1. Typ i tryb studiów
Kierunek komunikacja medialna i wizerunkowa jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.
Program nauczania na powyższych studiach zdobędziesz wszechstronne wykształcenie humanistyczne.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku komunikacja medialna i wizerunkowa: dziedzictwo kulturowe, podstawy komunikacji masowej, podstawy komunikacji międzykulturowej, podstawy komunikacji niewerbalnej, podstawy komunikacji zawodowej.
Jako student kierunku komunikacja medialna i wizerunkowa rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu dziennikarstwa, medioznawstwa, czy nauk o komunikacji. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
-
nauka o komunikowaniu
-
prawne aspekty reklamy
-
retoryka i erystyka w mediach
Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Osoby, które aplikują na powyższe studia, rozwiną wszechstronne kompetencje praktyczne. Jako student nauczysz się tworzyć teksty dziennikarskie i przekazy medialne. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób analizować wybrane sytuacje społeczne i kulturowe. Studenci nauczą się również wybranego języka obcego oraz specjalistycznej terminologii branżowej, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.