Kosmetologia - Warszawa

Kosmetologia - Warszawa

Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie możesz podjąć na 6 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

29.03.2024

Kosmetologia studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Kosmetologia w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 13 różnych specjalności. Studia można podjąć na 6 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na kosmetologii w Warszawie w 2024 r. zaczynają się od 5000 zł za pierwszy rok studiów.

Kosmetologia - Warszawa
Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Kosmetologia jest dynamicznie rozwijającym się działem nauki, łączącym w sobie biologię, anatomię, genetykę, biofizykę, fizjologie, biochemię i farmakologie. Studia na kosmetologii oferują zdobycie wiedzy z zakresu chorób skóry i produkcji kosmetyków. Program studiów zawiera zajęcia praktyczne, w których trakcie studenci uczą się wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i diagnozować stan skóry, pracują na sprzęcie kosmetologicznym oraz odczytują receptury kosmetyków. Studenci zdobywają wiedzę kosmetologiczną i społeczną, którą mogą wykorzystać do kontaktów z lekarzami oraz pacjentami.

Program nauczania na kierunku kosmetologia w Warszawie będzie oscylował wokół nauk biologicznych, chemicznych, przyrodniczych. Ponadto studenci dowiedzą się więcej na temat biofizyki, biochemii, genetyki, fizjologii oraz anatomii człowieka. W ramach studiów nauczą się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, oraz poznają zasady analizowania składu kosmetyków oraz ich dobierania do konkretnych potrzeb skóry pacjenta.

Zaraz po ukończeniu studiów przed absolwentami kosmetologii otwiera się furtka wielu możliwości zawodowych. Kosmetolog to zawód, który pozwala na przekwalifikowanie się na trychologa czy podologa. Pracownik branży kosmetycznej może zatrudnić się w laboratoriach, gabinetach kosmetologicznych i gabinetach medycyny estetycznej przy ścisłej współpracy z lekarzem. Wiedza z zakresu zarządzania, aktywnej promocji usług czy podstaw ekonomiki przedsiębiorstw usługowych zdobyta podczas studiów daje też możliwość otworzenia własnego gabinetu.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Warszawie rozpocznie się 15 marca 2024 r. i potrwa do 30 października 2024 r. | Kosmetologia Warszawa - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować kosmetologię w Warszawie

W Warszawie kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 8 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychWyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, Uczelni Społeczno-Medycznej w Warszawie, Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka oraz Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2023/2024, na kandydatów czekają miejsca na studiach płatnych na 6 uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 5000 zł do 7120 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek kosmetologia - uczelnie w Warszawie:

prawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Warszawie?

W procesie rekrutacji na studia w Warszawie na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane jest złożenie odpowiednich dokumentów w terminie oraz kolejność zgłoszeńkosmetologia Warszawa - wymagania

W związku z tym, że Kosmetologia należy do kanonu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, warto rozpocząć naukę przedmiotów przyrodniczych już dzisiaj, aby przyszła procedura aplikacyjna nie okazała się przykrą niespodzianką, zakończoną rekrutacyjnym fiaskiem. 

Warto pamiętać, że Kosmetologia należy do dosyć popularnych kierunków studiów w Warszawie, a liczba chętnych na jedno miejsce często jest większa niż jeden. Dlatego im więcej czasu poświęcisz na naukę, tym większy sukces będziesz mógł osiągnąć w konkursie świadectw maturalnych bądź dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia.

Rekrutacja na kosmetologię w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Warszawie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Warszawie

Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Warszawie - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku kosmetologia w Warszawie: kosmetologia pielęgnacyjna, dermatologia estetyczna, fizjoterapia i masaż, wizaż i stylizacja, kosmetologia medyczna, chemia kosmetyczna.

Program kształcenia na kierunku kosmetologia w Warszawie uzależniony jest od wybranej uczelni i jej specyfiki. Poszczególne zajęcia odbywają się w specjalistycznych pracowniach, wyposażonych w odpowiedni sprzęt i aparaturę kosmetologiczną, która umożliwia studentom nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych istotnych z punktu widzenia wykonywania zabiegów kosmetologicznych o różnym poziomie złożoności.

Studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk medycznych, farmaceutycznych, chemicznych i biologicznych. Zapoznają się z zagadnieniami odnoszącymi się do dermatologii i medycyny estetycznej, chemii kosmetycznej, wyrobów kosmetycznych. Uczą się współpracować z zespołem, specjalistami-lekarzami, a przede wszystkim z pacjentami.

W programie studiów na kierunku Kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Nabywane umiejętności

Studenci kosmetologii zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: biologii, genetyki, biofizyki, biochemii, anatomii, fizjologii czy farmakologii. Studia w Warszawie na kosmetologii poświęcone są zagadnieniom ściśle związanym np. z: produkcją kosmetyków, sprzedażą produktów kosmetycznych, prowadzeniem działań profilaktycznych w zakresie zdrowia i higieny czy planowania i wykonywania zabiegów upiększających, pielęgnacyjnych lub leczniczych, a także wykonywania różnych rodzajów makijażu.

Absolwenci kosmetologii potrafią m.in.: stosować kosmetyki zgodnie z ich przeznaczeniem; prawidłowo odczytywać skład kosmetyku; prowadzić współpracę z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo; organizować i prowadzić gabinet kosmetyczny; skutecznie współpracować z pacjentem lub klientem. Ponadto kosmetolodzy wyróżniają się wiedzą na temat np.: terapii ruchowej, masażu, alternatywnych metod terapii kosmetologicznej, podstaw dietetyki i odnowy biologicznej.

Osoby, które ukończyły kierunek kosmetologia, mogą podjąć pracę m.in. na stanowiskach doradczych, eksperckich czy kierowniczych. Kosmetolog może szukać zatrudnienia np. w: studiach wizażu, ośrodkach SPA, gabinetach medycyny estetycznej, firmach produkujących kosmetyki, laboratoriach i ośrodkach analizujących jakość produktów kosmetycznych, redakcjach profesjonalnych pism (podejmujących problematykę kosmetologii i kosmetyki). Ponadto absolwenci kosmetologii mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Polecane: 

 

Jakie są specjalności na kosmetologii w Warszawie

Współczesne studia z kosmetologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 

Po jakim profilu na kierunek kosmetologia w Warszawie

Chemia, biologia, a nawet fizyka to trzy bazowe dziedziny dla kosmetologii. Idąc na te studia lepiej nie mieć problemu z przedmiotami ścisłymi i znać przynajmniej ich podstawy. Dlatego najlepiej na kosmetologii będą się czuć absolwenci klas biologiczno-chemicznych czy matematyczno-fizycznych.

Niektóre licea ogólnokształcące oferują naukę także w klasach o profilu medycznym. Ukończenie takiej szkoły z pewnością mogłoby okazać się bardzo pomocne na studiach z kosmetologii w Warszawie. Osoby zdeterminowane i z pomysłem na swoją przyszłość powinny jednak odnaleźć się na tych studiach bez względu na dotychczasowe wykształcenie.

Sprawdź

 

Czy studia na kierunku kosmetologia w Warszawie są trudne

Kosmetologia to studia, które kładą nacisk na naukę teorii i praktyki. Idąc na te studia trzeba być gotowym nie tylko na godziny spędzone nad książkami, ale także w pracowniach ze specjalistycznym sprzętem. Materiał przekazywany na zajęciach może sprawiać trudności. To dlatego, że skupia się on wokół nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Wiedza z tych dziedzin jest niezbędna dla kosmetologów, ponieważ niektóre zabiegi kosmetologiczne, mogą mieć wpływ na zdrowie.

Dziedziną, która jest najbliższa kosmetologom jest dermatologia. Absolwenci tego kierunku muszą mieć zaawansowaną wiedzę na temat skóry, by potrafić o nią odpowiednio zadbać. Kolejne wymagania stawiać mogą także zajęcia z biofizyki oraz biochemii. Wiedza ta da jednak studentom kompetencje do pracy w laboratoriach kosmetycznych.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na kosmetologii w Warszawie

W programie studiów na kosmetologii nie jest trudno odnaleźć wymagające przedmioty. Wśród nich jest między innymi chemia kosmetyczna, biochemia czy fizjologia skóry. Ze wzlgędu na medyczny charakter studiów, każdy przedmiot może sprawiać wrażenie trudnego. Wiele zależy jednak od indywidualnych zdolności.

