Studia pedagogiczne w zakresie pedagogiki osób niepełnosprawnych z arteterapią są przeznaczone dla osób, które chcą zdobyć dodatkową wiedzę w zakresie dysfunkcji słuchu, rozwoju, diagnozy, edukacji, terapii osób z niepełnosprawnością sensoryczną, ukierunkowaną na deficyty słuchowe i inne. Studenci w zależności od wybranej specjalizacji, przygotowują się do kompetentnego wykonywania zawodu.
W trakcie zdobywanego wykształcenia masz szansę nabywać wiedzę odnoszącą się do medycznych, psychicznych, społecznych i kulturowych mechanizmach funkcjonowania osób z niepełnosprawnością słuchową i inną. Będziesz miał/a szansę zrozumieć sztukę jako narzędzie rehabilitacji. Nauczysz się, jak prowadzić terapię, planować wsparcie, diagnozować, wykorzystywać sztukę w pracy pedagoga specjalnego.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią mają szansę zdobyć wiedzę na temat niepełnosprawności, mechanizmów socjalizowania, wychowania i kształcenia osób niepełnosprawnych. Jednocześnie nabywają oni umiejętności wykorzystywania różnych technik arteterapeutycznych, chociażby z zakresu sztuk plastycznych, muzycznych, filmowych, literackich w wymiarze terapeutycznym i animacyjnym.
Nauczysz się wykorzystywać sztukę w procesach terapeutycznych, a także będziesz mógł/mogła brać udział w zajęciach, które ukażą Ci nowatorskie sposoby wyrażania artystycznego z zastosowaniem środków technicznych, także metod kształcenia na odległość. Będziesz miał/a okazję również zgłębić zagadnienia odnoszące się do dysfunkcji słuchu, rozwoju, diagnozy, edukacji, terapii osób z niepełnosprawnością sensoryczną.