Psychologia - Lublin

Studia w Lublinie na kierunku

Psychologia

Odkryj kierunek Psychologia w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

22.07.2022

Psychologia studia Lublin 2022 | woj. Lubelskie

Studia na kierunku Psychologia w Lublinie to studia licencjackie, magisterskie lub jednolite magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku psychologia w Lublinie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku psychologia w Lublinie rozpocznie się 1 kwietnia 2022 r. i potrwa do 30 września 2022 r. | Psychologia Lublin - terminy rekrutacji >

Uczelnie
W Lublinie psychologię możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Pedagogikii i Psychologii UMCS), Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawała II w Lublinie (Wydział Nauk Społecznych KUL) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Opis kierunku
W czasie studiów na kierunku psychologia studenci nauczą się stawiania diagnoz psychologicznych, opiniowania oraz orzekania psychologicznego. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób wdrażać odpowiednią terapię oraz poznają zasady prowadzenia badań naukowych o tematyce psychologicznej. Studenci rozwiną także kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji czy budowania relacji interpersonalnych, co jest niezwykle ważne w pracy psychologa.
Psychologia należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2021/2022 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich wybrana była przez ponad 35 tys. kandydatów. W Lublinie najwięcej kandydatów (ponad 1,4 tys. osób) chciało studiować psychologię w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie na jedno miejsce przypadło ponad 12 kandydatów. 
 
Specjalności
Współczesne studia z psychologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku psychologia w Lublinie: psychologia w biznesie, psychologia w promocji zdrowia, psychologia w reklamie i marketingu, psychologia w resocjalizacji...specjalności na psychologii w Lublinie >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku psychologia w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, historia, język polski, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku psychologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wynosi około 3800 zł za pierwszy rok studiów. | Wykaz opłat za studia na kierunku psychologia w Warszawie >
 
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach psychologicznych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, ośrodkach wychowawczych, ośrodkach doradczych, działach HR oraz firmach zajmujących się doradztwem zawodowym.

 

czytaj dalej wszystko o Psychologia - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek psychologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Psychologia stopień: (I)  (II)  (Jednolite), czas trwania: 3 lata • 2 lata • 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie psychologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Psychologia dla magistrów stopień: (Jednolite), czas trwania: 3 lub 4 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia dla magistrów

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku psychologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • historia
 • wiedza o społeczeństwie
 • język polski
 • matematyka

 

Aby aplikować na studia psychologiczne w Lublinie, musisz zadbać o jak najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Wybrane przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, a wśród nich są: język obcy, biologia, historia, wiedza o społeczeństwie, język polski, matematyka, fizyka, informatyka. Uczelnie w Lublinie na poziomie rekrutacji biorą pod uwagę przedmioty zarówno humanistyczne, jak i ścisłe, dlatego zdecyduj, w czym czujesz się najpewniej i skup na przygotowaniach z konkretnych dziedzin. W dostaniu się na listę zakwalifikowanych mogą pomóc Ci także wyniki w olimpiadach i konkursach. Laureaci i finaliści zawsze zapewniają sobie najwyższe wyniki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Psychologia w Lublinie

Aktualności rekrutacyjne

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować psychologię w Lublinie

Psychologię stacjonarnie studiować można na trzech uczelniach publicznych w Lublinie:

 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelskim Jana Pawła II
 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studia stacjonarne lub niestacjonarne na kierunku psychologia oferuje także jedna uczelnia niepubliczna w Lublinie – Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Warto podkreślić, że ta prywatna szkoła wyższa oferuje także możliwość niestacjonarnego studiowania psychologii dla magistrów.

Gdzie studiować psychologię bezpłatnie w Lublinie

Bezpłatne studia na kierunku psychologia oferują trzy uczelnie publiczne w Lublinie – bezpłatna nauka dotyczy tylko studiów stacjonarnych:


 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelskim Jana Pawła II
 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Gdzie studiować psychologię niestacjonarnie w Lublinie

Studia niestacjonarne na kierunku psychologia oferuje tylko jedna uczelnia prywatna w Lublinie – Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Studia niestacjonarne w tym mieście są płatne. Żadna z uczelni publicznych nie oferuje kandydatom możliwości niestacjonarnego studiowania psychologii.

