ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
  Miejscowość
   Status uczelni
    Typ uczelni
     Więcej filtrów
     Poziom studiów
      Forma studiów
       Czas trwania

        Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

        ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU studia – kierunek studiów

        Studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżynierskie).

        Wymagania

        W procesie rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie kryzysowe w środowisku najczęściej przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

        *Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

        JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

        Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

        ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU - zasady rekrutacji

        • Terminy rekrutacji

        • Czas trwania

        • Przedmioty maturalne

        • Limity

        • Progi

        WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU:

        Jako student tego niezwykle perspektywicznego i interesującego kierunku będziesz miał okazję ugruntować swoją wiedzę przyrodniczą i nauczyć się wielu nowych i przydatnych rzeczy powiązanych z ochroną środowiska.

        W ofercie studiów przewidziano wiele rozwijających wykładów i warsztatów praktycznych, dzięki którym dowiesz się więcej na temat ekologii, środowiska naturalnego i zmian klimatycznych zachodzących w naturze.

        Ponadto, zaznajomisz się z podstawami zarządzania w sytuacjach kryzysowych i przeciwdziałania skutkom katastrof naturalnych. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz swoje zdolności językowe dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę międzynarodową.

         

        • wiedza przyrodnicza
        • wiedza związana z zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych
        • wiedza z zakresu nauk technicznych
        • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
        • wiedza związana z ekologią
        • znajomość języka obcego
        • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

        Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku?

         

        1. Typ i tryb studiów

        Zarządzanie kryzysowe w środowisku jest kierunkiem niszowym, dość rzadko spotykanym w ofertach dydaktycznych. Nie zmienia to faktu, że osoby wybierające ten kierunek otrzymują wybór w jakiej formie mogą zdobywać wiedzę. Zarządzanie kryzysowe w środowisku prowadzone jest zazwyczaj zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

         

        Studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku możemy podzielić na:

        1. Poziom:

         

        2. Forma:

         

        Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

        Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

        Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

         

        2. Program studiów i przedmioty

        Program studiów kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku jest dość obszerny. Zawiera on między innymi takie zagadnienia jak:

        • kartografia i topografia,
        • hydrologia,
        • geografia fizyczna,
        • geodezja.

         

        Ponadto, kształcenie obejmuje przedmioty związane z marketingiem, finansami, mechaniką techniczną, czy organizacją monitoringu środowiska. Zarządzanie kryzysowe w omawianym przypadku bardziej odnosi się do sił przyrody, niż do obszaru organizacji, czy przedsiębiorstwa, zatem dlatego jest kierunkiem wyróżniającym się spośród gałęzi zarządzania.

         

        3. Nabywane umiejętności

        Zarządzanie kryzysowe w środowisku to propozycja dla tych, których interesują przede wszystkim dwie dyscypliny: zarządzanie i geografia. Jako, że kluczowym zagadnieniem studiów jest środowisko, to zarządzanie w jego zakresie ma postać specyficzną.

        Studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku kształcą przyszłych specjalistów w zakresie analizowania czynników meteorologicznych i hydrologicznych, oceny ich wpływu na komfort życia ludności oraz podejmowania skutecznych decyzji w razie wystąpienia zdarzeń niekorzystnych lub kryzysowych.

        Studia mają charakter interdyscyplinarny i oprócz wspomnianych dyscyplin, obejmują także zagadnienia związane z nauki społecznymi i technicznymi.

         

        4. Dla kogo ten kierunek

        W dzisiejszych czasach środowisko naturalne jest zagrożone przez liczne zachowania człowieka, które źle wpływają na cały ekosystem. Jednak na szczęście coraz większą popularnością cieszy się myśl ekologiczna oraz działania związane z ochroną środowiska, co może mieć realne odzwierciedlenie w poprawie stanu otaczającego świata.

        Pomimo zmiany wzorców postępowania oraz skupienia się na przyrodzie, nigdy nie będziemy mieć władzy nad naturą i jej ogromną, często niszczycielską siłą.

        Można zaobserwować to na przykładzie huraganów, powodzi czy burz, które co roku są przyczyną zniszczonych obiektów, uszkodzeń zdrowia, a nawet śmierci wielu ludzi. W obliczu takich tragedii i nieprzewidywalności sił natury wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zawodowo zajmowaliby się zapobieganiem katastrofom naturalnym oraz łagodzeniem ich skutków.

        Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle innowacyjny i perspektywiczny kierunek, zarządzanie kryzysowe w środowisku, którego program skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych ochroną środowiska i chcących związać z tym swoją zawodową przyszłość.

         

        5. Gdzie studiować Zarządzanie kryzysowe w środowisku

        Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzani kryzysowe w środowisku:

        Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku?

        Studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

        Zarządzanie kryzysowe w środowisku to kierunek wyjątkowy, łączący w sobie wiele różnorodnych dyscyplin. Między innymi z racji programu kształcenia, który obfituje w zagadnienia techniczne i przedmioty ścisłe oraz praktycznego charakteru nauki, kierunek realizowany jest zazwyczaj na studiach inżynierskich. Oznacza to, że kształcenie obejmuje siedem semestrów i łącznie trwa trzy i pół roku. 

        JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU:

        Jako absolwent tego niezwykle innowacyjnego i przyszłościowego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę związaną z działaniami na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych.

        Uzyskane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną pracę w wielu prężnie rozwijających się branżach. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w urzędach administracji rządowej i samorządowej.

        Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik oddziałów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego. Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się praca w instytucjach zajmujących się ochroną i monitoringiem środowiska naturalnego.

        Bardzo dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego umożliwi Ci rozpoczęcie międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju. Dodatkowo, po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.

         

        Absolwent kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku znajdzie zatrudnienie w/jako:

        • administracja rządowa
        • administracja samorządowa
        • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
        • firmy i korporacje międzynarodowe
        • firmy zajmujące się ochroną i monitoringiem środowiska naturalnego
        • kariera międzynarodowa
        • specjalistyczne wydawnictwa

        Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

        Filtrowanie
        Województwo
         Poziom studiów

         Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

         Filtrowanie
         Województwo
          Poziom studiów

          Miasta, które oferują studia na kierunku ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU

          Teraz najważniejsze

          matura 2024

          zmiany na maturze 2024

          arkusze maturalne

          wyniki matur 2023

          rekrutacja na studia

          studia

          kierunki studiów

          studia podyplomowe

           

          Ciekawe

           


          gdzie studiować

           

           

          Nadchodzące wydarzenia

          • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
          • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
          • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
          • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
          • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
          • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski

          Komentarze (0)