Studenci często spierają się o to, który przedmiot jest najtrudniejszy. W przypadku studiów o charakterze medycznym są zgodni, że najbardziej wymagająca jest anatomia. W przypadku kosmetologii trudność sprawiają także zajęcia skupiające się na dermatologii, której poziom na tych studiach musi być wysoki.

 

Czy studia na kierunku kosmetologia w Warszawie to studia z przyszłością

Odmładzanie, odżywianie skóry czy niwelowanie jej niedoskonałości to jedne z wielu działań, które mogą zaproponować kosmetolodzy. Ich praca jest odpowiedzią na potrzeby ludzi, którzy coraz bardziej przykładają wagę do swojego wyglądu. Kończąc ten kierunek nie trzeba obawiać się o swoją przyszłość, ponieważ gabinety kosmetologiczne to współcześnie częsty widok na ulicach miast.

To nie jedyne potencjalne zatrudnienie. Kosmetolodzy mają duże pole do rozwoju w kierunku trychologii czy podologii. Mogą pracować także jako przedstawiciele firm kosmetycznych. Przyszłość stoi nie tylko przed absolwentami kosmetologii, ale także przed samą dziedziną, która dynamicznie się rozwija.

Sprawdź

 

Czy na studiach na kierunku kosmetologia w Warszawie jest matematyka

Kosmetologia to kierunek, który należy do dziedzin medycznych i nauk o zdrowiu. To sprawia, że najważniejszą rolę na tych studiach odgrywają przedmioty wywodzące się z takich nauk jak biologia oraz chemia. Zdarza się, że studenci spotykają na studiach także elementy fizyki.

Wśród tego zbioru przedmiotów ścisłych nie odnajdzie się jednak matematyki. Studia nie poświęcają jej większej uwagi na żadnym przedmiocie podczas studiów. Umiejętności matematyczne mogą przydać się jedynie w przypadku pracy w laboratoriach kosmetycznych, gdzie podstawą jest liczenie proporcji.

 

Czy warto iść na kierunek kosmetologia w Warszawie

Studia z kosmetologii to jeden z takich kierunków, który daje swoim absolwentom pewny zawód. Istotną rolę odgrywa w tym charakter tych studiów, które kładą duży nacisk na rozwijanie umiejętności praktycznych. Absolwenci kosmetologii w Warszawie znają najnowsze technologie sprzętowe oraz orientują się w rynku specjalistycznych kosmetyków. Ponadto mają wiedzę i umiejętności dotyczące przeprowadzania zabiegów na twarz i ciało. Kończąc studia warto jednak pamiętać o stałym rozwoju. To dlatego, że kosmetologia bardzo szybko się rozwija. Liczne kursy i szkolenia poszerzą twoje kompetencje i podniosą twoją wartość na rynku pracy.

Sprawdź czy warto iść na studia

 

Kosmetologia studia podyplomowe w Warszawie

Absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu kosmetologii. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Studia podyplomowe z kosmetologii w Warszawie:

 • Kosmetologia bioestetyczna
 • Kosmetologia holistyczna
 • Kosmetologia kliniczna
 • Kosmetologia od podstaw
 • Kosmetologia w onkologii
 • Trychologia kosmetologiczna

Sprawdź 

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Warszawie

Studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź 

Kosmetologia w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kosmetologii

Po ukończeniu studiów można pracować w salonach kosmetycznych, ośrodkach spa i wellness, gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach uzdrowiskowych, firmach kosmetycznych, laboratoriach oraz w redakcjach czasopism o tematyce kosmetycznej.

czytaj dalej praca po kosmetologii

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po kosmetologii w Warszawie

Kosmetolog to zawód coraz częściej doceniany przez społeczeństwo. To ich wiedza i umiejętności pozwalają zatrzymać, a nawet cofnąć czas. Absolwenci tego kierunku mogą pracować nie tylko w gabinetach kosmetologicznych, ale też w centrach SPA&Wellness i klinikach medycyny estetycznej.

