HUMAN RESOURCES I COACHING

HUMAN RESOURCES I COACHING

Studia na kierunku human resources i coaching możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu

Human resources i coaching stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku human resources i coaching

HUMAN RESOURCES I COACHING studia - kierunek studiów

Studia na kierunku human resources i coaching to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku human resources i coaching
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku human resources i coaching rozpocznie się 25 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | human resources i coaching - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku human resources i coaching możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | human resources i coaching - uczelnie >

Opis kierunku

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Specjalności

Współczesne studia human resources i coaching charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku human resources i coaching: coach i doradca, hr business partner, zarządzanie kapitałem ludzkim, administrator procesów hr, hr manager.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

HUMAN RESOURCES I COACHING - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC HUMAN RESOURCES I COACHING:

Czego nauczysz się na kierunku human resources i coaching?

Podczas studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i coachingu. Niewątpliwą zaletą tego kierunku jest kładzenie nacisku na kształtowanie zdolności praktycznych. Dlatego też w programie przewidziano liczne warsztaty i ćwiczenia w trakcie, których nauczysz się jak wykorzystać zdobytą wiedzę praktyczną. Ponadto, będziesz miał możliwość uczenia się od najlepszych specjalistów z tej dziedziny, którzy chętnie podzielą się z tobą swoim doświadczeniem.

W czasie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na specjalność o nazwie: coach i doradca, poznasz metody i techniki używane na co dzień w coachingu i doradztwie personalnym.

Skupisz się także na sposobach motywowania innych do samodoskonalenia i rozwoju osobistego. Kolejna ścieżka naukowa, dotyczy zagadnień związanych z zawodem HR Business Partner, na której nauczysz się metod rozwiązywania problemów dotykających firmy i przedsiębiorstwa oraz zajmiesz się kształtowaniem ich wizerunku.

Natomiast, umiejętności z obszaru pozyskiwania nowych pracowników i przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych zdobędziesz na zajęciach ze specjalizacji Talent Acquisition Manager. Dwie ostatnie ścieżki dostępne są tylko na studiach magisterskich. Specjalizacja HR Manager poszerzy twoją wiedzę z dziedziny polityki rekrutacyjnej i tworzenia systemów motywacyjnych.

Natomiast na warsztatach z Learning & Devolopment Manage będziesz uczył się jak wspierać pracowników i przygotowywać plany rozwojowe. Szeroka oferta edukacyjna umożliwi Ci wybór najbardziej optymalnej dla ciebie ścieżki rozwoju. Zdobyte umiejętności będziesz mógł wykorzystać podczas praktyk zawodowych, przewidzianych w programie studiów.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • umiejętności rozwijania kompetencji u innych
 • umiejętności zarządzania procesem szkoleniowym i rekrutacyjnym
 • umiejętności diagnozowania potrzeb pracowników
 • umiejętności przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych
 • umiejętności z zakresu negocjacji i mediacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HUMAN RESOURCES I COACHING?

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku human resources i coaching możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, coraz większy nacisk kładzie się na samodoskonalenie i rozwój osobisty. Panuje przekonanie, że ludzie wykazujący się większą samoświadomością, podejmują lepsze decyzje i szybciej osiągają założone cele. W związku z panującą modą, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie coachingu, który stał się niezwykle przyszłościową i dochodową branżą.

Jako odpowiedź na te potrzeby powstał kierunek human resources i coaching, którego program zakłada kształcenie w kierunku zarządzania zasobami ludzkimi oraz przygotowuje do wykonywania zawodu trenera osobistego, tak zwanego coacha.

Studia te idealnie wpasowują się w oczekiwania współczesnego rynku pracy i zapewniają stabilne i zatrudnienie w wielu miejscach pracy. Jeżeli więc jesteś osobą komunikatywną i otwartą na potrzeby innych, to studia na kierunku human resources i coaching, powinny być twoim wyborem.

 

3. Gdzie studiować human resources i coaching

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek human resources i coaching:

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU HUMAN RESOURCES I COACHING:

Jaka praca po studiach?

