1. Typ i tryb studiów
Kierunek pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.
Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk pedagogicznych.
Studia na kierunku Pedagogika osób niepełnosprawnych z areterapią możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
W ramach studiów na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu pedagogiki, nauk społecznych, psychologicznych oraz artystycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
-
Metodologia badań w naukach społecznych
-
Edukacja zdrowotna i promocja zdrowia
-
Teoria kształcenia specjalnego
-
Historyczne i współczesne tendencje w surdopedagogice
3. Nabywane umiejętności
Osoby, które aplikują na powyższe studia rozwiną wiele cennych umiejętności praktycznych i kompetencji zawodowych. W ramach licznych warsztatów nauczysz się pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz poznasz techniki i metody prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz wychowawczych.
Studenci dowieszą się także, w jaki sposób wykorzystywać różnorodne techniki i dyscypliny artystyczne w czasie terapii osób z dysfunkcjami.
4. Dla kogo ten kierunek
Jesteś osobą o wielu różnorodnych zainteresowaniach? Interesuje Cie sztuka i jej szerokie zastosowanie praktyczne? Co więcej jesteś niezwykle empatyczny i lubisz pomagać innym ludziom?
Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to na pewno ucieszy Cię fakt, że powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb i zainteresowań.
Pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią to innowacyjne i nowoczesne studia kształcące specjalistów z zakresu prowadzenia terapii dzieci niepełnosprawnych z wykorzystaniem różnych form sztuki.
Ich program jest dostosowany do wymagań współczesnego rynku pracy, dzięki czemu absolwenci zyskają szansę na zdobycie interesującej i rozwijającej pracy w swoim zawodzie.
Jeżeli więc chciałbyś zostać profesjonalnym terapeutą i zawodowo pomagać innym, to studia na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią będą dla ciebie idealne!