PSYCHOLOGIA BEHAWIORALNA

PSYCHOLOGIA BEHAWIORALNA

Dodaj do ulubionych

PSYCHOLOGIA BEHAWIORALNA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Psychologia behawioralna to dyscyplina naukowa, która zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych poprzez warunkowanie. Współcześnie jest to jedna z popularniejszych i najczęściej stosowanych metod terapeutycznych, na którą składa się wiele etapów i działów.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie, powstaje wiele interesujących kierunków umożliwiających zdobycie wszechstronnego wykształcenia i szansy na atrakcyjną pracę w prężnie rozwijajacej się branży. Psychologia behawioralna to niezwykle perspektywiczne i unikalne studia skierowane do wszystkich osób zainteresowanych ludzką psychiką i mechanizmami kierującymi ich zachowaniem. Jeżeli więc cechuje Cię duża dawka empatii i chciałbyś zawodowo pomagać innym ludziom, to wybierz kierunek psychologia behawioralna.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku psychologia behawioralna?

 

 

Ze względu na interdyscyplinarny i unikatowy charakter studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu nauk psychologicznych i pokrewnych dziedzin naukowych. Jako student będziesz uczęszczał na liczne warsztaty i wykłady teoretyczne, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje i zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe. Dowiesz się więcej na temat poszczególnych aspektów psychologicznych i poznasz ich specyfikę.

Ponadto, nauczysz się jak w efektywny sposób prowadzić terapię i nauczysz się metod oraz technik stosowanych w zawodzie psychoterapeuty i psychologa. W trakcie kursu, wykładowcy przekażą Ci informacje o różnorodnych zaburzeniach osobowości oraz skutecznym stawianiu odpowiedniej diagnozy.

W ofercie studiów przewidziano także lektorat z wybranego przez Ciebie języka obcego, dzięki czemu rozwiniesz swoje zdolności językowe i zyskasz szansę na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które sprawią że zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego i interesującego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu nauk psychologicznych, odpowiedniego prowadzenia terapii i stawiania odpowiedniej diagnozy. Zdobyte kompetencje i kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w tej dynamicznej i prężnie rozwijającej się branży.

Bez problemu odnajdziesz się w zawodzie psychoterapeuty lub pedagoga szkolnego na każdym szczeblu edukacji. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w domach opieki, fundacjach lub schroniskach młodzieżowych. Ponadto, możesz pracować w działach HR małych firm i dużych korporacjach, zajmujących się zatrudnieniem nowych pracowników i prowadzeniem rekrutacji.

Co więcej, zostaniesz kompleksowo przygotowany do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oferującej usługi psychologiczne. Dodatkowo, po ukończeniu kursu możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

 

Aby zostać studentem kierunku psychologia behawioralna powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język polski,język obcy nowożytny, historia, WOS, geografia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA BEHAWIORALNA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   PSYCHOLOGIA BEHAWIORALNA - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia behawioralna

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA BEHAWIORALNA:

   • znajomość różnych szkół psychologicznych
   • umiejętność stawiania diagnozy psychologicznej
   • umiejętność prowadzenia psychoterapii
   • znajomość najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu psychologii
   • znajomość języka obcego
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
   • znajomość różnorodnych zaburzeń osobowości
   • znajomość specjalistycznej terminologii

   Jak wyglądają studia na kierunku psychologia behawioralna?

   Behawioralny aspekt psychologii zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych w oparciu o zasady warunkowania i uczenia się. Jeżeli zdecydujesz się na wybór właśnie tego kierunku kształcenia, poznasz najważniejsze techniki diagnostyczne, zrozumiesz działanie ludzkiego mózgu i zdołasz udzielić odpowiedzi na pytanie o funkcje każdej ze struktur tego skomplikowanego narządu, dowiesz się nieco o układzie nerwowym, przewodnictwie impulsów i zależności pomiędzy dysfunkcjami mózgu, a problemach emocjonalnych ludzi. Psychologia behawioralna uposaży cię w cenną wiedzę teoretyczną, opartą o założeniach najważniejszych psychologów i zaproponowanych przez nich teoriach i modelach.

   Psychologiczne studia stacjonarne są wybierane przez bardzo wielu kandydatów każdego roku, dlatego jeśli rozważasz właśnie ten tryb kształcenia, powinieneś przygotować się jak najlepiej potrafisz do czekającego cię egzaminu maturalnego. Studiowanie dzienne będzie dla ciebie odpowiednie, jeżeli liczysz na sukcesywne poszerzanie kompetencji kierunkowych podczas regularnych, częstych spotkań w ramach zajęć i wykładów na uczelni. Niestacjonarny tryb kształcenia pozwoli ci na uczestniczenie w spotkaniach edukacyjnych jedynie w weekendy, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, zgodnie z harmonogramem proponowanym przez daną uczelnię wyższą. Studiowanie zaoczne wiąże się z obowiązkiem uiszczania opłat za czesne, dlatego zanim aplikujesz, zajrzyj na stronę internetową wybranej uczelni, aby poznać wysokość opłat, możliwość rozłożenia ich na raty oraz ewentualne zniżki i promocje, z których warto skorzystać.

   Ile trwają studia na kierunku psychologia behawioralna?

   Psychologia behawioralna zalicza się do dość wąskiego grona kierunków jednolitych magisterskich. Co to oznacza w praktyce? Jako przyszły student tego przyszłościowego kierunku, powinieneś przygotować się na sprostanie wymaganiom, narzuconym przez dziesięć semestrów edukacji. Po upływie pięciu lat, o ile zdasz wszystkie egzaminy w terminie, przystąpisz do obrony pracy magisterskiej i zyskasz szansę na dalsze kształcenie na studiach podyplomowych lub rozpoczęcie kształtowania swojej kariery psychologicznej.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA BEHAWIORALNA:

   • pedagog szkolny
   • psychoterapeuta
   • działy HR
   • psycholog
   • ośrodki wychowawcze
   • własna działalność gospodarcza
   • fundacje
   • schroniska

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA BEHAWIORALNA

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

   Teraz najważniejsze

   wyniki matur 2022

   matura poprawkowa 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia