PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY

PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY

Dodaj do ulubionych

PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY  studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Psychologia to nauka zajmująca się badaniem meandrów ludzkiego umysłu i motywacji kierujących ich zachowaniem. Jej początki sięgają XIX wieku, w którym została ona oficjalnie skodyfikowana. Już od tamtego czasu studia psychologiczne cieszą się dużą popularnością i są jednymi z chętniej wybieranych przez studentów na całym świecie.
Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ psychologia jest niezwykle interesującą i bogatą dyscypliną, a specjaliści z tego obszaru wiedzy mogą liczyć na zdobycie atrakcyjnej i perspektywicznej pracy zgodnej ze swoim wykształceniem. Na przestrzeni lat powstało wiele innowacyjnych i nowoczesnych kierunków, skupionych na kształtowaniu różnorodnych umiejętności z zakresu konkretnych dyscyplin psychologicznych. Jednym z nich jest psychologia dzieci, młodzieży i rodziny, którego celem jest wykształcenie profesjonalnych psychologów dziecięcych i rodzinnych. Jeżeli więc masz szerokie zainteresowania z zakresu nauk psychologicznych i pedagogicznych oraz chciałbyś związać się zawodowo z tymi dziedzinami wiedzy, to studia na tym kierunku będą dla ciebie odpowiednie.
 
Czego nauczysz się na kierunku  psychologia dzieci, młodzieży i rodziny?
Ze względu na interdyscyplinarny i unikatowy charakter studiów zdobędziesz gruntowną  wiedzę z zakresu nauk psychologicznych i pokrewnych dziedzin naukowych. Jako student będziesz miał szansę rozwinąć swoje kompetencje z zakresu stawiania diagnozy psychologicznej oraz prowadzenia odpowiednio dopasowanej i efektywnej terapii.
Największy nacisk będzie położony na naukę związaną z rozwojem psychologicznym dzieci i młodzieży oraz zrozumienie zmian zachodzących w ich umyśle podczas okresu dorastania. Ponadto, zdobędziesz umiejętności potrzebne do podjęcia współpracy z rodzicami i nauczycielami. Uzyskaną wiedzę będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i rozwiniesz swoje kompetencje. 
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tych niezwykle unikatowych i interesujących studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę oscylującą wokół nauk psychologicznych i ich konkretnych subdyscyplin. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i perspektywiczną pracę zgodną z twoimi oczekiwaniami. Po ukończeniu kursu będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w instytucjach oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych.
Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik poradni psychologicznych, wychowawczych i zawodowych. Równie ciekawym rozwiązaniem będzie związanie swojej przyszłości z firmami szkoleniowym. Co więcej, możesz objąć stanowisko pedagoga szkolnego na wszystkich szczeblach edukacji. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku psychologia dzieci, młodzieży i rodziny powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOSu, geografii lub matematyki. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia dzieci, młodzieży i rodziny

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY:

   • umiejętność stawiania diagnozy psychologicznej
   • umiejętność prowadzenia terapii dzieci, młodzieży i całej rodziny
   • umiejętność wspomagania procesu nauczania
   • wiedza psychologiczna
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
   • umiejętności mediacyjne
   • umiejętności komunikacyjne
   • wiedza z zakresu psychologii klinicznej
   • umiejętności związane z przeciwdziałaniem agresji

   Jak wyglądają studia na kierunku psychologia dzieci, młodzieży i rodziny?

   Nie ulega wątpliwości, że okres dzieciństwa i dojrzewania, a także samo środowisko rodzinne, w którym się wychowujemy, ma niebagatelny wpływ na nasz rozwój psychoemocjonalny oraz dalsze funkcjonowanie w dorosłości. Kierunek psychologia dzieci, młodzieży i rodziny dostarcza niezbędnej wiedzy teoretycznej, odnoszącej się do etapów rozwoju dziecka i wyzwań wynikających z każdego z nich, siatka studiów wykształca w przyszłych absolwentach świadomość specyficznych dylematów, wiążących się z dzieciństwem i dorastaniem, a rozumienie relacji rodzinnych pozwala studentom wyciągać trafne i dalekobieżne wnioski na temat wpływu środowiska wychowawczego na rozwój poznawczy i emocjonalny.

   Siatka studiów na kierunku psychologia dzieci, młodzieży i rodziny nie jest pozbawiona zajęć praktycznych, dzięki którym studenci zgłębiają tajniki udzielania profesjonalnego wsparcia psychologicznego, uczą się w jaki sposób podejmować interwencje w rodzinie, a także zostają uposażeni w wszechstronną wiedzę diagnostyczną, pozwalającą na trafne zaklasyfikowanie problemu danej jednostki i późniejsze wdrożenie działań pomocowych.

   Jeśli cenisz systematyczność i regularność kształcenia, podejmij psychologię dzieci, młodzieży i rodziny w trybie stacjonarnym. Jeżeli natomiast z dowolnych powodów wolałbyś kształcić się w weekendy, powinieneś postawić na wybór kształcenia niestacjonarnego. Charakter kształcenia zobowiąże cie do uczestniczenia w zjazdach, odbywających się co dwa lub trzy tygodnie, zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.

   Ile trwają studia na kierunku psychologia dzieci, młodzieży i rodziny?

   Psychologia dzieci, młodzieży i rodziny ma charakter jednolity magisterski. Studenci przystępują do kształcenia w ramach dziesięciu semestrów. Po ukończeniu pięciu lat nauki, zyskują szansę na obronę pracy dyplomowej, dzięki której otrzymują możliwość rozpoczęcia pracy w dowolnym obszarze zawodowym, kreślonym przez nauki psychologiczne i społeczne. Sprawdź dokładny czas trwania studiów na wybranym kierunku poprzez zgłębienie regulaminu interesującej cię uczelni wyższej.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY:

   • psychoterapeuta dziecięcy
   • pedagog szkolny
   • szkoły i przedszkola,
   • instytucje oświatowe i opiekuńczo-wychowawcze,
   • poradnie psychologiczne, wychowawcze i zawodowe,
   • firmy szkoleniowe
   • instytucje związane z rozwojem dzieci i młodzieży
   • działy HR
   • specjalistyczne wydawnictwa naukowe

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA DZIECI, MŁODZIEŻY I RODZINY

   Komentarze (2)

   Katarzyna odpowiedz

   Źle się dzieje z psychiką młodych ludzi, przede wszystkim przez izolację wywołaną pandemią. Pomyślałam o tym zawczasu myśląc o podyplomówce z zakresu psychologii dzieci i młodzieży aby uzupełnić wiedze z tego zakresu i wybrałam WSKZ, ponieważ maja świetnie przygotowane materiały tworzone przez ludzi pasją i mogę podchodzić online do wszystkich egzaminó kiedy dysponuje wolnym czasem.

   Dama Kier odpowiedz

   Witam Bardzo dziękuję za to, że ktoś poświęcił czas na napisanie tego artykułu. Ja sama interesuje się takim kierunkiem i jestem bardzo wdzięczna, za to że są takie strony, na których można dowiedzieć się czegoś o tym zawodzie. Serdecznie pozdrawiam, każdego kto to czyta

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

   Teraz najważniejsze

   wyniki matur 2022

   matura poprawkowa 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia