie ścieżki rozwoju. Zdobyte umiejętności będziesz mógł wykorzystać podczas praktyk zawodowych, przewidzianych w programie studiów.

 

Jaka praca po studiach?

Jako absolwent kierunku human resources i coaching będziesz mógł znaleźć zatrudnienie na wielu stanowiskach. Zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w działach personalnych firm i instytucji. Zdobyte kompetencje sprawią, że będziesz mógł pracować jako coach, doradca rozwoju osobistego, czy szkoleniowiec.

Idealnie sprawdzisz się także jako pracownik zespołu rekrutacyjnego. Równie ciekawą opcją może być rozpoczęcie kariery w biurach karier, lub organizacjach szkoleniowych. To tylko część stanowisk, jakie możesz objąć po ukończeniu kierunku human resources i coaching.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na tego typu kierunki brane są pod uwagę wyniki maturalne z takich przedmiotów, jak: język polski, język obcy. Historia, WOS. W przypadku studiów magisterskich, kandydaci muszą legitymować się dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HUMAN RESOURCES I COACHING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU HUMAN RESOURCES I COACHING

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC HUMAN RESOURCES I COACHING:

 • umiejętność rozwijania kompetencji u innych
 • umiejętność zarządzania procesem szkoleniowym i rekrutacyjnym
 • umiejętność diagnozowania potrzeb pracowników
 • umiejętność przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych
 • umiejętność z zakresu negocjacji i mediacji

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

HUMAN RESOURCES I COACHING STUDIA NIESTACJONARNE

HUMAN RESOURCES I COACHING STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

HUMAN RESOURCES I COACHING STUDIA I STOPNIA

HUMAN RESOURCES I COACHING STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU HUMAN RESOURCES I COACHING:

 • działy personalne
 • biura karier
 • firmy doradcze
 • doradca rozwoju osobistego
 • coach
 • działy szkoleniowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HUMAN RESOURCES I COACHING

Komentarze (0)