Automatyka i robotyka studia zaoczne Warszawa

Automatyka i robotyka studia zaoczne Warszawa

Automatyka i robotyka studia zaoczne Warszawa

Studia zaoczne w Warszawie

automatyka i robotyka

Odkryj automatykę i robotykę w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

31.05.2023

Automatyka i robotyka - studia niestacjonarne (zaoczne) Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Automatyka i robotyka studia zaoczne Warszawa

Ile kosztują studia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie

Nieodłącznym i jednocześnie często najbardziej problematycznym czynnikiem związanym ze studiowaniem w trybie niestacjonarnym są opłaty. Jednak wiele uczelni co jakiś czas proponuje korzystne zniżki i promocje, z których można skorzystać w określonym czasie. Szczegółowe koszty opłat, jakie należy wnieść za każdy semestr lub rok edukacji na Automatyce i robotyce w Warszawie, znajdują się również na stronie internetowej. Po bardziej szczegółowe informacje można zasięgnąć poprzez zapoznaniem się z regulaminem udostępnianym przez dany ośrodek akademicki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Automatyka i robotyka w Warszawie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie

Studia w trybie niestacjonarnym cieszą się coraz większym uznaniem, a znaczne grono świeżo upieczonych maturzystów rozważa aplikację właśnie w tym charakterze. Automatyka i robotyka w trybie zaocznym zakłada sukcesywne pogłębianie swojej wiedzy i umiejętności na wykładach i zajęciach, które odbywają się od piątku do niedzieli zgodnie z terminarzem ustalonym indywidualnie przez każdą z uczelni. Jeśli myślisz o rozpoczęciu Automatyki i robotyki niestacjonarnie, powinieneś być przygotowany na całodzienne skupienie swojej uwagi na prezentowanych treściach. W przeciwnym wypadku będziesz musiał uzupełnić braki w materiale na własną rękę w zaciszu domowym.

Niewątpliwym atutem i cechą wyróżniającą niestacjonarny tryb kształcenia, jest umożliwienie każdemu studentowi podejmowanie dowolnych aktywności od poniedziałku do piątku, czyli wtedy, kiedy studenci trybu stacjonarnego zdobywają swoje wykształcenie. Jeżeli planujesz równocześnie studiować i pracować, wybierz niestacjonarną Automatykę i robotykę na jednej z warszawskich uczelni.

Wielu ludzi w dzieciństwie marzyło o tworzeniu robotów, wyposażonych w sztuczną inteligencję, które pomagałyby w domowych obowiązkach i rozwiązywały różne problemy swojego twórcy. Części z nich owe marzenia pozostały, czego skutkiem są sprzęty gospodarstwa domowego, komputery, telewizory i inne urządzenia elektroniczne, pojazdy mechaniczne, czy samoloty. Praca nad projektowaniem i tworzeniem urządzeń zasilanych sztuczną inteligencją jest wyzwaniem, któremu sprostają jedynie absolwenci studiów technicznych, takich jak na przykład Automatyka i robotyka w Warszawie.

Edukacja na Automatyce i robotyce może wydać się trudna nawet największym miłośnikom nauk ścisłych, dlatego wybór tego kierunku powinien zostać poprzedzony dokładnym namysłem. Wiele uczelni w Warszawie oferuje możliwość rozpoczęcia nauki kierunkowej w trybie stacjonarnym oraz zaocznym, co dla wielu jest jedyną szansą na spełnienie zawodowe i jednoczesne zdobywanie wyższego wykształcenia. Automatyka i robotyka jest kierunkiem interdyscyplinarnym, o profilu praktycznym. Absolwenci znajdują zatrudnienie na arenie światowej, za które otrzymują solidne wynagrodzenie.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Siatka studiów na Automatyce i robotyce może się różnić w zależności od uczelni w Warszawie, na jaką się zdecydujesz. Jedno jest mimo wszystko pewne – wszystkie przedmioty, z jakimi będziesz miał okazję się zetknąć, bazują na naukach ścisłych, ze szczególnym naciskiem na matematykę i fizykę. Jako student nauczysz się wykorzystywanie konkretnych narzędzi, zaproponowanych przez wybitnych badaczy tych dziedzin, w celu projektowania, konstruowania i automatyzacji sprzętów elektronicznych. Większość studentów podczas swojej przygody z tym kierunkiem, będzie miała do czynienia na przykład z następującymi przedmiotami:

 • technika cyfrowa,
 • podstawy robotyki i mechatroniki,
 • podstawy automatyki,
 • identyfikacja procesów,
 • podstawy analizy algorytmów.

