Pedagogika nauczycielska

Pedagogika nauczycielska

Dodaj do ulubionych

Pedagogika nauczycielska studia, kierunek studiów

Belfer, psor, pan od matmy – nasze stosunki z nauczycielami są zazwyczaj tak złożone i pełne różnorodnych emocji, że owocują istnieniem mnogości określeń na ich temat. To bardziej lub mniej przychylne epitety, ale jedno jest pewne – wobec osób, które prowadzą nas przez najwcześniejsze lata naszego edukacyjnego życia, nigdy nie pozostajemy obojętni. Wszyscy jesteśmy indywidualnościami i nie każde dwa sposoby patrzenia na świat mają szansę pokrywać się i współbrzmieć (mamy prawo nie zgadzać się z punktem widzenia naszego mentora, tak jak on nie ma obowiązku uważania za słuszne naszych życiowych postaw), ale warto uświadomić sobie, że kompetencje pedagoga wyrastają poza jednostkowe sympatie i antypatie, są strategią, która, jeśli odpowiednio podejść do jej realizacji i uzupełnić ją o czynnik improwizacyjno-osobowościowy, musi zaowocować dobrymi wynikami wychowawczymi. Jakie są piętra tej zawiłej sztuki pedagogicznej, co zrobić by osiągnąć każde z nich i jak najlepiej wykorzystać w praktyce zdobyte umiejętności? Odpowiedzi na te pytania poszukują osoby, zdecydowane by ukończyć studia na kierunku pedagogika nauczycielska.

Dla kogo ten kierunek

Jeśli masz osobowość, która jest w stanie pociągnąć innych do zdobywania wiedzy i troszczenia się o ich własny rozwój, potrafisz słuchać, motywować, jesteś empatyczny, ale masz w sobie również silne poczucie sprawiedliwości, ciekawią Cię ludzkie postawy, zwłaszcza te, którymi kierują się osoby dopiero kształtujące swój charakter i chciałbyś wykorzystać wiedzę o mechanizmach psychologicznych w rozumieniu istniejących i proponowaniu własnych strategii nauczania, studia na kierunku pedagogika nauczycielska mogą okazać się tym, czego szukasz.

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? By dziedzina, której będziesz uczyć stała się dla Twoich podopiecznych fascynującym wyzwaniem i została na długo w ich głowach, zaznajomisz się z metodologią badań edukacyjnych i ze sposobami wykorzystywania ich w praktyce, dowiesz się, czym jest proces efektywnego kształcenia oraz organizowania właściwych sytuacji edukacyjnych, które pozytywnie wpływają na jakość i szybkość uczenia się. Będziesz przygotowany do różnicowania działań pedagogicznych w zależności od indywidualnych potrzeb dzieci i młodzieży na różnych poziomach edukacji. Opanujesz zagadnienia związane z antropologią kultury, nauczysz się prowadzić terapię, diagnostykę i profilaktykę pedagogiczną. Zostaniesz przygotowany do pracy w różnych, niekiedy wymagających środowiskach społecznych, które mają wpływ na edukację dzieci i młodzieży, nauczysz się jak pokonywać trudności edukacyjne i rozwojowe dziecka we współpracy z rodzicami. Poznasz podstawy filozofii edukacji, dowiesz się w jaki sposób prowadzić zajęcia plastyczne, rozwijać wrażliwość estetyczną i pomagać podopiecznym w uwalnianiu własnej twórczej ekspresji. Weźmiesz udział w zajęciach z emisji głosu, andragogiki, pedagogiki ogólnej i porównawczej. Zrozumiesz najnowsze kierunki rozwoju oraz zadania stawiane przed literaturą dziecięcą. Zajmiesz się edukacją poprzez sztukę, teatr oraz media.

 

Praca po studiach

Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą, kiedy ukończysz studia na kierunku pedagogika nauczycielska? Przede wszystkim zyskujesz solidne i pewne kompetencje, które umożliwiają Ci pracę w charakterze pedagoga szkolnego oraz nauczyciela w klasach I-III szkoły podstawowej. W zależności od tego, na jaką specjalizację zdecydujesz się w trakcie studiów, będziesz mógł zastanawiać się również nad zawodem animatora kultury i czasu wolnego, rozważać pracę w fundacjach, poradniach, świetlicach środowiskowych i samorządach. Absolwenci, którzy kończą studia na kierunku pedagogika nauczycielska bardzo często decydują się również na karierę szkoleniowca, nauczyciela osób dorosłych, trenera i mentora biznesu oraz doradcy zawodowego.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na pedagogikę nauczycielską na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: przyjęcie na studia na kierunku pedagogika nauczycielska odbywają się na podstawie konkursu dyplomów licencjackich.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PEDAGOGIKA NAUCZYCIELSKA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Pedagogika nauczycielska - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku pedagogika nauczycielska

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując pedagogikę nauczycielską?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • różnorodnych metodologii badań edukacyjnych i sposobów wykorzystywania ich w praktyce
   • rozumienia i wspierania procesów efektywnego kształcenia
   • organizowania właściwych sytuacji edukacyjnych, które pozytywnie wpływają na jakość i szybkość uczenia się
   • różnicowania działań pedagogicznych w zależności od indywidualnych potrzeb dzieci i młodzieży na różnych poziomach edukacji
   • podstaw antropologii kultury
   • prowadzenia diagnostyki, profilaktyki i terapii pedagogicznej
   • pracy w różnych, niekiedy wymagających środowiskach społecznych, które mają wpływ na edukację dzieci i młodzieży
   • pokonywania trudności edukacyjnych i rozwojowych dzieci i młodzieży w praktyce indywidualnej oraz we współpracy z rodzicami
   • podstaw filozofii edukacji
   • prowadzenia zajęć plastycznych, kształtowania wrażliwości estetycznej oraz tworzenia przestrzeni ku uwalnianiu twórczej ekspresji
   • emisji głosu
   • andragogiki oraz wyzwań stojących przed nauczycielem osób dorosłych
   • kierunków rozwoju i zadań stawianych przed literaturą dziecięcą
   • podstaw pedagogiki ogólnej i porównawczej
   • edukacji poprzez sztukę, teatr i media

   Gdzie będziesz pracował po kierunku pedagogika nauczycielska?

   Absolwent kierunku pedagogika nauczycielska znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • nauczyciel w szkołach podstawowych w klasach I-III
   • pedagog szkolny
   • animator kultury
   • fundacjach, poradniach i świetlicach środowiskowych
   • samorządach
   • szkoleniowiec
   • nauczyciel osób dorosłych
   • trener i mentor biznesu
   • doradca zawodowy

   Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Pedagogiczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA NAUCZYCIELSKA

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

   Teraz najważniejsze

   wyniki matur 2022

   matura poprawkowa 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia