CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Dodaj do ulubionych

CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym  lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia

 

Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna to kierunek, który wyróżnia się interdyscyplinarnym programem nauczania. Studenci, którzy aplikują na powyższe studia będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, administracyjnych oraz informatycznych. Ponadto nauczą się kreowania wizerunku, skutecznej komunikacji czy zastosowania narzędzi i programów informatycznych.

Absolwenci kierunku cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna znajdą zatrudnienie w branży IT, agencjach marketingowych, agencjach reklamowych czy działach public relations.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że wymagania rekrutacyjne mogą być zmienne, kandydaci powinni odpowiednio wcześnie zapoznać się ze wszystkimi istotnymi informacjami dotyczącymi procesu rekrutacyjnego. Aby dostać się na kierunek cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna, przyszli studenci muszą zdać egzamin maturalny oraz przedstawić następujące dokumenty:

 • świadectwo dojrzałości
 • świadectwo ukończenia szkoły średniej
 • kwestionariusz osobowy
 • zdjęcie legitymacyjne

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

   Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna to kierunek, który łączy w sobie zagadnienia z zakresu nauk społecznych, humanistycznych czy psychologicznych z naukami informatycznymi. Dzięki temu studenci mają szansę zdobyć kompleksowe wykształcenie oraz podnieść swoje kwalifikacje z obszaru różnorodnych dyscyplin naukowych. Ponadto zdobędą szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna możemy podzielić na:

   1. Typ

   • Studia I stopnia (licencjackie)

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne
   • studia niestacjonarne

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna zdobędą wszechstronną wiedzę z obszaru nauk społecznych, humanistycznych czy psychologicznych. W czasie licznych zajęć, dowiedzą się więcej na temat zarządzania czy marketingu, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

   Ponadto nauczą się zasad bezpiecznej i skutecznej komunikacji, zarówno w środowisku rzeczywistym, jak i wirtualnym. Ważnym elementem kształcenia będą warsztaty z kreowania wizerunku osób prywatnych oraz przedsiębiorstw. Co więcej, studenci rozwiną kompetencje miękkie, w tym zdolność komunikacji czy pracy zespołowej.

   Skupią się także na pogłębianiu zdolności interpersonalnych. Program nauczania zakłada realizacje zajęć o tematyce związanej z cyberbezpieczeństwem czy ochroną i przetwarzaniem danych. Studenci poznają również język obcy oraz specjalistyczną terminologię branżową, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

   Studia na kierunku cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna będą trwały trzy lata (studia I stopnia).

   Czas trwania studiów na kierunku cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

   Ukończenie studiów na kierunku cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, mogą znaleźć zatrudnienie w agencjach reklamowych i marketingowych. Ponadto, z powodzeniem obejmą stanowiska kierownicze i menedżerskie. Dobrym rozwiązaniem może być także związanie swojej przyszłości z branżą IT lub założenie własnej działalności gospodarczej.

    

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna:

   • branża IT
   • stanowiska menedżerskie
   • firmy marketingowe
   • działy public relations
   • agencje marketingowe
   • własna działalność gospodarcza

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYBERPRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

   Komentarze (0)