MOLECULAR BIOTECHNOLOGY studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek
Molecular biotchnology to niezwykle nowatorskie i perspektywiczne studia magisterskie, których program nauczania został w pełni dopasowany do potrzeb i wymagań współczesnego, zarówno polskiego, jak i międzynarodowego rynku pracy.  Biologia to dziedzina naukowa, która obecnie znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, między innymi medycznym, farmaceutycznym czy spożywczym.
Dlatego też nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu nowoczesnych technik i metod wykorzystywanych w biotechnologii, którzy potrafiliby zastosować swoją wiedzę i umiejętności w praktyce. Studia na kierunku molecular biotechnology są nijako odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata, a ich ukończenie daje gwarancje wszechstronnego i przyszłościowego wykształcenia oraz zwiększa szanse na atrakcyjną i stabilną pracę, także w środowisku międzynarodowym. Jeżeli więc jesteś osobą o zainteresowaniach z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, a do tego masz duże zdolności językowe, to studia molecular biotechnology będą dla ciebie odpowiednim wyborem!
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku molecular biotechnology?
W trakcie studiów na tym niezwykle perspektywicznym i zarazem interesującym  kierunku będziesz miał szansę zdobyć wszechstronną i wielopłaszczyznową wiedzę z zakresu nauk biologicznych, ścisłych technicznych. W ofercie kształcenia przewidziano liczne, rozwijające wykłady i warsztaty praktyczne, dzięki którym dowiesz się więcej na tematy oscylujące wokół biologii, ekologii czy procesów zachodzących w organizmach żywych.
Jako student zaznajomisz się z zagadnieniami oscylującymi wokół biochemii, inżynierii genetycznej, czy bioetyki. Ponadto, kadra akademicka przekaże Ci informacje o technikach i metodach stosowanych w biologii eksperymentalnej. Co więcej, wszyscy studenci będą mieli dostęp do nowocześnie wyposażonych sal laboratoryjnych, dzięki czemu rozwiną swoje kwalifikacje i zyskają cenne doświadczenie zawodowe. Jako że zajęcia podczas kursu są prowadzone wyłącznie w języku angielskim, będziesz miał okazję ugruntować swoje zdolności językowe i wzbogacić je o specjalistyczną terminologię branżową.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych i nowatorskich studiów będziesz miał wszechstronną wiedzę i gruntowne wykształcenie z obszaru nauk biologicznych i technicznych, dzięki którym bez problemu znajdziesz atrakcyjną i interesującą pracę w wielu prężnie rozwijających się branżach. Jako absolwent możesz związać swoją przyszłość ze specjalistycznymi laboratoriami naukowymi i diagnostycznymi oraz ośrodkami badawczymi.
Ponadto, idealnie odnajdziesz się, jako pracownik wydawnictw, redakcji czasopism oraz innych mediów. Równie ciekawą opcją może być praca w przemyśle medycznym, farmaceutycznym czy spożywczym, a także w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Dzięki doskonałej znajomości ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego z powodzeniem będziesz mógł rozpocząć karierę zagraniczną lub związać się z polskimi oddziałami światowych firm i korporacji.
Dodatkowo, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że molecular biotechnology to studia drugiego stopnia w procesie rekrutacji  powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy studenci muszą znać język angielski w stopniu zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MOLECULAR BIOTECHNOLOGY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE MOLECULAR BIOTECHNOLOGY JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku industrial biotechnology (centrum kształcenia międzynarodowego (ife) pł)

Specjalności na kierunku industrial biotechnology (wydział biotechnologii i nauk o żywności pł)

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MOLECULAR BIOTECHNOLOGY

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MOLECULAR BIOTECHNOLOGY:

 • wiedza z zakresu praktycznej biochemii
 • wiedza z obszaru biologii eksperymentalnej
 • wiedza z zakresu inżynierii genetycznej
 • znajomość nowoczesnych technologii
 • wiedza z zakresu bioetyki
 • wiedza z obszaru biotechnologii roślin
 • znajomość biotechnologii medycznej
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MOLECULAR BIOTECHNOLOGY STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MOLECULAR BIOTECHNOLOGY STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MOLECULAR BIOTECHNOLOGY:

 • przemysł medyczny
 • przemysł spożywczy
 • branża farmaceutyczna
 • specjalistyczne laboratoria naukowe
 • ośrodki badawczo-naukowe
 • wydawnictwa naukowe
 • media
 • stacje sanitarno-epidemiologiczne
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MOLECULAR BIOTECHNOLOGY

Komentarze (0)