PERFORMATYKA studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Jesteś osobą o dużych zainteresowaniach kulturalnych? Nie wyobrażasz sobie życia bez regularnych wizyt w kinie, teatrze czy galeriach sztuki? Doskonale orientujesz się we współczesnych trendach z zakresu sztuki i innych gałęzi kultury? Jeżeli tak, to zapewne ucieszy Cię fakt, że powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb i zainteresowań.

 Performatyka to unikatowe, niezwykle interesujące studia drugiego stopnia, skierowane do wszystkich pasjonatów dawnej i współczesnej kultury, którzy chcieliby zawodowo związać się z tą dyscypliną. Ich innowacyjny program jest idealnie dopasowany do wymagań współczesnego rynku pracy, dzięki czemu wszyscy absolwenci mają możliwość zdobyć zatrudnienie w zawodzie zgodnym z ich wykształceniem i zainteresowaniami. Nie wahaj się i weź udział w rekrutacji, a przekonasz się, że studia mogą być fascynującą przygodą i szansą na realizacje swoich pasji!

 

Czego nauczysz się na kierunku performatyka?


Ze względu na bogaty i interdyscyplinarny program nauczania będziesz miał szansę zyskać wiedzę z zakresu kilku istotnych dziedzin powiązanych bezpośrednio z kulturą i jej konkretnymi działami. Jako student, zapoznasz się ze specyfiką oraz profilem działalności teatru, filmu, sztuk plastycznych czy performanców artystycznych oraz nauczysz się metod i technik wykorzystywanych podczas analizy i interpretacji dzieł i dokonań artystycznych.

Ponadto, dowiesz się, w jaki sposób zmieniała się ich percepcja na przestrzeni lat. Oprócz zajęć teoretycznych, w programie studiów przewidziano także liczne warsztaty praktyczne, dzięki którym zdobędziesz cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Kadra akademicka zaznajomi Cię ze sposobami tworzenia oraz wdrażania w życie konkretnych projektów artystycznych, kuratorskich lub naukowych. Wszyscy studenci będą mieć możliwość uczestniczenia w niezwykle rozwijających i wzbogacających wymianach zagranicznych czy konferencjach naukowych, na których zapoznają się z najnowszymi osiągnięciami i badaniami z obszaru performatyki oraz powiązanych z nią dyscyplin.


Jaka praca po tym kierunku?


Jako absolwent tego niezwykle interesującego i nowoczesnego kierunku będziesz miał wszechstronne wykształcenie z obszaru dawnej i współczesnej kultury oraz znajomości różnorodnych form i dziedzin sztuki. Zdobyta wiedza oraz umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną pracę, która dodatkowo będzie dopasowana do twoich potrzeb i zainteresowań.

Po ukończeniu studiów, przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w branży artystycznej w różnorodnych instytucjach kultury, takich jak teatr, galerie sztuki, muzea czy domy kultury. Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik specjalistycznych wydawnictw, zajmujących się promowaniem dawnej oraz współczesnej kultury i sztuki.

Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości z działami marketingu i reklamy w małych firmach i dużych, międzynarodowych korporacjach. Co więcej, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć karierę naukową.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem performatyki musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PERFORMATYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Performatyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PERFORMATYKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PERFORMATYKA:

 • znajomość różnorodnych zjawisk kulturowych
 • umiejętność analizy i interpretacji konkretnych zjawisk kulturowych
 • wiedza z zakresu medioznawstwa
 • wiedza językoznawcza
 • wiedza z zakres kultury dawnej
 • znajomość najnowszych badań i osiągnięć naukowych z obszaru kultury i powiązanych z nią dziedzin
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PERFORMATYKA:

 • muzea
 • teatry
 • galerie sztuki
 • domy kultury
 • działy marketingu i reklamy
 • międzynarodowe korporacje
 • inne instytucje kulturalne
 • działalność naukowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PERFORMATYKA

Komentarze (0)