PSYCHOLOGIA SPORTU

PSYCHOLOGIA SPORTU

Dodaj do ulubionych

PSYCHOLOGIA SPORTU studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Psychologia sportu to jednolite studia magisterskie o niezwykle interesującym i perspektywicznym programie nauczanie, idealnie dopasowanym do potrzeb współczesnego świata oraz polskiego i międzynarodowego rynku pracy. W dobie wzrostu zainteresowania aktywnością fizyczną oraz zdrowym trybem życia, wprost proporcjonalnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu tej dyscypliny.

Nie od dziś wiadomo, że we wszystkich, zarówno indywidualnych, jak i zespołowych dyscyplinach sportowych bardzo duże znaczenie ma odpowiednie nastawienie i motywacja, co co czasem niezwykle trudno osiągnąć samodzielnie. Kierunek psychologia sportu kształci ludzi o bogatej wiedzy psychologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem znajomości technik prawidłowej motywacji i wspierania sportowców. Jeżeli więc jesteś osobą, której nie jest obojętny los innych ludzi, a do tego chcesz zdobyć wszechstronne i przyszłościowe wykształcenie, to studia na kierunku psychologia sportu będą dla ciebie idealne.

 

Czego nauczysz się na kierunku psychologia sportu?

 

Podczas studiów na tym niezwykle interesującym i perspektywicznym kierunku zyskasz gruntowną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne z zakresu prężnie rozwijającej się dziedziny, jaką jest psychologia sportu. W trakcie kursu, rozwiniesz swoją wiedzę ogólnopsychologiczną i zaznajomisz się z konkretnymi działami oraz fascynującą historią tej bogatej dyscypliny naukowej.

W kolejnych etapach nauki, dowiesz się więcej na temat medycyny sportowej oraz psychologii treningu sportowego. Skupisz się na poznaniu technik odpowiedniej motywacji zarówno sportowców indywidualnych, jak i grup zespołowych.

Ponadto, zrozumiesz jak duże znaczenie ma odpowiednie nastawienie w trakcie rehabilitacji i zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego, co realnie zwiększy twoje szansę na karierę międzynarodową.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Jako absolwent tych niezwykle perspektywicznych studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i kompleksową wiedzę z zakresu nauk psychologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem psychologii sportu. Uzyskane kompetencje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i ciekawą pracę.

Przede wszystkim będziesz przygotowany do podjęcia pracy w klubach fitness oraz ośrodkach sportowych, gdzie zajmiesz się odpowiednią motywacją i wsparciem psychicznym. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w ośrodkach sportu i rekreacji czy sanatoriach u uzdrowiskach. Ciekawą opcją jest także praca w ośrodkach rehabilitacji oraz prywatnych poradniach i klinikach.

Po zakończeniu studiów będziesz miał także wszelkie kompetencje do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej związanej z psychoterapią. Znajomość języka obcego umożliwi Ci znalezienie interesującej pracy, także na arenie międzynarodowej. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku psychologia sportu powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, geografii lub matematyki.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA SPORTU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE PSYCHOLOGIA SPORTU JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Rzeszowie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska we Wrocławiu

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

PSYCHOLOGIA SPORTU - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia sportu

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA SPORTU:

 • wiedza z zakresu psychologii rozwoju człowieka
 • umiejętność prowadzenia treningu personalnego
 • znajomość podstaw coachingu w aktywności fizycznej
 • umiejętność prowadzenia terapii ruchowej i gimnastyki korekcyjnej
 • znajomość metodyki aktywności fizycznej
 • wiedza z zakresu psychologii i medycyny sportowej
 • wiedza z zakresu neurologii i neuropsychologii
 • umiejętność prowadzenia terapii
 • umiejętność stawiania diagnozy psychologicznej
 • znajomość języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia sportu?

Zdawać by się mogło, że nauki społeczne oraz te ściśle powiązane z aktywnością fizyczną są całkowicie odrębne, a znalezienie części wspólnej graniczy z niemożliwością. Nic bardziej mylnego – studia na kierunku psychologia sportu w sposób interdyscyplinarny proponują wspólny mianownik dla tych dwóch pozornie niezwiązanych dziedzin, odpowiadając tym samym na wszechstronne zainteresowania wielu przyszłych kandydatów na studia wyższe. Celem powstania kierunku psychologia sportu jest zaproponowanie technik, teorii i zasad psychologicznych, mających przynieść korzyść osobom uprawiającym sport zawodowy oraz amatorskie ćwiczenia fizyczne. Popularność tego kierunku przyciąga corocznie wielu kandydatów, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco na temat wybranych nauk o kulturze fizycznej, istocie ambicji i motywacji w sporcie a także metodach rozwiązywania problemów psychologicznych, pojawiających się wskutek uprawiania aktywności fizycznej.

Studia na kierunku psychologia sportu są dostępne zarówno stacjonarnie oraz zaocznie, dzięki czemu komfort wielu studentów zostanie polepszony – dla niektórych bowiem organizacja czasu akademickiego w konkretny sposób jest niezwykle istotna. Wybierając studia dzienne, wybierasz regularne kształcenie przez pięć dni roboczych każdego tygodnia. Jeśli zamierzasz kształcić się niestacjonarnie, będziesz się kształcić głównie w weekendy, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, w zależności od odgórnych ustaleń wybranej przez ciebie uczelni.

Ile trwają studia na kierunku psychologia sportu?

Czas trwania studiów na kierunku psychologia sportu będzie zależał od uczelni, na której wybranie ostatecznie się zdecydujesz. Jeśli wybierzesz edukację w ramach studiów jednolitych, twoja edukacja potrwa pięć lat i zostanie zwieńczona uzyskaniem tytułu magistra oraz uprawnień zawodowych.

Jeżeli posiadasz już wykształcenie wyższe, dlatego interesują cię studia podyplomowe, możesz kształcić się na psychologii sportu przez dwa lub trzy semestry, wówczas zdobycie dyplomu zajmie ci odpowiednio rok lub półtora roku, o ile uporasz się ze wszystkimi zaliczeniami terminowo.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA SPORTU:

 • kluby sportowe
 • kluby fitness
 • świetlice
 • animator czasu wolnego
 • trener personalny
 • ośrodki rehabilitacyjne
 • publiczne i prywatne placówki medyczne
 • kliniki i gabinety
 • media
 • placówki edukacyjne
 • ośrodki sportu i rekreacji

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA SPORTU

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia