Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
ZARZĄDZANIE OCHRONĄ ŚRODOWISKA PRZYRODNICZEGO studia – kierunek studiów
Studia na kierunku zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia na kierunku zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego
Studenci kierunku zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego zdobędą wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, prawnych, społecznych oraz przyrodniczych. Dowiedzą się więcej na temat ekoloii oraz ochrony środowiska naturalnego. Ponadto nauczą się zarządzania przyrodą na poziomie molekularnym, gatunkowym i siedliskowym, a także poznają zasady przeprowadzania audytu środowiskowego.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Po ukończeniu studiów można związać swoją przyszłość z instytucjami ochrony przyrody, biurami doradztwa ekologicznego, firmami prowadzącymi audyt środowiskowy, Urzędami Miasta i Urzędami Marszałkowskimi.
Przed aplikacją na studia, kandydaci powinni zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na danej uczelni wyższej. Dzięki podjęciu odpowiednich przygotowań zwiększą swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji na kierunek zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego to:
biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Studenci muszą także dostarczyć zaświadczenie od lekarza o zdolności do podjęcia studiów przyrodniczych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Wymagane przedmioty: język polski lub wiedza o społeczeństwie, 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, matematyka oraz 1 przedmiot do wyboru z: fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy nowożytny.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego na poszczególnych uczelniach
Wymagane przedmioty: język polski lub wiedza o społeczeństwie, 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, matematyka oraz 1 przedmiot do wyboru z: fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy nowożytny.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE OCHRONĄ ŚRODOWISKA PRZYRODNICZEGO?
Przyroda stanowi ważny element w życiu człowieka, dlatego też warto o nią dbać i podejmować działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Studia na kierunku zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego kształcą specjalistów posiadających kwalifikacje do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich w firmach i instytucjach zajmujących się ochroną przyrody i ekologią.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego możemy podzielić na:
Studenci kierunku zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego zdobędą wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych i biologicznych, a także dowiedzą się więcej na temat ochrony środowiska naturalnego oraz ekologii. Ponadto rozwiną szereg umiejętności praktycznych.
Tym samym nauczą się zarządzania przyrodą, działalnością firm oraz projektami związanymi z ochroną środowiska naturalnego. Co więcej, dowiedzą się w jaki sposób przeprowadzać audyt środowiskowy, a także oceniać inwestycje w ochronie środowiska. Studenci rozwiną także wiedzę ekonomiczną i poznają zasady dokonywania zaawansowanych kalkulacji finansowych.
Dalsza część artykułu pod reklamą
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE OCHRONĄ ŚRODOWISKA PRZYRODNICZEGO?
Studia na kierunku zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego będą trwały trzy lata (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE OCHRONĄ ŚRODOWISKA PRZYRODNICZEGO?
Absolwenci kierunku zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego znajdą zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się branżach. Uzyskana wiedza i kwalifikacje umożliwią im znalezienie pracy w instytucjach ochrony środowiska, między innymi w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska czy Funduszu Ochrony Środowiska. Dobrym rozwiązaniem będzie także związanie swojej przyszłości z Urzędami Miasta i Urzędami Marszałkowskimi, biurami doradztwa ekologicznego oraz z firmami prowadzącymi audyt środowiskowy.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zarządzanie ochroną środowiska przyrodniczego:
instytucje ochrony środowiska
Urzędy Miasta
Urzędy Marszałkowskie
biura doradztwa ekologicznego
instytucje ochrony środowiska
firmy prowadzące audyt środowiska
własna działalność gospodarcza.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
ul. Koszykowa 86; ,
02-008 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpgPolsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa,
tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfshttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpgSzkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
ul. Marcina Kasprzaka 49, ,
01-234 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBEhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5f18-amnsh.jpgAkademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych
ul. Fredry 10,
61-701 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpgUniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu