PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ

PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ

Dodaj do ulubionych

PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ studia-kierunek studiów

Studia na kierunku Pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym)

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią

PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia II stopnia

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ:

Czego nauczysz się na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią?

Jako student tego niezwykle innowacyjnego i perspektywicznego kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Dowiesz się więcej na temat specyfiki prowadzenia terapii poprzez różne formy sztuki oraz zrozumiesz, jak duże efekty można uzyskać przez tego typu działalność.

Jako że studia przede wszystkim przygotują Cię do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością słuchową, będziesz musiał dogłębnie poznać tę przypadłość i zrozumieć jak wygląda życie dzieci i młodzieży ze znacznym ograniczeniem słuchu. Dlatego też będziesz miał okazję nauczyć się języka migowego i w ramach programu zdobyć ogólnopolski certyfikat ze znajomości tej formy komunikacji.

Wszystkie wykłady i warsztaty będą prowadzone przez wybitnych specjalistów i praktyków, którzy podzielą się z tobą swoją bogatą wiedzą i długoletnim doświadczeniem. Ponadto, wszyscy studenci będą musieli odbyć obowiązkowe praktyki studenckie, które przygotują ich do pracy zawodowej.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • znajomość języka migowego
 • wiedza pedagogiczna i dydaktyczna
 • umiejętność prowadzenia terapii niepełnosprawnych dzieci i młodzieży
 • umiejętność diagnozowania różnego rodzaju niepełnosprawności
 • umiejętność prowadzenia edukacji plastycznej
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk pedagogicznych.

 

Studia na kierunku Pedagogika osób niepełnosprawnych z areterapią możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

W ramach studiów na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu pedagogiki, nauk społecznych, psychologicznych oraz artystycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Metodologia badań w naukach społecznych
 • Edukacja zdrowotna i promocja zdrowia
 • Teoria kształcenia specjalnego
 • Historyczne i współczesne tendencje w surdopedagogice

 

3. Nabywane umiejętności

Osoby, które aplikują na powyższe studia rozwiną wiele cennych umiejętności praktycznych i kompetencji zawodowych. W ramach licznych warsztatów nauczysz się pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz poznasz techniki i metody prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz wychowawczych.

Studenci dowieszą się także, w jaki sposób wykorzystywać różnorodne techniki i dyscypliny artystyczne w czasie terapii osób z dysfunkcjami.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Jesteś osobą o wielu różnorodnych zainteresowaniach? Interesuje Cie sztuka i jej szerokie zastosowanie praktyczne? Co więcej jesteś niezwykle empatyczny i lubisz pomagać innym ludziom?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to na pewno ucieszy Cię fakt, że powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb i zainteresowań.

Pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią to innowacyjne i nowoczesne studia kształcące specjalistów z zakresu prowadzenia terapii dzieci niepełnosprawnych z wykorzystaniem różnych form sztuki.

Ich program jest dostosowany do wymagań współczesnego rynku pracy, dzięki czemu absolwenci zyskają szansę na zdobycie interesującej i rozwijającej pracy w swoim zawodzie.

Jeżeli więc chciałbyś zostać profesjonalnym terapeutą i zawodowo pomagać innym, to studia na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią będą dla ciebie idealne!

 

5. Gdzie studiować Pedagogikę osób niepełnosprawnych z arteterapią

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ :

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią będziesz miał bogatą wiedzę z obszaru prowadzenia terapii niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz wszechstronne wykształcenie w tym temacie.

Jako absolwent zostaniesz przygotowany do podjęcia ciekawej i perspektywicznej pracy w swoim zawodzie. Przede wszystkim znajdziesz zatrudnienie jako terapeuta osób neipełnosprawnych.

Będziesz mógł pracować w placówkach kształcenia specjalnego i integracyjnego, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, instytucjach opieki dziennej czy organizacjach pozarządowych.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się na stanowisku pedagoga szkolnego. Ciekawym rozwiązaniem jest także związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami lub mediami.

Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych i zyskać nowe perspektywy zawodowe lub rozpocząć karierę naukowo-badawczą.

 

Absolwent kierunku psychologia znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • placówki kształcenia specjalnego
 • placówki kształcenia integracyjnego
 • poradnie psychologiczno-pedagogiczne
 • instytucji opieki dziennej
 • organizacje pozarządowej
 • pedagog szkolny

Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ

Komentarze (1)

Marta odpowiedz

zdecydowałam się na studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki z arterapią. Wybrałam wskz, z uwagi na duzą ilość pozytywnych opinii i nie zawiodłam się :) studia bardzo ciekawe, uczelnie mogę polecić na 100% no i też podejście odbiegające od tego, z jakim miałam styczność na studiach stacjonarnych, każdy mily, pomocny, na grupie fb studenci też pomagają