PSYCHOLOGIA BEHAWIORALNA studia – kierunek studiów

 

Psychologia behawioralna to dyscyplina naukowa, która zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych poprzez warunkowanie. Współcześnie jest to jedna z popularniejszych i najczęściej stosowanych metod terapeutycznych, na którą składa się wiele etapów i działów.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie, powstaje wiele interesujących kierunków umożliwiających zdobycie wszechstronnego wykształcenia i szansy na atrakcyjną pracę w prężnie rozwijajacej się branży. Psychologia behawioralna to niezwykle perspektywiczne i unikalne studia skierowane do wszystkich osób zainteresowanych ludzką psychiką i mechanizmami kierującymi ich zachowaniem. Jeżeli więc cechuje Cię duża dawka empatii i chciałbyś zawodowo pomagać innym ludziom, to wybierz kierunek psychologia behawioralna.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku psychologia behawioralna?

 

 

Ze względu na interdyscyplinarny i unikatowy charakter studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu nauk psychologicznych i pokrewnych dziedzin naukowych. Jako student będziesz uczęszczał na liczne warsztaty i wykłady teoretyczne, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje i zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe. Dowiesz się więcej na temat poszczególnych aspektów psychologicznych i poznasz ich specyfikę.

Ponadto, nauczysz się jak w efektywny sposób prowadzić terapię i nauczysz się metod oraz technik stosowanych w zawodzie psychoterapeuty i psychologa. W trakcie kursu, wykładowcy przekażą Ci informacje o różnorodnych zaburzeniach osobowości oraz skutecznym stawianiu odpowiedniej diagnozy.

W ofercie studiów przewidziano także lektorat z wybranego przez Ciebie języka obcego, dzięki czemu rozwiniesz swoje zdolności językowe i zyskasz szansę na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które sprawią że zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego i interesującego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu nauk psychologicznych, odpowiedniego prowadzenia terapii i stawiania odpowiedniej diagnozy. Zdobyte kompetencje i kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w tej dynamicznej i prężnie rozwijającej się branży.

Bez problemu odnajdziesz się w zawodzie psychoterapeuty lub pedagoga szkolnego na każdym szczeblu edukacji. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w domach opieki, fundacjach lub schroniskach młodzieżowych. Ponadto, możesz pracować w działach HR małych firm i dużych korporacjach, zajmujących się zatrudnieniem nowych pracowników i prowadzeniem rekrutacji.

Co więcej, zostaniesz kompleksowo przygotowany do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oferującej usługi psychologiczne. Dodatkowo, po ukończeniu kursu możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

 

Aby zostać studentem kierunku psychologia behawioralna powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język polski,język obcy nowożytny, historia, WOS, geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA BEHAWIORALNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA BEHAWIORALNA:

 • znajomość różnych szkół psychologicznych
 • umiejętność stawiania diagnozy psychologicznej
 • umiejętność prowadzenia psychoterapii
 • znajomość najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu psychologii
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość różnorodnych zaburzeń osobowości
 • znajomość specjalistycznej terminologii

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA BEHAWIORALNA:

 • pedagog szkolny
 • psychoterapeuta
 • działy HR
 • psycholog
 • ośrodki wychowawcze
 • własna działalność gospodarcza
 • fundacje
 • schroniska

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA BEHAWIORALNA

Komentarze (0)