 

2. Dla kogo te studia

Myślisz o podjęciu bardzo przyszłościowego kierunku, dlatego zdecydowałeś się na Automatykę i robotykę, jednak wciąż nie masz pewności, czy specyfika tych studiów odpowie na twoje oczekiwania i będzie zgodna z posiadanymi predyspozycjami wrodzonymi? Bez wątpienia mądry wybór siatki swojego kształcenia może pozwolić na uniknięcie rozczarowań oraz dać gwarancję czerpania satysfakcji zarówno z nauki, jak i wykonywania przyszłej pracy zawodowej, dlatego jeśli marzysz o Automatyce i robotyce, powinieneś poznać zestaw cech przypisanych idealnym kandydatom na te studia.

Zdolności matematyczne, ciekawość wszelkich zjawisk fizycznych, zwłaszcza tych, które opisują działanie elektroniki, a także talent do nauki informatyki i ambicja to zdolności, które powinien posiadać każdy kandydat na Automatykę i robotykę. Jeżeli jesteś jednym z nich, pamiętaj o terminowym zgłoszeniu swojej aplikacji, w przeciwnym wypadku poczekasz aż rok na kolejną możliwość rejestracji.

 

3. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku automatyka i robotyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

4. Program studiów

Automatyka i robotyka jest topowym przykładem kierunków technicznych, czyli takich, które swoje główne założenia opierają na matematyce, fizyce i informatyce. Rozpoczynając swoją przygodę z tym kierunkiem, przejdziesz przez powtórkę znanych już wiadomości z zakresu tych nauk, a następnie przystąpisz do ich poszerzania – tylko w ten sposób zrozumiesz zależności występujące pomiędzy podzespołami elektronicznymi, nauczysz się wykonywania planów za pomocą rysunku technicznego, które będą zrozumiałe dla innych oraz dowiesz się w jaki sposób powstają maszyny, w które wyposażona jest znaczna większość gospodarstw domowych.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie

Studia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Na większości warszawskich uczelni, Automatykę i robotykę możesz podjąć w ramach studiów pierwszego oraz drugiego stopnia. Część ośrodków akademickich oferuje jedynie możliwość studiowania pierwszego stopnia. Szczegółowych informacji można dowiedzieć się na stronie internetowej.

Studia pierwszego stopnia na opisywanym kierunku trwają trzy i pół roku, a zwieńczone zostają uzyskaniem przez absolwentów tytułu inżyniera wraz z uprawnieniami do podjęcia pracy w zawodzie. Natomiast edukacja na studiach drugiego stopnia to dodatkowe półtora roku nauki, poszerzające kompetencje przyszłych absolwentów i otwierające przed nimi całkiem nowe furtki do rozpoczęcia przyszłościowej pracy. Kończąc drugi stopień studiów, będziesz posiadał dyplom magistra inżyniera Automatyki i robotyki.

Automatyka i robotyka w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 2 lata magister inżynier

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie

Takie kierunki studiów, jak na przykład Automatyka i robotyka, generują ogromne możliwości zawodowe, które są skutkiem zapotrzebowania rynku pracy na wykwalifikowanych, uposażonych w interdyscyplinarną wiedzę techniczną, absolwentów. Po ukończeniu opisywanego kierunku, indywidualnie bądź zespołowo, zajmiesz się realizacją wszelkich celów, związanych ze sterowaniem układami automatyki i robotyki, optymalizacją działania maszyn oraz wdrażania ich na rynek.

