Lekarski wojskowy studia – kierunek studiów

Na temat ludzkiego zdrowia na przestrzeni wieków powstawało wiele utworów poetyckich. Nie bez powodu, wszak jest to wartość najwyższa, a często niedoceniana – kiedy nie wykazuje się objawów żadnej choroby, to w toku porównań nie mamy okazji stwierdzić, że jest to dużo gorsze od bycia zdrowym.
Najlepsi lekarze potrafią nie tylko poprawnie zdiagnozować pacjenta, dobrać odpowiednie leki i skutecznie przeprowadzić go przez cały proces leczenia, ale także wykazują się ogromnymi pokładami empatii i cierpliwości do najbardziej wymagających pacjentów. Posiadana przez medyków obszerna wiedza medyczna pozwala na informowanie chorego o jego dolegliwościach w prosty i przejrzysty sposób – niestety w polskiej służbie zdrowia często brakuje odpowiedniego podejścia do pacjenta.
Studia na kierunku lekarskim wojskowym zostały stworzone w celu wykwalifikowania grona młodych lekarzy specjalizujących się głównie w leczeniu członków sił zbrojnych Rzeczpospolitej. Od zawsze czułeś powołanie do niesienia medycznej pomocy innym? Uwielbiasz działy biologii skupiające się na ludzkiej fizjologii i anatomii? Jesteś gotów na 6 lat wyczerpujących, ale dających wiele satysfakcji i perspektyw na przyszłość studiów? Posiadasz ogromną odporność psychiczną na stres i drastyczne widoki? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco – aplikuj!

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku lekarski wojskowy na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, chemia, biologia, fizyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LEKARSKI WOJSKOWY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU LEKARSKI WOJSKOWY

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując lekarski wojskowy

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • profilaktyki, diagnostyki i leczenia
 • porozumiewania się z pacjentem i jego rodziną
 • przeprowadzania wywiadu z pacjentem
 • badania chorego
 • udzielania pomocy w stanach bezpośredniego zagrożenia życia
 • zdolność do działania w warunkach polowych
 • przygotowanie sił zbrojnych na wypadek wojny
 • wykonywania szczepień ochronnych i wykrywania zakażeń

Jak wyglądają studia na kierunku lekarskim wojskowym?

 

1. Tryb studiów

Studia na kierunku lekarskim mają tylko formę stacjonarną. To naturalne, ponieważ ich program jest tak obszerny, że tylko studia dzienne pozwolą na realizację podstawy dydaktycznej.

Osoby, które wybiorą ten profil kształcenia, muszą być przygotowane zatem na intensywny czas nauki, który wypełniony będzie zajęciami, odbywającymi się od poniedziałku do piątku.

Przeanalizuj odpowiednio wcześnie swoje oczekiwania i zastanów się, czy takie ilości materiału do opanowania nie będą dla ciebie przytłaczające. Świadomość własnych oczekiwań pozwoli ci na uniknięcie rozczarowań w przyszłości.

 

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku lekarskim wojskowym mają wyjątkowo rozbudowany program kształcenia. Na początku swojej przygody edukacyjnej zapoznawać się będziesz z podstawowymi zagadnieniami medycznymi. Można zaliczyć do nich przykładowo:

 • genetykę medyczną;
 • immunologię;
 • czy fizjologię i anatomię człowieka.

 

Na studentów czekać będą także zajęcia, które poświęcone są naukom klinicznym o profilu ogólnomedycznym. Co to oznacza w praktyce? Szczegółowe zapoznawanie się z chorobami o różnym profilu. Studenci zapoznają się zatem z chorbami wewnętrznymi, zakaźnymi, czy chirurgią ogólną z onkologią.

Specyfika tego kierunku sięga jednak dużo dalej. W siatce programowej będzie można odnaleźć bowiem przedmioty, które mają charakter medyczno-wojskowy lub po prostu – wojskowy. Każda osoba, która wybierze te studia, musi również liczyć się z tym, że czeka ją mnóstwo zajęć o charakterze sportowym i rekreacyjnym.

 

3. Nabywane umiejętności

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku lekarski wojskowy? Pierwsze semestry tych niezwykle trudnych i wymagających studiów wdrożą cię w tajniki zaawansowanej biologii i chemii, co jest podstawą wykształcenia dalszych umiejętności praktycznych.
Od podszewki zagłębisz mechanizmy ludzkiego działania – fizjologię, anatomię oraz uchodzącą za jedną z trudniejszych genetykę. Poznasz metody skutecznej diagnozy poprzez zagłębienie encyklopedii wszystkich możliwych chorób człowieka. W trakcie dalszych semestrów najwytrwalsi przejdą do wyczekiwanych od początku studiów konkretów, czyli zajęć praktycznych.
Jako przyszły lekarz będziesz miał okazję pracować w laboratoriach pod czujnym okiem doświadczonych nauczycieli wyłapujących każdy najmniejszy nawet błąd – przecież podczas prawdziwych zabiegów każdy z nich może kosztować pacjenta życie.
Powinieneś być przygotowany na dość drastyczne sceny operacji, czy sekcji zwłok, które będziesz obserwował na co dzień podczas warsztatów, a w późniejszym życiu zawodowym sam, ze skalpelem w dłoni, podejmiesz się ich wykonania. Studia na kierunku lekarski wojskowy poza podstawową siatką nauki, przewidzianą dla studentów medycyny, uczą pracy z ludźmi z sił zbrojnych w ciężkich warunkach polowych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LEKARSKI WOJSKOWY STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku lekarskim wojskowym?

Studia na kierunku lekarskim wojskowym zaliczają się do wąskiego grona kształcenia jednolitego. Absolwenci szkół średnich, którzy wybiorą ten profil dydaktyczny, kształcić się będą przez sześć lat, więc aż dwanaście semestrów.

Podzielenie tego na dwa stopnie nie byłoby możliwe – pierwsze trzy lata mają bowiem charakter nauk wstępnych. Dopiero pełne wykształcenie pozwoli na wykonywanie tego odpowiedzialnego zawodu.

Absolwenci otrzymają możliwość pracy dopiero po pozytywnym zdaniu państwowego egzaminu końcowego.

 

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

LEKARSKI WOJSKOWY STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku lekarski wojskowy

Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent studiów na kierunku lekarski wojskowy? Wszędzie tam, gdzie potrzebni są lekarze – w klinikach, szpitalach, pogotowiach ratunkowych, laboratoriach badawczych czy przychodniach.
Ze względu na specyfikę kierunku, z powodzeniem będziesz mógł nieść pomoc ludziom służacym w wojskowych misjach zagranicznych – studia przygotują cię do zapewnienia niezbędnej przy bardziej skomplikowanych zabiegach czystości nawet w najcięższych warunkach polowych.
 
 
Absolwent kierunku lekarski wojskowy znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej
 • instytucjach badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych
 • pogotowiu ratunkowym
 • marketingu jako menedżerowie ochrony zdrowia

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEKARSKI WOJSKOWY

Komentarze (0)