Dodaj do ulubionych

EDUCATION AND THERAPY studia - kierunek studiów

Studia na kierunku education and therapy to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). 

Education and therapy to studia prowadzone w języku angielskim. Można zdobyć dzięki nim rozległe kompetencje pedagogiczne oraz zadbać o poszerzanie umiejętności lingwistycznych czy wzbogacanie słownictwa branżowego. Studenci uczą się posługiwania interdyscyplinarną wiedzą dotyczącą funkcjonowania różnych grup społecznych czy wiekowych.

Zrównoważona edukacja dotyczy bowiem nie tylko dzieci, lecz również osób dorosłych, które znalazły się na życiowych zakrętach. Studenci nabywają także kompetencje pozwalające na współpracę nie tylko z niepełnosprawnymi, lecz także ich środowiskiem. Po zakończeniu kształcenia absolwenci znajdą pracę w placówkach edukacyjnych czy ośrodkach terapeutycznych.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku education and therapy musisz być absolwentem studiów wyższych, związanych z edukacją lub pedagogiką. Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do przedstawienia certyfikatu z języka angielskiego.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EDUCATION AND THERAPY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku education and therapy

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU EDUCATION AND THERAPY:

   Czego nauczysz się na kierunku education and therapy?

   Przede wszystkim, ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, przyswoisz wiedzę z kilku dziedzin, których poznanie jest niezbędne do podjęcia pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz efektywnej współpracy z ich rodzinami, fizjoterapeutami, pedagogami i psychologami.

   Jako student tego niezwykle ciekawego kierunku, dowiesz się więcej na temat psychologii i edukacji specjalnej oraz zapoznasz się z najnowszymi badaniami naukowymi w tej dziedzinie.

   W trakcie kursu nauczysz się jak pomagać potrzebującym w obszarze edukacji, przygotowania zawodowego, rehabilitacji oraz organizacji czasu wolnego.

   Rozpoczynając naukę będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której będziesz chciał się dalej kształcić. Zadecydujesz pomiędzy wsparciem w zakresie specjalnych potrzeb edukacyjnych, rehabilitacją osób niepełnosprawnych, a terapią zajęciową.

   W ramach wszystkich ścieżek naukowych przewidziano wiele interesujących zajęć praktycznych. Dzięki takim technikom jak korepetycje, szkolenia wideo i gry symulacyjne, poznasz techniki pracy terapeutów i nauczysz się wykorzystywać zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce.

   Dodatkowo, ze względu na to, że językiem wykładowym będzie angielski, będziesz miał możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych, które umożliwią Ci rozpoczęcie kariery międzynarodowej.

    

   Absolwenci zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • współpracy z osobami niepełnosprawnymi
   • znajomość zagadnień związanych z edukacją specjalną
   • znajomość psychologii specjalnej
   • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
   • organizacji czasu wolnego
   • podejmowania działań mających na celu aktywizację osób niepełnosprawnych

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUCATION AND THERAPY?

   1. Tryb i typ studiów

   Studia na kierunku education and therapy możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia II stopnia (magisterskie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

    

   2. Dla kogo ten kierunek

   Education and therapy to studia magisterskie skierowane do wszystkich tych, którzy chcieliby poprzez swoją pracę pomagać osobom niepełnosprawnym w różnych aspektach ich życia intelektualnego. Jest to niewątpliwie ciężki i bardzo wymagający zawód, który jednak przynosi ogromną satysfakcję i spełnienie.

   Obecnie nadal brakuje profesjonalnych terapeutów i osób merytorycznie przygotowanych do zajmowania się ludźmi niepełnosprawnymi, dlatego też powstał kierunek, który kształci specjalistów w tej dziedzinie.

   Studia te ze względu na swoją interdyscyplinarność łączą w sobie zagadnienia z kilku dziedzin i kompleksowo przygotowują do wykonywania tego zawodu, także poza granicami kraju.

   Jeżeli więc jesteś osobą empatyczną, której nie jest obojętny los innych ludzi, a dodatkowo znasz język angielski to studia na kierunku education and therapy będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

    

   3. Gdzie studiować education and therapy

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek education and therapy:

   Czas trwania studiów na kierunku education and therapy na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU EDUCATION AND THERAPY:

   Jaka praca po tym kierunku?

   Jako absolwent studiów na kierunku education and therapy będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu metod prowadzenia terapii osób niepełnosprawnych oraz tajników edukacji specjalnej.

   Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy we wszystkich miejscach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny. Będziesz miał kwalifikacje do znalezienia zatrudnienia w placówkach integracyjnych i specjalnych oraz w domach pomocy społecznej.

   Sprawdzisz się także jako prowadzący warsztaty zajęciowe dla dzieci i dorosłych. Co więcej, możesz występować jako specjalista w mediach lub pracować w specjalistycznych wydawnictwach.

   Dzięki doskonałej znajomości języka angielskiego będziesz mógł znaleźć pracę w środowisku międzynarodowym, także poza granicami kraju.

    

   Absolwenci kierunku education and therapy znajdą zatrudnienie w/jako:

   • placówkach integracyjnych
   • placówkach specjalnych
   • domach pomocy społecznej
   • mediach
   • wydawnictwach

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUCATION AND THERAPY

   Komentarze (0)