Dowiedz się więcej psychologia w Lublinie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na psychologii w Lublinie

Studia niestacjonarne na psychologii w Lublinie są płatne, a cena za jeden rok akademicki na tym kierunku wynosi około 3800 zł. ceny - psychologia Lublin >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne na psychologii w Lublinie są płatne zarówno na publicznych, jak i prywatnych uczelniach. Osoby, którym zależy na rozpoczęciu bezpłatnej nauki na tym kierunku, mogą zdecydować się na podjęcie studiów stacjonarnych w publicznej szkole wyższej.

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w Lublinie?

 
 
Kierunki studiów w Lublinie takie jak psychologia możesz realizować przede wszystkim w sposób stacjonarny. Dzienny tryb kształcenia wymaga od studentów nieustannego zaangażowania, które przekłada się na systematyczne i dogłębne zgłębianie przekazywanych treści. Niektóre uczelnie oferują także tryb niestacjonarny. Jest to dogodne rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na studiowanie w ciągu tygodnia, dlatego decydują się na tryb zaoczny. Pamiętaj jednak o tym, że nawet na uczelniach publicznych wiąże się on z dodatkową opłatą.
 

1. Dla kogo ten kierunek?

Badania wykazują, że w obecnych czasach coraz więcej osób korzysta z pomocy specjalistów, którzy są skłonni analizować mechanizmy działania psychiki człowieka oraz zastanawiają się nad jego zachowaniami. Coraz więcej osób potrzebuje pomocy ekspertów, którzy wyjaśnią im zależności międzyludzkie i ich interakcje z otoczeniem w ramach skłonności psychicznych. Samotność, problemy rodzinne, agresja, nadpobudliwość, zaczątki depresji czy innych schorzeń psychicznych to tylko nieliczne kwestie, z którymi boryka się społeczeństwo XXI wieku. Na szczęście coraz więcej ludzi nie waha prosić się o pomoc, dlatego zawód psychologa stał się tak popularny i potrzebny.
Kandydaci na kierunek psychologia w Lublinie powinni szczycić się niezwykłą wyrozumiałością. Empatia to niezwykła cecha, która ułatwi kontakt zwłaszcza z ludźmi, którzy z trudnością ufają innym. Oczywiście Twoje zainteresowania powinny krążyć wokół psychiki człowieka, socjologii, filozofii czy nauk o zdrowiu. Jeśli dostrzegasz w sobie tego typu cechy, powinieneś poważnie rozważyć studia psychologiczne.
 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

Studia na kierunku psychologia w Lublinie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Kierunek psychologia w Lublinie zyskuje na popularności od lat. Nic więc dziwnego, że w swojej ofercie ma go tak wiele uczelni. Studia psychologiczne w województwie lubelskim możesz realizować na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji oraz w Wyższej Szkole Nauk Społecznych. Programy kształcenia poszczególnych uczelni mogą się nieco różnić, ale oczywiście każda z nich zapewnia gruntowne wykształcenie, które przysłuży się w pracy na stanowisku psychologa.
 

4. Praca po studiach

Absolwenci kierunku psychologia w Lublinie pracują nie tylko w poradniach psychologicznych, ale także w działach HR, placówkach oświatowych, przedsiębiorstwach, organizacjach doradczych, na rynku usług mediacyjnych i negocjacyjnych, w różnego rodzaju agencjach, na przykład marketingowych czy reklamowych, w instytucjach dyplomatycznych czy rządowych i w wielu innych miejscach.
Wielu absolwentów decyduje się założyć własną działalność gospodarczą, na przykład firmę szkoleniową bądź doradczą, pracują jako trenerzy biznesu bądź rozwoju osobistego. Studenci są ukierunkowywani w ramach specjalności, które pozwalają im zajmować się na przykład psychologią kliniczną bądź psychologią biznesu. Szczegółowe informacje odnośnie do możliwości pracy i ofert specjalnościowych znajdziesz na stronach uczelni w Lublinie.
 

