Socjologia – studia online

Socjologia – studia online

Socjologia – studia online studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek?

Socjologia, jako nauka o społeczeństwie istnieje już od czasów starożytnych. Jednak dopiero w XIX wieku stała się ona odrębną dyscypliną naukową, co było ścisłe związane ze zmianami przemysłowymi zachodzącymi w społeczeństwach europejskich i wynikającymi z nich przemianami społecznymi. Współcześnie w socjologii wyodrębniło się wiele subdyscyplin i zaszło wiele zauważalnych i znaczących zmian.

Dlatego też niezwykle ważne jest kształcenie socjologów, którzy posiadaliby aktualną i wszechstronną wiedzę z obszaru tej nauki oraz kompleksowe przygotowanie zawodowe. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek socjologia – studia online, który dzięki swojej nowoczesnej formie pozwala na większą swobodę w nauczaniu i rozwijaniu swoich kwalifikacji zawodowych. Jeżeli więc interesujesz się naukami społecznymi i humanistycznymi, a dodatkowo chciałbyś mieć dostęp do innowacyjnych metod szkoleniowych, to kierunek socjologia – studia online powinien być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku socjologia – studia online?

Tematyka zajęć na kierunku socjologia – studia online będzie oscylować głównie wokół treści związanych z naukami społecznymi, humanistycznymi, kulturowymi i antropologicznymi, dzięki czemu studenci zdobędą wszechstronne wykształcenie i rozwiną się na kilku polach jednocześnie. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak: podstawy psychologii, makroekonomia, historia społeczna, wprowadzenie do statystyki czy antropologia społeczna i kulturowa.

Większość z nich będzie realizowana za pomocą nowoczesnej platformy na e-learningowej, gdzie dodatkowo zostaną udostępnione materiały multimedialne i interesujące prezentacje. Natomiast warsztaty praktyczne odbędą się podczas zjazdów w wybrane piątki, soboty i niedziele semestru. Ponadto, w czasie studiów będziesz musiał dokonać wyboru ścieżki kształcenia, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych. Ich aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Praca po studiach

Absolwenci studiów psychologicznych i społecznych, dzięki wszechstronnemu wykształceniu i gruntownemu przygotowaniu zawodowemu, nie mają problemów ze znalezieniem stabilnej i zarazem przyszłościowej pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku socjologia – studia online będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik ośrodków badań publicznych oraz instytucjach eksperckich. Równie ciekawą opcja może być praca w działach reklamy i marketingu oraz w agencjach reklamowych. Abiturienci często decydują się na związanie swojej przyszłości zawodowej z działami HR, firmami konsultingowymi czy organizacjami biznesowymi. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Aby zostać studentem kierunku socjologia – studia online powinieneś zdać egzamin maturalny oraz dostarczyć wymagane dokumenty, w tym kopia świadectwa dojrzałości, zdjęcia legitymacyjne oraz kopia wniesienia opłaty wpisowej.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SOCJOLOGIA – STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU SOCJOLOGIA – STUDIA ONLINE

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SOCJOLOGIA – STUDIA ONLINE:

    • znajomość procesów i zjawisk społecznych
    • wiedza z zakresu marketingu
    • znajomość współczesnych teorii socjologicznych
    • umiejętności interpersonalne
    • znajomość wybranego języka obcego
    • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SOCJOLOGIA – STUDIA ONLINE:

    • agencje reklamowe
    • działy marketingu i PR
    • działy HR
    • agencje zatrudnienia
    • służby socjalne
    • organizacje pozarządowe
    • ośrodki badań opinii publicznej
    • ośrodki badawcze
    • media
    • administracja publiczna

    Komentarze (0)