DORADZTWO OGRODNICZE

DORADZTWO OGRODNICZE

Dodaj do ulubionych

DORADZTWO OGRODNICZE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku doradztwo ogrodnicze to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku doradztwo ogrodnicze
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku doradztwo ogrodnicze rozpocznie się 9 maja 2022 r. i potrwa do 19 września 2022 r. | doradztwo ogrodnicze - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności doradztwo ogrodnicze możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | doradztwo ogrodnicze - uczelnie >

Opis kierunku

Doradztwo ogrodnicze to studia, których program oscyluje głównie wokół zagadnień związanych z naukami przyrodniczymi i biologicznymi. W toku kształcenia, studenci zdobędą specjalistyczną wiedzę na temat nowoczesnych technologii stosowanych w ogrodnictwie. Ponadto nauczą się kontroli jakości w produkcji ogrodniczej czy doradztwa w ochronie roślin.

 

Praca po studiach

Absolwenci powyższego kierunku znajdą zatrudnienie w ośrodkach doradztwa rolniczego, firmach doradczych pracujących dla ogrodnictwa lub w firmach dostarczających zaopatrzenie ogrodnicze. Ponadto mogą założyć własną działalność gospodarczą.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Przyszli studenci, którym zależy na pozytywnym rozpatrzeniu ich kandydatury na kierunek doradztwo ogrodnicze, powinni odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi obowiązującymi na danej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DORADZTWO OGRODNICZE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Doradztwo ogrodnicze stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

DORADZTWO OGRODNICZE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Doradztwo ogrodnicze studia niestacjonarne

Doradztwo ogrodnicze studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Doradztwo ogrodnicze studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku doradztwo ogrodnicze

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DORADZTWO OGRODNICZE?

Zadbany i pięknie urządzony ogród to marzenie wielu osób. Do jego spełnienia potrzebna jest jednak pomoc profesjonalistów, posiadających wiedzę i kwalifikacje z zakresu nauk przyrodniczych i ogrodnictwa. Ich kształceniem zajmuje się kierunek doradztwo ogrodnicze. Osoby, które aplikują na te studia, zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu ogrodnictwa, nauk przyrodniczych i biologicznych. Ponadto rozwiną szereg umiejętności praktycznych, niezbędnych do podjęcia pracy w tej branży.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku doradztwo ogrodnicze możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby, które aplikują na kierunek doradztwo ogrodnicze zdobędą wiedzę na temat ogrodnictwa, nauk przyrodniczych oraz biologicznych. Podczas studiów, poznają nowoczesne technologie stosowane w ogrodnictwie i rolnictwie. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób oceniać jakość produktów ogrodniczych oraz poznają specyfikę ogrodnictwa ekologicznego.

Studia te będą miały wymiar praktyczny, dzięki czemu studenci zdobędą cenne umiejętności i podniosą swoje kwalifikacje zawodowe. Przede wszystkim nauczą się profesjonalnego doradztwa ogrodniczego. W czasie licznych warsztatów zdobędą zdolności z obszaru zagospodarowania płodów rolnych oraz ochrony roślin.

Studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w badaniach laboratoryjnych oraz zajęciach terenowych przeprowadzanych w gospodarstwach ogrodniczych, dzięki czemu zdobędą niezwykle cenne doświadczenie zawodowe.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DORADZTWO OGRODNICZE?

Studia na kierunku doradztwo ogrodnicze trwają od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DORADZTWO OGRODNICZE?

Absolwenci kierunku doradztwo ogrodnicze, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, nie powinni mieć problemów ze znalezieniem ciekawej i przyszłościowej pracy zawodowej. Przede wszystkim idealnie odnajdą się w ośrodkach doradztwa rolniczego. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej z firmami doradczymi z obszaru ogrodnictwa lub z firmami dostarczającymi zaopatrzenie rolnicze. Po ukończeniu studiów możliwe jest założenie własnej działalności gospodarczej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku doradztwo ogrodnicze:

 • firmy doradcze
 • firmy dostarczające zaopatrzenie ogrodnicze
 • laboratoria
 • wydawnictwa
 • firmy szkoleniowe
 • ośrodki badawczo-rozwojowe

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DORADZTWO OGRODNICZE

Komentarze (0)