Warto wspomnieć, że fachowcy w opisywanej dziedzinie odnajdą pracę nawet w branży medycznej. Maszyny monitorujące parametry życiowe pacjentów nieraz wymagają fachowego spojrzenia i konserwacji. Ponadto zatrudnisz się w międzynarodowych korporacjach informatycznych i podejmiesz współpracę z podwykonawcami, wyspecjalizowanymi w pokrewnych branżach, w celu realizacji wspólnych celów.

Ośrodki badawczo-rozwojowe, centra komputerowe, pracownie zajmujące się wdrażaniem usprawnień automatyzujących działanie konkretnych podzespołów, a także własna działalność gospodarcza, oparta o którykolwiek z filarów opisywanej nauki to kolejne opcje zawodowe, jakie pojawią się po ukończeniu warszawskiej Automatyki i robotyki.

Gdzie studiować na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek automatyka i robotyka w Warszawie

 • Politechnika Warszawska

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie

Studia w Warszawie na kierunku Automatyka i robotyka cieszą się bardzo dużą popularnością i są jednym z najchętniej wybieranych kierunków technicznych. Mimo faktu, że zainteresowanie tym kierunkiem jest ogromne, wielu kandydatów dokonuje nieprzemyślanej decyzji, której nieprzyjemne skutki obserwuje w ciągu kilku najbliższych lat. Jeżeli myślisz o rozpoczęciu Automatyki i robotyki, zastanów się, czy:

 • Masz talent do nauki przedmiotów ścisłych?
 • Wiesz wiele na temat najnowszych dokonań wybitnych techników?
 • Konstrukcja robotów wydaje ci się ponadprzeciętnie ciekawa?

 

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie lub chociaż większość powyższych pytań, zdecydowanie powinieneś zapoznać się z siatką edukacyjną, stworzoną przez poszczególne uczelnie w Warszawie dla studiów na kierunku Automatyka i robotyka. Tylko w ten sposób wybierzesz w sposób odpowiedzialny. Przedmiotami maturalnymi, mającymi kluczowe znaczenie w konkursie świadectw, który zostaje uruchomiony w przypadku dużej liczby kandydatów, to: matematyka, fizyka, informatyka oraz język obcy nowożytny.

Dodatkowym źródłem cennych punktów kwalifikacyjnych mogą okazać się olimpiady wojewódzkie lub ogólnopolskie. Zdobyte wyróżnienie lub któreś z miejsc na podium da ci gwarancję bezproblemowego rozpoczęcia nawet najbardziej obleganych studiów. Olimpiady, które możesz rozważyć, to na przykład:

 • Olimpiada Informatyczna,
 • Olimpiada Fizyczna,
 • Olimpiada Matematyczna.

 

Zapisy na studia

Elektroniczna rejestracja kandydatów jest procedurą obowiązującą zarówno na studiach w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym i jest łatwym sposobem na zgłoszenie kandydatury do podjęcia wybranego kierunku. Stworzenie profilu kandydata, uzupełnienie go danymi osobowymi oraz wynikami na egzaminie dojrzałości, a następnie terminowe dostarczenie niezbędnych dokumentów to wszystko, co musi zrobić każdy aplikant na studia. Każdy kandydat do zwieńczenia wszystkich procedur, zwykle potrzebuje:

 • fotografii do legitymacji,
 • kserokopii świadectwa maturalnego wraz z oryginałem,
 • dowodu osobistego,
 • zaświadczeń lekarskich, jeżeli są wymagane przez uczelnię.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie

Studia inżynierskietakie jak Automatyka i robotyka, wymagają od studentów dużej wytrwałości i ambicji, gdyż treści programowe należą do jednych z trudniejszych. Mimo to kierunek cieszy się dużym zainteresowaniem przyszłych studentów.

Mateusz, absolwent Automatyki i robotyki w Warszawie, mówi:

„Mało ludzi zdaje sobie sprawę, jak wielką rolę odgrywa automatyzacja. Bez niej pewne rzeczy związane z technologią trwałyby o wiele dłużej, a niektóre maszyny z pewnością nie mogłyby powstać. Obecnie zajmuję się projektowaniem robotów w jednej z większych firm. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego życia.”

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
nanoinżynieria
Rozwiń

Komentarze (0)