Jako absolwent kierunku human resources i coaching będziesz mógł znaleźć zatrudnienie na wielu stanowiskach. Zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w działach personalnych firm i instytucji. Zdobyte kompetencje sprawią, że będziesz mógł pracować jako coach, doradca rozwoju osobistego, czy szkoleniowiec.

Idealnie sprawdzisz się także jako pracownik zespołu rekrutacyjnego. Równie ciekawą opcją może być rozpoczęcie kariery w biurach karier, lub organizacjach szkoleniowych. To tylko część stanowisk, jakie możesz objąć po ukończeniu kierunku human resources i coaching.

 

Absolwent kierunku human resources i coaching znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • doradca rozwoju osobistego
 • działy personalne
 • biura karier
 • firmy doradcze
 • coach
 • działy szkoleniowe

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Human resources i coaching studia niestacjonarne

Human resources i coaching studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Human resources i coaching studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku human resources i coaching

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki psychologiczne i społeczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki psychologiczne i społeczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku HUMAN RESOURCES I COACHING

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (18)

Zosia odpowiedz pokaż odpowiedzi (8)

Zastanawiam się właśnie nad studiami związanymi z coachingiem, myślę że to coś nowego, ciekawego i warto iść w tym kierunku

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Zosia odpowiedz

Witaj, Zosia! Jeśli temat wydaje Ci się interesujący i masz ukończone studia I stopnia na kierunku dietetyka lub psychologia - serdecznie zapraszamy :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Alka W odpowiedzi do: Zosia odpowiedz

A są już od tego jacyś specjaliści, którzy prowadzą zajęcia czy to czysto teoretyczny kierunek ?

asko W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

jest to coś nowego i na pewno zachęca bardziej niż typowe kierunki. tylko jak z pracą?

Zosia W odpowiedzi do: asko odpowiedz

@asko a jak ma być z pracą ? Raczej taka osobie, może zakręcić się w wielu branżach. Praktycznie każda firma ma teraz swojego coacha

tola W odpowiedzi do: Zosia odpowiedz

@zosia no ale to nie będzie taki "tylko coach" tylko ktoś kto ma szersze pojęcie właśnie o tematy z dietetyki itd. Więc wydaje mi się to dużo bardziej wartościowe .

APR W odpowiedzi do: Alka odpowiedz

To jest kierunek praktyczny. Prawie 50% kadry to praktycy (na to pozwalają nam przepisy ministerialne). Zapraszam serdecznie, Agnieszka Piasecka-Robak, Dyrektor programowy kierunku Human Resources i Coaching w Dolnośląskiej Szkle Wyższej we Wrocławiu. Doradcę z AFiB Vistula serdecznie pozdrawiam i również - zapraszamy do DSW :)

xin W odpowiedzi do: tola odpowiedz

@tola wydaję mi się, że nikt nie powinien mieć problemu w znalezieniu pracy po takim kierunku.

irka W odpowiedzi do: xin odpowiedz

Różnie bywa. HR to dosc popularny kierunek, a coaching jest z kolei malo popularny w PL

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (8)

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym doradcą online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

joga W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

czy na Wasza uczelnia oferuje system ratalny za czesne?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: joga odpowiedz

Witaj, joga! Tak, jest możliwość rozłożenia płatności za czesne na raty. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Zosia W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@joga raczej teraz na każdej uczelni jest to możliwe, jakby nie patrząc opłata za czesne to spory wydatek, więc jest to fajna pomoc dla studenta

Sonia W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@doradca a czy mozna zapytac na ile rat istnieje możliwość rozłozenia czesnego ? Czy trzeba o to jakiś specjalny wniosek składać?

Alka W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Czy płatność ratalna jest obciążona jakimś procentem w stosunku do płatność całości należności z góry?

tola W odpowiedzi do: Alka odpowiedz

Mnie interesuje czy jest jedna stała wartość za czesne czy jest ona zależna od kierunku na który się decydujemy ?

volk W odpowiedzi do: tola odpowiedz

@tola wydaję mi się, że czesne jest zależne od kierunku

irka W odpowiedzi do: volk odpowiedz

Ale warto pamiętać że na vistula zawsze można sobie czesne rozłożyć na raty!