5. Program studiów

Program kształcenia obfituje w różnego rodzaju przedmioty, których podłoże stanowi nauka psychologii. Są to na przykład: psychologia poznania, historia myśli psychologicznej, psychologia emocji i motywacji, psychologia rozwoju człowieka, psychometria i wiele innych.
 
W programie studiów na kierunku psychologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:
 • biologiczne podstawy zachowania,
 • diagnozę psychologiczną,
 • pomoc psychologiczną,
 • przemoc w rodzinie,
 • studium przypadku i portret psychologiczny
 • i wiele innych.

 

Studia psychologiczne oczywiście ukierunkowują studentów do pracy specjalizacyjnej z zakresu na przykład: psychologii klinicznej i neuropsychologii, psychologii rodzinnej, psychologii w biznesie, psychologii w sporcie, psychologii edukacji i komunikacji. Oferty poszczególnych uczelni przewidują bardzo wiele specjalizacji, jednakże ich utworzenie zależy od zainteresowania studentów. Warto śledzić specjalności na bieżąco na stronach placówek edukacyjnych w Lublinie.
Absolwenci studiów psychologicznych zgłębiają wiedzę z zakresu rozwoju człowieka, mediacji, zarządzania, wychowania czy psychoedukacji. Posiadają niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu psychologa, a odnoszą się one do wiedzy, umiejętności i kompetencji aprobowanych przez Polską Ramę Kwalifikacji. Studenci zapoznają się z podstawami diagnostyki psychologicznej, potrafią korzystać z narzędzi diagnostycznych lub samodzielnie konstruują narzędzia poprawne pod względem psychometrycznym. Są także zaznajomieni z etycznymi aspektami prowadzenia badań naukowych oraz etyką w praktycznej pracy psychologa.
Ile trwają studia na kierunku psychologia w Lublinie?

Ile trwają studia na kierunku psychologia w Lublinie?

Studia na kierunku Psychologia w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite). 
Kierunek psychologia w Lublinie na wielu uczelniach jest realizowany w formie jednolitych studiów magisterskich, które trwają dziesięć semestrów. Pozwala to zgłębić niezbędną wiedzę z zakresu psychologii, biologicznych zachowań człowieka czy filozofii, która nie zawsze może być rozdzielona na dwa komplementarne cykle kształcenia. Studenci dopiero po prawie trzech latach edukacji rozpoczynają seminaria, a w połowie kształcenia wybierają ścieżki specjalnościowe. Specjalizację bowiem studenci mogą rozpocząć po zdobyciu podstawowej wiedzy z dziedziny nauki, którą jest psychologia.
W Lublinie zdarzają się jednak uczelnie, które przewidują studia na kierunku psychologia na stopniu pierwszym oraz drugim, który trwa sześć semestrów lub cztery. Nim zdecydujesz się rekrutować, warto sprawdzić na stronach uczelni w Lublinie, ile dokładnie trwają tego typu studia społeczne.

Psychologia w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po kierunku psychologia w Lublinie?

Absolwenci studiów na kierunku psychologia w Lublinie zdobywają pracę przede wszystkim w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, poradniach zdrowia psychicznego, placówkach oświatowo-wychowawczych, placówkach medyczno-leczniczych, firmach szkoleniowych i doradczych, agencjach reklamowych, agencjach marketingowych, agencjach Public Relations, mediach wszelkiego rodzaju.
Psycholodzy okazują się niezbędni w szkołach i przedszkolach, ośrodkach pomocy społecznej, organizacjach pozarządowych, w działach zarządzania zasobami ludzkimi, w zakresie pracy Headhuntera, w działach HR, w biznesie, biurach karier, agencjach konsultingowych czy agencjach pośrednictwa pracy.
Osoby, które ukończą studia psychologiczne, mogą zajmować się psychoterapią i grupami wsparcia, pracą socjalną, mediacją, negocjacjami, pracą na rzecz wymiaru sprawiedliwości, policji i więziennictwa, pomocą medyczną, interwencją środowiskową i kryzysową, polityką społeczną, rekrutacją kadr, badaniem rynku, psychoedukacją i psychoprofilaktyką. Gruntowne wykształcenie przysługuje się w różnego rodzaju programach radiowych czy telewizyjnych o podłożu psychologicznym, w czasopismach psychologicznych, a także jest wykorzystywane w przypadku prowadzenia blogów odnoszących się do rozwoju człowieka i jego życia psychicznego.
Absolwenci pracują także w instytucjach dyplomatycznych, samorządowych i rządowych w kraju bądź za granicą a niejednokrotnie otwierają własne działalności gospodarcze, to znaczy poradnie, firmy szkoleniowe bądź doradcze, gdzie pracują jako trenerzy biznesu i rozwoju osobistego bądź jako coache.
Studenci kształcą się w zakresie konkretnych specjalności, które z kolei zapewniają im mocną pozycję na rynku pracy, ponieważ przyszli psycholodzy wykształcają kompetencje niezwykle cenne dla hipotetycznych pracodawców.

