PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY

PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY

Dodaj do ulubionych

PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY  studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Psychologia to nauka zajmująca się badaniem meandrów ludzkiego umysłu i motywacji kierujących ich zachowaniem. Jej początki sięgają XIX wieku, w którym została ona oficjalnie skodyfikowana. Już od tamtego czasu studia psychologiczne cieszą się dużą popularnością i są jednymi z chętniej wybieranych przez studentów na całym świecie.
Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ psychologia jest niezwykle interesującą i bogatą dyscypliną, a specjaliści z tego obszaru wiedzy mogą liczyć na zdobycie atrakcyjnej i perspektywicznej pracy zgodnej ze swoim wykształceniem. Na przestrzeni lat powstało wiele innowacyjnych i nowoczesnych kierunków, skupionych na kształtowaniu różnorodnych umiejętności z zakresu konkretnych dyscyplin psychologicznych. Jednym z nich jest psychologia dzieci, młodzieży i rodziny, którego celem jest wykształcenie profesjonalnych psychologów dziecięcych i rodzinnych. Jeżeli więc masz szerokie zainteresowania z zakresu nauk psychologicznych i pedagogicznych oraz chciałbyś związać się zawodowo z tymi dziedzinami wiedzy, to studia na tym kierunku będą dla ciebie odpowiednie.
 
Czego nauczysz się na kierunku  psychologia dzieci, młodzieży i rodziny?
Ze względu na interdyscyplinarny i unikatowy charakter studiów zdobędziesz gruntowną  wiedzę z zakresu nauk psychologicznych i pokrewnych dziedzin naukowych. Jako student będziesz miał szansę rozwinąć swoje kompetencje z zakresu stawiania diagnozy psychologicznej oraz prowadzenia odpowiednio dopasowanej i efektywnej terapii.
Największy nacisk będzie położony na naukę związaną z rozwojem psychologicznym dzieci i młodzieży oraz zrozumienie zmian zachodzących w ich umyśle podczas okresu dorastania. Ponadto, zdobędziesz umiejętności potrzebne do podjęcia współpracy z rodzicami i nauczycielami. Uzyskaną wiedzę będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i rozwiniesz swoje kompetencje. 
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tych niezwykle unikatowych i interesujących studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę oscylującą wokół nauk psychologicznych i ich konkretnych subdyscyplin. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i perspektywiczną pracę zgodną z twoimi oczekiwaniami. Po ukończeniu kursu będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w instytucjach oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych.
Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik poradni psychologicznych, wychowawczych i zawodowych. Równie ciekawym rozwiązaniem będzie związanie swojej przyszłości z firmami szkoleniowym. Co więcej, możesz objąć stanowisko pedagoga szkolnego na wszystkich szczeblach edukacji. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku psychologia dzieci, młodzieży i rodziny powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOSu, geografii lub matematyki. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia dzieci, młodzieży i rodziny

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY:

   • umiejętność stawiania diagnozy psychologicznej
   • umiejętność prowadzenia terapii dzieci, młodzieży i całej rodziny
   • umiejętność wspomagania procesu nauczania
   • wiedza psychologiczna
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
   • umiejętności mediacyjne
   • umiejętności komunikacyjne
   • wiedza z zakresu psychologii klinicznej
   • umiejętności związane z przeciwdziałaniem agresji

   Jak wyglądają studia na kierunku psychologia dzieci, młodzieży i rodziny?

   Nie ulega wątpliwości, że okres dzieciństwa i dojrzewania, a także samo środowisko rodzinne, w którym się wychowujemy, ma niebagatelny wpływ na nasz rozwój psychoemocjonalny oraz dalsze funkcjonowanie w dorosłości. Kierunek psychologia dzieci, młodzieży i rodziny dostarcza niezbędnej wiedzy teoretycznej, odnoszącej się do etapów rozwoju dziecka i wyzwań wynikających z każdego z nich, siatka studiów wykształca w przyszłych absolwentach świadomość specyficznych dylematów, wiążących się z dzieciństwem i dorastaniem, a rozumienie relacji rodzinnych pozwala studentom wyciągać trafne i dalekobieżne wnioski na temat wpływu środowiska wychowawczego na rozwój poznawczy i emocjonalny.

   Siatka studiów na kierunku psychologia dzieci, młodzieży i rodziny nie jest pozbawiona zajęć praktycznych, dzięki którym studenci zgłębiają tajniki udzielania profesjonalnego wsparcia psychologicznego, uczą się w jaki sposób podejmować interwencje w rodzinie, a także zostają uposażeni w wszechstronną wiedzę diagnostyczną, pozwalającą na trafne zaklasyfikowanie problemu danej jednostki i późniejsze wdrożenie działań pomocowych.

   Jeśli cenisz systematyczność i regularność kształcenia, podejmij psychologię dzieci, młodzieży i rodziny w trybie stacjonarnym. Jeżeli natomiast z dowolnych powodów wolałbyś kształcić się w weekendy, powinieneś postawić na wybór kształcenia niestacjonarnego. Charakter kształcenia zobowiąże cie do uczestniczenia w zjazdach, odbywających się co dwa lub trzy tygodnie, zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.

   Ile trwają studia na kierunku psychologia dzieci, młodzieży i rodziny?

   Psychologia dzieci, młodzieży i rodziny ma charakter jednolity magisterski. Studenci przystępują do kształcenia w ramach dziesięciu semestrów. Po ukończeniu pięciu lat nauki, zyskują szansę na obronę pracy dyplomowej, dzięki której otrzymują możliwość rozpoczęcia pracy w dowolnym obszarze zawodowym, kreślonym przez nauki psychologiczne i społeczne. Sprawdź dokładny czas trwania studiów na wybranym kierunku poprzez zgłębienie regulaminu interesującej cię uczelni wyższej.

   Czas trwania studiów na kierunku psychologia dzieci, młodzieży i rodziny na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY:

   • psychoterapeuta dziecięcy
   • pedagog szkolny
   • szkoły i przedszkola,
   • instytucje oświatowe i opiekuńczo-wychowawcze,
   • poradnie psychologiczne, wychowawcze i zawodowe,
   • firmy szkoleniowe
   • instytucje związane z rozwojem dzieci i młodzieży
   • działy HR
   • specjalistyczne wydawnictwa naukowe

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY

   Komentarze (1)

   Dama Kier odpowiedz

   Witam Bardzo dziękuję za to, że ktoś poświęcił czas na napisanie tego artykułu. Ja sama interesuje się takim kierunkiem i jestem bardzo wdzięczna, za to że są takie strony, na których można dowiedzieć się czegoś o tym zawodzie. Serdecznie pozdrawiam, każdego kto to czyta