Psychokryminalistyka studia

Psychokryminalistyka studia - kierunek studiów

Polska to kraj, w którym co roku dokonywane jest setki tysięcy przestępstw. Dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie psychologicznego funkcjonowania osób, które dopuściły się przestępstwa, przebywają w grupach ryzyka czy są dotknięte przemocą. Nie jest to praca łatwa, która dodatkowo wymaga odpowiednich kompetencji społecznych, ale na pewno dająca dużą satysfakcję. Jeżeli zatem świetnie odgadujesz ludzie emocje i chciałbyś przełożyć swoje zdolność na przyszłą karierę zawodową to psychokryminalistyka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku psychokryminalistyka? Studia mają charakater interdyscyplinarny i są jedną z ciekawszych propozycji z zakresu studiów humanistycznych. Kierunek zawiera elementy psychologii, kryminalistyki, prawa, socjologii i pedagogiki i kształci w zakresie tych przedmiotów. Co ważne, jest wiele zajęć o charakterze warsztatowym, co pozwoli Ci na zdobycie umiejętności praktycznych, które oprzesz na solidnej wiedzy teoretycznej. Obca nie będzie Ci także specyfika pracy w służbie więziennej, policji, służbach interwencyjnych, ośrodkach pomocowych, czy edukacyjno-wychowawczych. Ze względu na przyszły zawód, studia na kierunku psykryminalistyka są skierowane do osób o odpowiednich cechach charakteru z naciskiem na wyrozumiałość, cierpliwość i chęć pomocy innym. Jeżeli zatem potrafisz wczuć się w sytuację innych osób to psychokryminalistyka jest jedną z ciekawych ofert edukacyjnych.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent psychokryminalistyki? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w policji czy służbach interwencyjnych. Co więcej pracę będziesz mógł podjąć w ośrodkach pomocowych lub edukacyjno-wychowawczych. Praca będzie czekać także na Ciebie w służbie więziennej w pionie penitencjarnym, ochrony lub jako pracownik do spraw postpenitencjarnych. Ponadto, ciekawą pracę oferują agencje detektywistyczne, straże graniczne, straże miejskie, młodzieżowe ośrodki wychowawcze lub zakłady poprawcze. Jak widzisz możliwości jest dużo, a ze względu na interdyscyplinarny charakater możesz podjąć ciekawą pracę w różnych instutucjach. Jeżeli zatem nie jest Ci obojętny los innych ludzi i masz ku temu kompetencje społeczne to psychokryminalistyka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując psychokryminalistykę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • metod obrazowania mózgu w stanach spoczynku oraz aktywności fizycznej i psychicznej,
 • modułów podstawowych: psychologii, kryminalistyki, prawa, socjologii i pedagogiki,
 • fundamentów wiedzy psycchologicznej z zakresu relacji międzyludzkich oraz zdrowia psychicznego,
 • specyfiki pracy,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku psychokryminalistyka

Absolwent kierunku psychokryminalistyka znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • psycholog w policji lub służbach interwencyjnych,
 • pracownik w ośrodkach pomocowych,
 • pracownik w ośrodkach edukacyjno-wychowawczych,
 • pracownik służby więziennej w pionie penitencjarnym czy ochrony,
 • pracownik do spraw postpenitencjarnych. 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku psychokryminalistyka, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: przedmioty dowolne.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOKRYMINALISTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

   Typ studiów
   Województwo

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOKRYMINALISTYKA

   Komentarze (0)