Gdzie studiować na kierunku psychologia w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie.

W rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie oferuje bezpłatne  ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne nauczanie oferuje również Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni prywatnej. Ceny wynosi około 3800 zł za pierwszy rok studiów.

 

Psychologia studia w Lublinie - uczelnie:

 

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

 

Limity miejsc

Każda z uczelni w Lublinie ustala limity miejsc na poszczególne kierunki studiów. Tyczy się to również psychologii.

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci psychologii? Rekrutacja na uczelnie w Lublinie opiera się na konkursie świadectw, na podstawie, którego powstaje lista osób zakwalifikowanych – warto pamiętać, że każdego roku na psychologię jest wielu chętnych, a dostać mogą się tylko najlepsi, dlatego warto zadbać o wyniki maturalne, aby były jak najwyższe.

Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na psychologię w Lublinie, to: dowolny przedmiot, język obcy, język polski oraz matematyka.

Limity miejsc na kierunku psychologia w Lublinie:

 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Pedagogiki i Psychologii): 130
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Nauk Społecznych): 
 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie: 30

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Psychologia w Lublinie w trybie stacjonarnym, podobnie jak inne kierunki, w uczelniach publicznych jest bezpłatna. Z kolei studia niestacjonarne niezależnie od wybranej uczelni zawsze są płatne.

Ceny czesnego uzależnione są od poszczególnych uczelni, jednak istnieje również możliwość rozłożenia go na raty.  

Wybór trybu studiów należy do studenta i uzależniony jest od indywidualnych preferencji kandydata na psychologię w Lublinie.

Ceny studiów na kierunku psychologia w Lublinie:

 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Pedagogiki i Psychologii):
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Nauk Społecznych):
 • Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie: od 3800 zł
 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie:
 • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie:

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po zarejestrowaniu się na psychologię w Lublinie kandydaci muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji na poszczególnych uczelniach w Lublinie?

Terminy opublikowania list osób zakwalifikowanych na psychologię w Lublinie, jak i na inne kierunki studiów, ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie. Gdzie można znaleźć wynik?

Kandydaci informację o zakwalifikowaniu się na studia będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).W systemie IRK można również znaleźć takie informacje jak, uzyskana ilość punktów, zajęte miejsce, czy nawet ilość chętnych jaka przypadała na jedno miejsce.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Lublinie:

 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Pedagogiki i Psychologii): do 08.07.2022 
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Nauk Społecznych): do 08.07.2022 
 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie: do 12.07.2022  

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Po ogłoszeniu wyników na psychologię w Lublinie, kandydaci będą musieli złożyć dokumenty rekrutacyjne do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Składanie kompletu dokumentów na psychologię w Lublinie wygląda podobnie, jak na inne kierunki studiów. Kandydaci na studia musza złożyć osobiście komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, a dla osób, które nie mogą się pojawić na wydziale istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu. 

Kandydaci na psychologię w Lublinie powinni zadbać o to, aby dokumenty były w odpowiedniej formie, a co ważniejsze, aby były kompletne. Dokumenty jakie przyszli studenci muszą mieć ze sobą to m.in.: podanie na studia i oświadczenie, oryginał świadectwa dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, a także dowód osobisty do wglądu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci, którzy dostali się na psychologię w Lublinie muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. 

