Biologia w szkole - studia podyplomowe

Biologia w szkole - studia podyplomowe

Dodaj do ulubionych

Biologia w szkole studia podyplomowe

Studia na kierunku biologia w szkole to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku.

Studia na kierunku biologia w szkole - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów online
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności biologia w szkole - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online | biologia w szkole - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym lub online

 

Biologia w szkole to propozycja studiów podyplomowych, które kierowane są zwłaszcza do nauczycieli, chcących zdobyć kwalifikacje zawodowe do nauczania biologii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Mają oni szansę zdobyć wiedzę, która obejmuje również najnowsze badania związane z biologią. Studenci zgłębiają zagadnienia związane z poznaniem różnorodności świata żywego, a także mogą zrozumieć podstawowe procesy życiowe organizmów.

Absolwenci szczycą się wszechstronną wiedzą biologiczną, którą wykorzystują w praktyce. Potrafią dobrać metody i formy pracy, formułować cele, opracowywać narzędzia do oceny postępów ucznia, tworzyć programy i plany nauczania.

Sprawdź wszystkie studia online w Polsce.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Warto wcześniej zainteresować się rekrutacją, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają wymogi indywidualnie. W zależności od trybu kształcenia proces rekrutacyjny wygląda inaczej. 

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOLOGIA W SZKOLE - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOLOGIA W SZKOLE?

Kierunek biologia w szkole jest prowadzony w formie podyplomowej w sposób niestacjonarny lub online. Umożliwia zdobycie najważniejszych kwalifikacji pedagogicznych, niezbędnych do pracy w zawodzie nauczyciela w szkołach oraz placówkach oświatowych.

Studia tego typu przeznaczone są przede wszystkim dla nauczycieli, którzy chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje do nauczania biologii jako drugiego przedmiotu. Zajęcia obejmują różne bloki tematyczne, to znaczy: botanikę, fizjologię roślin, zoologię, fizjologię zwierząt, anatomię, genetykę, ekologię, pedagogikę, dydaktykę. W zależności od trybu kształcenia zajęcia prowadzone są metodami tradycyjnymi oraz z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Biologia w szkole możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku biologia w szkole uczęszczają na takie przedmioty jak: anatomia i fizjologia, biologia komórki, biotechnologia, biologia ewolucyjna, dydaktyka biologii, ekologia ogólna, fizjologia roślin, genetyka ogólna, podstawy zoologii – bezkręgowce, różnorodność biologiczna – organowce, różnorodność biologiczna – podstawy algologii i mikologii.

Na plan studiów składają się kursy laboratoryjne, praktyczne i terenowe. Nauczysz się tworzyć programy i plany nauczania, scenariusze lekcji, wdrażać innowacje pedagogiczne, prowadzić doświadczenia i badania biologiczne, a także dostosowywać zajęcia do wymagań edukacyjnych i indywidualnych potrzeb uczniów.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOLOGIA W SZKOLE?

Studia na kierunku Biologia w szkole trwają 1,5 roku (studia podyplomowe).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOLOGIA W SZKOLE?

Absolwenci biologii mogą pracować przede wszystkim w laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych, gdzie zajmują się analityką i prowadzeniem podstawowych prac badawczych przy wykorzystywaniu materiałów biologicznych w terenie, przemyśle, administracji, placówkach, które zajmują się ochroną środowiska i przyrody.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Biologia w szkole:

  • szkoły publiczne różnych szczebli
  • szkoły branżowe
  • ośrodki i muzea edukacji ekologicznej, przyrodniczej i leśnej
  • redakcje czasopism
  • firmy realizujące projekty z zakresu edukacji

Studia podyplomowe w zakresie biologii w szkole umożliwiają zdobycie potrzebnych kompetencji, które pozwolą Ci pełnić obowiązki dydaktyczne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Możesz pracować zarówno w placówkach edukacyjnych i naukowych, jak i w placówkach administracyjnych. Zawodowo będziesz w umiejętny sposób dobierał/a metody i formy pracy, formułował/a cele, opracowywał/a narzędzia do oceny postępów ucznia, tworzył/a programy i plany nauczania.

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOLOGIA W SZKOLE - STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia