Lekarski wojskowy studia – kierunek studiów

Na temat ludzkiego zdrowia na przestrzeni wieków powstawało wiele utworów poetyckich. Nie bez powodu, wszak jest to wartość najwyższa, a często niedoceniana – kiedy nie wykazuje się objawów żadnej choroby, to w toku porównań nie mamy okazji stwierdzić, że jest to dużo gorsze od bycia zdrowym. Najlepsi lekarze potrafią nie tylko poprawnie zdiagnozować pacjenta, dobrać odpowiednie leki i skutecznie przeprowadzić go przez cały proces leczenia, ale także wykazują się ogromnymi pokładami empatii i cierpliwości do najbardziej wymagających pacjentów. Posiadana przez medyków obszerna wiedza medyczna pozwala na informowanie chorego o jego dolegliwościach w prosty i przejrzysty sposób – niestety w polskiej służbie zdrowia często brakuje odpowiedniego podejścia do pacjenta. Studia na kierunku lekarski wojskowy zostały stworzone w celu wykwalifikowania grona młodych lekarzy specjalizujących się głównie w leczeniu członków sił zbrojnych Rzeczpospolitej. Od zawsze czułeś powołanie do niesienia medycznej pomocy innym? Uwielbiasz działy biologii skupiające się na ludzkiej fizjologii i anatomii? Jesteś gotów na 6 lat wyczerpujących, ale dających wiele satysfakcji i perspektyw na przyszłość studiów? Posiadasz ogromną odporność psychiczną na stres i drastyczne widoki? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco – aplikuj!
Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku lekarski wojskowy? Pierwsze semestry tych niezwykle trudnych i wymagających studiów wdrożą cię w tajniki zaawansowanej biologii i chemii, co jest podstawą wykształcenia dalszych umiejętności praktycznych. Od podszewki zagłębisz mechanizmy ludzkiego działania – fizjologię, anatomię oraz uchodzącą za jedną z trudniejszych genetykę. Poznasz metody skutecznej diagnozy poprzez zagłębienie encyklopedii wszystkich możliwych chorób człowieka. W trakcie dalszych semestrów najwytrwalsi przejdą do wyczekiwanych od początku studiów konkretów, czyli zajęć praktycznych. Jako przyszły lekarz będziesz miał okazję pracować w laboratoriach pod czujnym okiem doświadczonych nauczycieli wyłapujących każdy najmniejszy nawet błąd – przecież podczas prawdziwych zabiegów każdy z nich może kosztować pacjenta życie. Powinieneś być przygotowany na dość drastyczne sceny operacji, czy sekcji zwłok, które będziesz obserwował na co dzień podczas warsztatów, a w późniejszym życiu zawodowym sam, ze skalpelem w dłoni, podejmiesz się ich wykonania. Studia na kierunku lekarski wojskowy poza podstawową siatką nauki, przewidzianą dla studentów medycyny, uczą pracy z ludźmi z sił zbrojnych w ciężkich warunkach polowych.
Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent studiów na kierunku lekarski wojskowy? Wszędzie tam, gdzie potrzebni są lekarze – w klinikach, szpitalach, pogotowiach ratunkowych, laboratoriach badawczych czy przychodniach. Ze względu na specyfikę kierunku, z powodzeniem będziesz mógł nieść pomoc ludziom walczącym na frontach – studia przygotują cię do zapewnienia niezbędnej przy bardziej skomplikowanych zabiegach czystości nawet w najcięższych warunkach polowych.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku lekarski wojskowy na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, chemia, biologia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LEKARSKI WOJSKOWY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując lekarski wojskowy

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • profilaktyki, diagnostyki i leczenia
 • porozumiewania się z pacjentem i jego rodziną
 • przeprowadzania wywiadu z pacjentem
 • badania chorego
 • udzielania pomocy w stanach bezpośredniego zagrożenia życia
 • zdolność do działania w warunkach polowych
 • przygotowanie sił zbrojnych na wypadek wojny
 • wykonywania szczepień ochronnych i wykrywania zakażeń

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku lekarski wojskowy

Absolwent kierunku lekarski wojskowy znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej
 • instytucjach badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych
 • pogotowiu ratunkowym
 • marketingu jako menedżerowie ochrony zdrowia

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEKARSKI WOJSKOWY

Komentarze (0)