Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
PEDAGOGIKA SZKOLNA Z TERAPIĄ PEDAGOGICZNĄ studia-kierunek studiów
Dla kogo ten kierunek
Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną to niezwykle interesujące i rozwijające studia drugiego stopnia skierowane do wszystkich tych, którzy chcą ugruntować swoją wiedzę psychologiczno-pedagogiczną oraz wzbogacić ją o dodatkowe, cenne kompetencje i kwalifikacje zawodowe.
Pedagogika jest niewątpliwie jedną z bardziej istotnych i potrzebnych dyscyplin, a jej wykonywanie wiąże się z dużą odpowiedzialnością i poczuciem misji. Jeżeli więc uważasz się za osobę empatyczną i otwartą na potrzeby innych ludzi, a twoim celem jest niesienie pomocy, to studia na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną będą dla ciebie odpowiednim wyborem.
Czego nauczysz się na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną?
Podczas studiów będziesz miał możliwość uczestniczenia w licznych, interesujących zajęciach, dzięki którym ugruntujesz swoją dotychczasową wiedzę dydaktyczną oraz pedagogiczną, a także zyskasz nowe kompetencje i umiejętności praktyczne. Przede wszystkim, dowiesz się więcej na temat prowadzenia terapii pedagogicznej zgodnie z zasadami i wymogami obowiązującego prawa.
W ramach przygotowań, poznasz różnorodne dysfunkcje rozwojowe u dzieci młodzieży, które przejawiają się w problemach związanych z nauką i przyswajaniem wiedzy. Jako specjalista będziesz musiał nauczyć się zasad i technik stosowanych przy diagnozowaniu tego typu problemów oraz poznać sposoby ich leczenia.
Ponadto, rozwiniesz swoje kompetencje miękkie, takie jak zdolności komunikacyjne czy umiejętność pracy w warunkach stresowych lub pod presją czasu, które są niezwykle ważne, szczególnie w pracy z ludźmi. Jako student będziesz także uczęszczał na lektorat z języka obcego, na którym nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej, co będzie miało realny wpływ na zwiększenie twoich perspektyw zawodowych.
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tego niezwykle przyszłościowego i innowacyjnego kierunku, jakim jest pedagogika z terapią pedagogiczną będziesz miał bogatą wiedzę i wszechstronne wykształcenie z obszaru diagnozowania i leczenia rożnego typu zaburzeń rozwojowych, skutkujących między innymi zaburzeniami w przyswajaniu wiedzy. Uzyskane kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz ciekawą i perspektywiczną pracę w swoim zawodzie.
Po ukończeniu kursu możesz podjąć zatrudnienie w zawodzie pedagoga szkolnego na każdym szczeblu edukacji. Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik pozaszkolnych organizacji i instytucji wychowawczych. Będziesz miał także wszelkie niezbędne umiejętności potrzebne do prowadzenia zajęć dydaktyczno-wyrównawczych dla dzieci i młodzieży mających trudności z nauką. Co więcej, możesz związać swoją przyszłość z zawodem logopedy. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz aplikować na studia doktorancki i skupić się na karierze naukowo-badawczej.
Jako że pedagogika z terapią pedagogiczną to studia drugiego stopnia, wszyscy kandydaci muszą przedstawić dyplom ukończeni studiów wyższych z zakresu nauk humanistycznych lub społecznych.
PEDAGOGIKA SZKOLNA Z TERAPIĄ PEDAGOGICZNA - zasady rekrutacji
Dalsza część artykułu pod reklamą
WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PEDAGOGIKA Z TERAPIĄ PEDAGOGICZNĄ:
wiedza pedagogiczna
wiedza dydaktyczna
wiedza psychologiczna
znajomość różnorodnych zaburzeń rozwojowych
znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
umiejętność diagnozowania zaburzeń rozwojowych
znajomość podstaw logopedii
znajomość języka obcego na poziomie B2+
umiejętność prowadzenia terapii pedagogicznej
zdolności komunikacyjne
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną?
1. Typ i tryb studiów
Kierunek pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk pedagogicznych.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną będziesz miał dostęp do szerokiej bazy zajęć i wykładów o tematyce związanej z naukami pedagogicznymi, społecznymi oraz psychologicznymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:
Wspieranie rodzin uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowo-edukacyjnymi
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na powyższym kierunku wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim rozwiniesz zdolności z zakresu pedagogiki i psychologii. Ponadto dowiesz się w jaki sposób przeprowadzać diagnostykę oraz terapię psychologiczną, co z powodzeniem wykorzystasz w zawodzie terapeuty. Studenci nauczą się także prowadzenia zajęć z nauczania integracyjnego oraz poznasz techniki dydaktyczne i metodyczne. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?
Studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PEDAGOGIKA Z TERAPIĄ PEDAGOGICZNĄ:
pedagog szkolny w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych
logopeda
instytucje i organizacje pozaszkolne związane z działalnością wychowawczą
Ul. Szczęśliwicka 40,
02-353 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20pedagogiki%20specjalnejhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d7bb7-aps-studia-warszawa.jpgAkademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
ul. Gołębia 24,
31-007 Krakówhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Uniwersytet+Jagielloński,+Gołębia,+Kraków,+Polskahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpgUniwersytet Jagielloński w Krakowie
ul. Żwirki i Wigury 61,
02-091 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJebAQRrbMHkcRho7XHGZ4T-chttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5e7f-wum-studia-warszawa.jpgWarszawski Uniwersytet Medyczny
Al. Jerozolimskie 133A,
02-304 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ2c7R1VbNHkcRRYy2bUKHPm8https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cf285-ans-varsovia.pngUczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" w Warszawie
Hej, właśnie pisałam pod innym artykułem, że polecam WSKZ - studiowałam tam pedagogikę korekcyjną, tak jak mówisz, w formie studiów podyplomowych. Mega profesjonalizm, pomocni, świadectwo naturalnie uznane. Polecam. :))
Pedagogikaodpowiedz
Są tutaj osoby po pedagogice korekcyjnej? jak z pracą po studiach? jaka uczelnia? intersują mnie tylko studia podyplomowe