Kiedy należy złożyć dokumenty na kierunek psychologia w Lublinie? Uczelnie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych. Kandydaci na dostarczenie ich mają zwykle około kilku dni.

W przypadku niedopilnowania terminu przez kandydata istnieje ryzyko skreślenia z listy zakwalifikowanych, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie. Dlatego warto być uważnym. 

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Lublinie: 

 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Pedagogiki i Psychologii): od 15.07.2022 do 21.07.2022  
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Nauk Społecznych):  
 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie: do 21.07.2022  

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Uczelnie w Lublinie - kierunek psychologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie) stacjonarne, niestacjonarne studia jednolite więcej
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Nauk Społecznych KUL) stacjonarne studia jednolite więcej
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS) stacjonarne studia jednolite więcej
Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Wydział Nauk Medycznych UMLUB) stacjonarne studia jednolite więcej
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie (Wydział Nauk o Człowieku WSEI) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia oraz jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek psychologia w Lublinie?

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek psychologia w Lublinie?

Studia w Lublinie cieszą się nie tylko dużym zainteresowaniem, ale także nieustannie uchodzą za niezwykle prestiżowe. Idealni kandydaci na kierunek psychologia muszą odznaczać się konkretnymi cechami:
 • powinni interesować się rozwojem człowieka i ewolucją jego osobowości;
 • powinni odznaczać się niezwykłą empatią i dążyć do zrozumienia człowieka i jego zachowania nawet w sytuacjach ekstremalnych;
 • nauka przedmiotów z zakresu biologii nie powinna sprawiać im problemu, a psychologia to główna dziedzina ich zainteresowań.
Jeśli dostrzegasz w sobie tego typu cechy, studia społeczne w zakresie psychologii mogą być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że na jedno miejsce zawsze jest wielu kandydatów, ponieważ coraz więcej osób myśli o uzupełnianiu swojej edukacji na studiach wyższych. Właśnie dlatego powinieneś zadbać o najlepsze wyniki podczas egzaminów dojrzałości. Wybrane przedmioty warto zdawać na poziomie rozszerzonym, a są wśród nich: język obcy, historia, biologia, matematyka, fizyka, język polski, informatyka, niejednokrotnie także wiedza o społeczeństwie. Dodatkowe punkty możesz zapewnić sobie poprzez udział w olimpiadach i konkursach. Laureaci i finaliści zdobywają najwyższe wyniki. Rozważyć warto na przykład Olimpiadę Wiedzy Psychologicznej, Olimpiadę Biologiczną czy Olimpiadę z języka obcego nowożytnego.
Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu potrzebnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja ta oczekuje z reguły świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły średniej do wglądu, podania i oświadczenia, zdjęć do legitymacji, zaświadczeń o wynikach uzyskanych w konkursach bądź olimpiadach, jeśli takowe posiadasz. Szczegóły odnoszące się do postępowania rekrutacyjnego znajdziesz na stronach uczelni w Lublinie.
 
STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Lublinie

studia w Lublinie

 

PSYCHOLOGIA - ważne informacje

psychologia studia

psychologia studia online

studia psychologiczne i społeczne w Lublinie

studia psychologiczne i społeczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku psychologia w Lublinie?

Prestiż studiów psychologicznych wpływa na ich popularność wśród przyszłych kandydatów na studia.

Kasia, studentka piątego roku studiów magisterskich, wyznaje:

Zawsze interesowało mnie to, jak działa psychika człowieka i co go skłania do postępowania tak, a nie inaczej. Lubię rozmawiać z ludźmi i zgłębiać tę wiedzę. Psychologia była dla mnie oczywistym wyborem i na pewno go nie żałuję. W przyszłości marzy mi się własna poradnia.

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Psychologia Lublin studia stacjonarne

Psychologia Lublin studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia w Lublinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Studia jednolite

Kierunki psychologiczne i społeczne w Lublinie

Rozwiń

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W LUBLINIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia