Oligofrenopedagogika z arteterapią

Oligofrenopedagogika z arteterapią

Dodaj do ulubionych

Oligofrenopedagogika z arteterapią studia - kierunek studiów

Polskie uczelnie wyższe co roku oferują nowe, bądź odświeżone kierunki studiów, po to, aby przyciągnąć rzesze studentów w celu przekazania im praktycznej wiedzy w interesujący sposób oraz aby ułatwić im start kariery. Wiele nazw tych kierunków brzmi bardzo zagadkowo, a jedną z nich może być na przykład oligofrenopedagogika z arteterapią. Co to oznacza?

 

Praca po studiach

Oznacza to, że osoba, która ukończy ten kierunek studiów będzie zajmowała się pedagogiką osób niepełnosprawnych intelektualnie poprzez działania terapeutyczne z wykorzystaniem sztuki, to jest technik muzycznych, plastycznych czy ruchowych takich jak choreografia. Pedagogika osób niepełnosprawnych intelektualnie została połączona ze sztuką, ponieważ sztuka uważana jest za jedną z najdoskonalszych form ekspresji i wyrażania siebie, ale również pozbywania się stresu i formą zabawy. Zatem absolwent będzie wyposażony w wiedzę z zakresu edukacji oraz rehabilitacji. Aby jednak podjąć się tych studiów musisz być przekonany, że jest to zawód, któremu chcesz się poświęcić w całości, ponieważ jest absorbujący fizycznie oraz psychicznie. Musisz odznaczać się pozytywnym nastawieniem do życia, ogromną chęcią niesienia pomocy oraz umiejętnością współ odczuwania, ponieważ jest to praca z ludźmi, a nie siedząca za biurkiem.

 

Program studiów i przedmioty

Jeśli zdecydujesz się zasilić grono studentów tego kierunku, możesz być pewien, że będziesz uczęszczać na takie zajęcia jak biomedyczne podstawy rozwoju, historia wychowania, podstawy pedagogiki specjalnej, podstawy socjologii, podstawy wiedzy o sztuce, psychologia ogólna, psychopedagogika twórczości, teoretyczne podstawy arteterapii, arteterapia przez muzykę, pedagogika społeczna, podstawy neurofizjologii, psychopatologia rozwoju, diagnostyka psychopedagogiczna, fotografia w terapii przez sztukę, oligofrenopedagogika, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, osoba niepełnosprawna w regulacjach prawnych, andragogika specjalna, wstęp do surdopedagogiki, choreoterapia oraz wiele innych w tym zajęcia ogólnouczelniane, takie jak wychowanie fizyczne.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku oligofrenopedagogika z arteterapią, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy, matemtyka, dowolny przedmiot.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK OLIGOFRENOPEDAGOGIKA Z ARTETERAPIĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Oligofrenopedagogika z arteterapią - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku oligofrenopedagogika z arteterapią

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując oligofrenopedagogikę z arteterapią

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • wsparcia asystenckiego i socjalnego dla osób niepełnosprawnych
   • diagnozowania potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną
   • planowania i przeprowadzania warsztatów arteterapeutycznych
   • organizowania procesu wychowania, socjalizacji i resocjalizacji w środowisku otwartym i instytucjonalnym
   • organizowania zajęć rehabilitacyjnych

   Jak wyglądają studia na kierunku oligofrenopedagogika z arteterapią?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Program kształcenie na kierunku oligofrenopedagogika z arteterapią będzie oscylował głownie wokół nauk pedagogicznych.

   Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku oligofrenopedagogika z arteterapią będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych. W ofercie kształcenia znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów o tematyce związanej z pedagogiką, naukami o zdrowiu czy kwestiami artystycznymi. Aktualny program studiów znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni, realizujących powyższy kierunek.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W ramach studiów na kierunku oligofrenopedagogika z arteterapią, wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim rozwiniesz swoje kompetencje pedagogiczne i nauczysz się prowadzenia zajęć i warsztatów z arteterapii. Studenci poznają także zasady pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz sposoby ich aktywizacji. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku oligofrenopedagogika z arteterapią można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku oligofrenopedagogika z arteterapią

   Absolwent kierunku oligofrenopedagogika z arteterapią znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • przedszkolach i szkołach
   • poradniach psychologiczno-pedagogicznych
   • domach pomocy społecznej
   • organizator warsztatów terapeutycznych
   • świetlicach terapeutycznych
   • zakładach poprawczych dla nieletnich z upośledzeniem umysłowym
   • nauczyciel wspomagający

   Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU OLIGOFRENOPEDAGOGIKA Z ARTETERAPIĄ

   Komentarze (1)

   Ala odpowiedz

   Cześć wszysytkim, ja ukończyłam w tym roku Oligofrenopedagogikę na WSKZ-cie. Zastanawiam się czy nie zapisać się na kolejne studia ale z arteterapii, bo dobrze byłoby to uzupełnić o takie formy terapii sztuką...