PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ

PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ

PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ studia-kierunek studiów

 

Jesteś osobą o wielu różnorodnych zainteresowaniach? Interesuje Cie sztuka i jej szerokie zastosowanie praktyczne? Co więcej jesteś niezwykle empatyczny i lubisz pomagać innym ludziom? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to na pewno ucieszy Cię fakt, że powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb i zainteresowań.

Pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią to innowacyjne i nowoczesne studia kształcące specjalistów z zakresu prowadzenia terapii dzieci niepełnosprawnych z wykorzystaniem różnych form sztuki. Ich program jest dostosowany do wymagań współczesnego rynku pracy, dzięki czemu absolwenci zyskają szansę na zdobycie interesującej i rozwijającej pracy w swoim zawodzie. Jeżeli więc chciałbyś zostać profesjonalnym terapeutą i zawodowo pomagać innym, to studia na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią będą dla ciebie idealne!

 

Czego nauczysz się na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią?

 

Jako student tego niezwykle innowacyjnego i perspektywicznego kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Dowiesz się więcej na temat specyfiki prowadzenia terapii poprzez różne formy sztuki oraz zrozumiesz, jak duże efekty można uzyskać przez tego typu działalność.

Jako że studia przede wszystkim przygotują Cię do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością słuchową, będziesz musiał dogłębnie poznać tę przypadłość i zrozumieć jak wygląda życie dzieci i młodzieży ze znacznym ograniczeniem słuchu. Dlatego też będziesz miał okazję nauczyć się języka migowego i w ramach programu zdobyć ogólnopolski certyfikat ze znajomości tej formy komunikacji.

Wszystkie wykłady i warsztaty będą prowadzone przez wybitnych specjalistów i praktyków, którzy podzielą się z tobą swoją bogatą wiedzą i długoletnim doświadczeniem. Ponadto, wszyscy studenci będą musieli odbyć obowiązkowe praktyki studenckie, które przygotują ich do pracy zawodowej.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią będziesz miał bogatą wiedzę z obszaru prowadzenia terapii niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz wszechstronne wykształcenie w tym temacie. Jako absolwent zostaniesz przygotowany do podjęcia ciekawej i perspektywicznej pracy w swoim zawodzie. Przede wszystkim znajdziesz zatrudnienie jak terapeuta osób neipełnosprawnych.

Będziesz mógł pracować w placówkach kształcenia specjalnego i integracyjnego, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, instytucjach opieki dziennej czy organizacjach pozarządowych. Ponadto, idealnie sprawdzisz się na stanowisku pedagoga szkolnego. Ciekawym rozwiązaniem jest także związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami lub mediami. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych i zyskać nowe perspektywy zawodowe lub rozpocząć karierę naukowo-badawczą.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Kierunek pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią prowadzony jest przez:

Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie UŚ

Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ:

 • znajomość języka migowego
 • wiedza pedagogiczna i dydaktyczna
 • umiejętność prowadzenia terapii niepełnosprawnych dzieci i młodzieży
 • umiejętność diagnozowania różnego rodzaju niepełnosprawności
 • umiejętność prowadzenia edukacji plastycznej
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ :

 • placówki kształcenia specjalnego
 • placówki kształcenia integracyjnego
 • poradnie psychologiczno-pedagogiczne
 • instytucji opieki dziennej
 • organizacje pozarządowej
 • pedagog szkolny

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z ARTETERAPIĄ

Komentarze (0)