Zielarstwo i terapie roślinne

Zielarstwo i terapie roślinne

Dodaj do ulubionych

Zielarstwo i terapie roślinne studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Zielarstwo kojarzy Ci się z pradawnymi recepturami, które w dobie dzisiejszej medycyny są skazane na porażkę? Nic bardziej mylnego. Nauka ta przeżywa swoją „drugą młodość”. Jest to związane z nieustannie rosnącą popularnością zdrowego stylu życia i odżywiania. Ludzie chcą nie tylko zdrowo jeść ale również coraz częściej wspomagać swój organizm w walce z chorobami w naturalny sposób. Jeśli szukasz innowacyjnych studiów to powinieneś rozważyć kierunek Zielarstwo i terapie roślinne przy podejmowaniu decyzji!

 

Program studiów i przedmioty

Kształcenie w ramach tych studiów ma charakter interdyscyplinarny tzn. łączy w sobie wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych, humanistycznych i ścisłych – jest to dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy nie lubią ograniczać się do jednego wyboru. A czego dokładnie możesz się spodziewać? Uczęszczając na zajęcia poszerzysz swoją wiedzę z chemii, mikrobiologii oraz fizjologii roślin. Oprócz tego czekają na Ciebie takie przedmioty jak zielarstwo, farmakologia, ratownictwo medyczne oraz filoterapia. Dodatkowo poznasz również sposoby uprawy i ochrony roślin. Jako student tego kierunku będziesz miał możliwość wyboru fakultetu z języka obcego, a naprawdę jest z czego wybierać! W ofercie znajduje się język angielski, niemiecki, rosyjski oraz francuski. Program studiów obejmuje również wiele dodatkowych przedmiotów do wyboru, zatem jak sam widzisz, plan zajęć się zróżnicowany i z łatwością znajdziesz coś dla siebie!

 

Praca po studiach

Zastanawiasz się gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent? Po ukończeniu studiów na kierunku Zielarstwo i terapie roślinne nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w przedsiębiorstwach zajmujących się hodowlą i produkcją roślin wykorzystywanych w medycynie naturalnej. Jeśli lubisz świat nauki , możesz się starać o pracę w laboratoriach. Również w wielu przedsiębiorstwach np. z branży kosmetycznej poszukiwani są specjaliści z tego obszaru. Zatem jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w nowym dla siebie świecie to kierunek Zielarstwo i terapie roślinne jest właśnie dla Ciebie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek zielarstwo i terapie roślinne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, chemia, biologia, fizyka, matematyka, geografia, informatyka

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZIELARSTWO I TERAPIE ROŚLINNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zielarstwo i terapie roślinne - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zielarstwo i terapie roślinne

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Zielarstwo i terapie roślinne

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • podstawowej znajomości zagadnień z chemii, ekologii, fitopatologii, mikrobiologii oraz fizjologii roślin
   • dysponowania wiadomościami dotyczącymi terapii roślinnej
   • rozumienia prawnych zasad funkcjonowania rynku zielarskiego
   • wykorzystywania w produkcji zielarskiej poznanych metod i technik
   • znajomości języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

   Jak wyglądają studia na kierunku zielarstwo i terapie roślinne?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Program kształcenie na kierunku zielarstwo i terapie roślinne będzie oscylował głownie wokół nauk przyrodniczych.

   Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Ze względu na interdyscyplinarny program kształcenia na kierunku zielarstwo i terapie roślinne, studenci zdobędą zaawansowaną wiedzę z zakresu nauk biologicznych, przyrodniczych, medycznych oraz rolniczych. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami, między innymi takich jak:

   • Historia zielarstwa
   • Przyprawy krajowe i egzotyczne
   • Suplementy diety
   • Tworzenie modeli biznesowych

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na kierunek zielarstwo i terapie roślinne wykształcą szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczą się przeprowadzać i analizować eksperymenty badawcze w obszarze nauk przyrodniczych. Ponadto poznają zasady produkcji zielarskiej przy zastosowaniu profesjonalnej aparatury badawczej. Studenci rozwiną także zdolności z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, które wykorzystają zakładając własną działalność gospodarczą. Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie kompetencji językowych.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku zielarstwo i terapie roślinne będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata. Osoby, które zdecydują się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcą dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej otrzymają tytuł magistra.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zielarstwo i terapie roślinne

   Absolwent kierunku Zielarstwo i terapie roślinne znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik firm zajmujących się sprzedażą produktów leczniczych
   • pracownik przedsiębiorstw produkcyjnych i przetwórczych
   • pracownik firm kosmetycznych
   • pracownik laboratoriów

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZIELARSTWO I TERAPIE ROŚLINNE

   Komentarze (0)