Agrobiologia studia

Agrobiologia studia - kierunek studiów

Agrobiologia to dziedzina zajmująca się badaniami biologicznymi w środowisku rolniczym. Jest to nauka dająca duże możliwości rozwoju oraz odnosząca się do wielu dziedzin. Jeżeli zatem myślisz o hodowli zwierząt, uprawie ekologicznej czy przetwórstwem spożywczym to Agrobiologia może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Agrobiologia? Studia kształcą w zakresie nauk biologicznych, ale także najważniejszych zasad prowadzenia hodowli i upraw. Obca nie będzie Ci także wiedza z takich dziedzin jak: agroturystyka, gospodarka wodna czy prawo rolne. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie kontrolować wysoką wydajność oraz jakość produkcji rolnej. Studia na kierunku Agrobiologia stawiają na wiedzę teoretyczną wzbogaconą o dużą ilość ćwiczeń, zajęć w laboratorium oraz w terenie. Co więcej, będziesz przeprowadzać skomplikowane analizy biologiczne, których efekty wpisują się we wspóczesne zapotrzebowania rynku.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Agrobiologia? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako doradca w rolnictwie czy ogrodnictwie. Ponadto, pracę będziesz mógł podjąć w firmach hodowlanych oraz tych zajmujących się produkcją i obrotem materiałem biologicznym. Praca będzie także na Ciebie czekać w gospodarstwach rolnych jako specjalista w ośrodkach badawczych wdrażających technologie z zakresu biologii i ochrony środowiska. Dodatkowo zdobyta wiedza sprawi, że będziesz mógł pracować jako specjalista w ośrodkach opracowujących i popularyzujących nowoczesne techniki i technologie. Jak widzisz możliwości jest dużo i nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem ciekawej pracy w zawodzie. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki przyrodnicze to Agrobiologia może być kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując agrobiologię

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • szeroko pojętej biologii, mikrobiologii oraz ekologii,
 • marketingu oraz podstaw zarządzania przedsiębiorstwem,
 • gospodarki wodnej oraz przemysłu spożywczego,
 • efektywnego wykorzystania środowiska,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku agrobiologia

Absolwent kierunku agrobiologia znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik w przemyśle spożywczym,
 • specjalista w ośrodkach stosujących nowoczesne techniki i technologie,
 • pracownik w branży agroturystycznej,
 • pracownik firmy hodowlanej,
 • pracownik firmy zajmującej się obrotem materiałem biologicznym.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku agrobiologia, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: Język obcy nowożytny, Biologia albo chemia albo fizyka albo fizyka i astronomia albo geografia albo matematyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AGROBIOLOGIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

   Typ studiów
   Województwo

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AGROBIOLOGIA

   Komentarze (0)