Z wiedzy kosmetologów chętnie korzystają także firmy kosmetyczne, które zatrudniają ich w roli przedstawicieli marki. Osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i wiedzą mogą pracować jako szkoleniowcy współpracujący z producentami sprzętu kosmetologicznego. Po zdobyciu dodatkowego wykształcenia, mogą oni pracować także jako podolodzy czy trycholodzy.

 

Ile się zarabia po studiach na kierunku kosmetologia w Warszawie

Średnie wynagrodzenie po studiach z kosmetologii w Poznaniu zależy od wielu czynników. Podstawą są kompetencje. Kosmetolodzy z licznymi certyfikatami, którzy oferują szerszy zakres zabiegów mogą liczyć większą liczbę klientów, a co za tym idzie większe zarobki. Kolejnym czynnikiem wpływającym na poziom wynagrodzenia jest miejsce zatrudnieniana.

Świeżo upieczeni kosmetolodzy , mogą liczyć na zarobki w przedziale od 4242 do 4600 złotych brutto miesięcznie. Zdecydowanie bardziej opłacalne wydaje się być prowadzenie własnej działalności. Prowadząc własny gabinet, mając dużą bazą klientów można zarabiać ponad 10 tys. złotych miesięcznie.

Jak wygląda rekrutacja na kosmetologię w Warszawie

Jak wygląda rekrutacja na kosmetologię w Warszawie

Kosmetologia to rozwojowa propozycja kształcenia, która wzbudza duże zainteresowanie wśród kandydatów na studia. Właśnie dlatego warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, które poszczególne uczelnie ustalają indywidualnie. Pamiętaj, że w zależności od poziomu i trybu kształcenia wymogi kwalifikacyjne mogą się różnić.

Kosmetologia - rekrutacja na uczelniach w Warszawie:

sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie

 

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunki studiów odbywa się w oparciu o limit miejsc – na studia kwalifikują się kandydaci, którzy zdobyli wysokie miejsce na liście rankingowej oraz uzyskali odpowiednio dużą liczbę punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Niestety w Warszawie żadna z uczelni publicznych nie oferuje możliwości podjęcia studiów na kierunku kosmetologia. Większość prywatnych szkół wyższych przyjmuje kandydatów na podstawie kolejności zgłoszeń.

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Informacje dotyczące wyników rekrutacji publikowane są zazwyczaj w systemie IRK lub ERK. Kandydaci mogą zobaczyć swoje wyniki w prywatnych profilach, a także dowiedzieć się, czy dostali się oni na wybrane studia i które miejsce zajmują na liście rankingowej. Terminy ogłoszenia wyników rekrutacji są indywidualne dla każdej uczelni.

*Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Zakwalifikowani kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne do wybranej uczelni najczęściej niedługo po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Preferowana forma dostarczenia kompletnego zestawu dokumentów zależy od indywidualnej decyzji uczelni. Zazwyczaj szkoły wyższe pozwalają kandydatom doręczyć plik osobiście do siedziby szkoły – czasem jednak kandydaci mogą dokonać tego za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne składać można po ogłoszeniu listy rankingowej – kandydaci często mają zaledwie kilka dni na dostarczenie niezbędnych dokumentów do siedziby uczelni, dlatego ważne jest, żeby zrobili to w określonym terminie. Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie najlepiej iść na studia na kierunku kosmetologia w Warszawie

Kandydaci na kosmetologię w Warszawie mają szerokie pole do wyboru. To dlatego, że kierunek ten ma w swojej ofercie wiele uczelni prywatnych. Niezależnie od wyboru, stołeczne uczelnie dają gwarancję pracy na specjalistycznym i nowoczesnym sprzęcie, co pozwoli zdobyć umiejętności niezbędne do pracy w zawodzie kosmetologa.

Dużą zaletą jest także to, że w wielu przypadkach zajęcia prowadzone są przez praktyków, którzy uczą zawodu zgodnie z wszelkimi standardami medycznymi. Kadrę uzupełniają naukowcy, zapewniający zdobycie podstaw teoretycznych, które pozwolą przeprowadzać profesjonalne konsultacje oraz dadzą pewność w diagnozie i rozwiązywaniu problemów pacjentów.

Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia w Warszawie

Warszawskie uczelnie publiczne nie mają w swojej ofercie kierunku kosmetologia, co oznacza, że w Warszawie nie znajdziemy bezpłatnych studiów z kosmetologii. Stolica pod tym względem jest wyjątkowa na tle innych dużych ośrodków akademickich. Za naukę w uczelniach niepublicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia w Warszawie? Ceny w 2024 roku wahają się od 5000 zł do 7120 zł za pierwszy rok studiów.

Za studia stacjonarne w uczelniach publicznych nie trzeba płacić. Niestety studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia w prywatnych szkołach wyższych są zazwyczaj płatne. Niestety w Warszawie żadna z uczelni nie oferuje kandydatom możliwości podjęcia bezpłatnych studiów na kierunku kosmetologia.

Kosmetologia studia Warszawa - ceny 2023

 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie – od 5800 zł
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie – od 6640 zł
 • Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie – od 5200 zł
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie – od 5000 zł
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie – 6600 zł

Sprawdź

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię w Warszawie

Kosmetologię jako kierunek można studiować stacjonarnie lub niestacjonarnie w sześciu niepublicznych uczelniach prywatnych w Warszawie:

 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Studiów na kierunku kosmetologia nie oferuje żadna z warszawskich uczelni publicznych.

 

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie w Warszawie

Niestety żadna z Warszawskich szkół wyższych nie oferuje studentom możliwości podjęcia nauki na studiach na kierunku kosmetologia. Kandydaci mogą zdecydować się na podjęcie płatnych studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych w jednej z kilku uczelni prywatnych.

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie w Warszawie

Niestacjonarną naukę na studiach na kierunku kosmetologia oferuje kilka niepublicznych szkół wyższych w Warszawie:

 

 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

 

Dowiedz się więcej kosmetologia w Warszawie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na kosmetologii w Warszawie

Studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia w Warszawie są płatne we wszystkich uczelniach. Cena za jeden rok akademicki waha się od 5000 zł do 7120 zł. ceny - kosmetologia Warszawa > 


 

 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety wszystkie studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia w Warszawie są związane z opłatami.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Warszawa studia i stopnia

Kosmetologia Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Warszawa studia stacjonarne

Kosmetologia Warszawa studia niestacjonarne

Kosmetologia w Warszawie

 • Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Warszawie

  Kosmetologia to propozycja kształcenia medycznego, która nieustannie ewoluuje i stawia na nowoczesne zabiegi pielęgnacyjne i upiększające. Właśnie dlatego studenci poznają najnowsze technologie i rozwiązania, które mają znaczenie dla poprawy estetyki ciała i twarzy pacjenta.

  Jak dobrze wiemy, zdrowy, piękny wygląd naszego ciała w znaczący sposób wpływa na naszą samoocenę oraz komfort życia.

  Specjaliści-kosmetolodzy stosują różnego typu metody, które umożliwiają pielęgnację skóry, włosów, paznokci, a także poprawę kondycji wizerunku, również poprzez niwelowanie efektów starzenia. Kosmetologia łączy się niejako z dermatologią i medycyną estetyczną, dlatego w przyszłości możesz bardzo często kontaktować się z ekspertami w tym zakresie.

   

  Poziom i forma studiów:

  Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

  1. Poziom studiów:

  2. Forma:

   

  Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

  Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

  Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

   

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Warszawie?

Zastanawiając się nad wyborem najlepszego dla siebie kierunku studiów, warto zapoznać się z opiniami studentów, mających z nimi do czynienia na co dzień.

 

Marcin, student trzeciego roku Kosmetologii w Warszawie, mówi:

„Bardzo chciałbym zaprzeczyć stereotypowi, że tylko kobiety mogą zostać studentkami kierunku Kosmetologia. Chyba poprzez fakt, że udało mi się zabrnąć tak daleko, doskonale to potwierdzam. Kosmetologia to niezwykle rozwijający kierunek studiów, który z czystym sercem poleciłbym każdemu, zarówno kobietom, jak i mężczyznom.”

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia