ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU

Dodaj do ulubionych

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżynierskie).

Studia na kierunku zarządzanie kryzysowe w środowisku
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie kryzysowe w środowisku rozpocznie się 8 czerwca 2022 r. i potrwa do 12 września 2022 r. | zarządzanie kryzysowe w środowisku - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności zarządzanie kryzysowe w środowisku możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | zarządzanie kryzysowe w środowisku - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie kryzysowe w środowisku w roku akademickim 2022/2023 najczęściej przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Zarządzanie kryzysowe w środowisku stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie kryzysowe w środowisku

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU:

Jako student tego niezwykle perspektywicznego i interesującego kierunku będziesz miał okazję ugruntować swoją wiedzę przyrodniczą i nauczyć się wielu nowych i przydatnych rzeczy powiązanych z ochroną środowiska.

W ofercie studiów przewidziano wiele rozwijających wykładów i warsztatów praktycznych, dzięki którym dowiesz się więcej na temat ekologii, środowiska naturalnego i zmian klimatycznych zachodzących w naturze.

Ponadto, zaznajomisz się z podstawami zarządzania w sytuacjach kryzysowych i przeciwdziałania skutkom katastrof naturalnych. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz swoje zdolności językowe dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę międzynarodową.

 

 • wiedza przyrodnicza
 • wiedza związana z zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych
 • wiedza związana z ekologią
 • wiedza z zakresu nauk technicznych
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku?

 

1. Typ i tryb studiów

Zarządzanie kryzysowe w środowisku jest kierunkiem niszowym, dość rzadko spotykanym w ofertach dydaktycznych. Nie zmienia to faktu, że osoby wybierające ten kierunek otrzymują wybór w jakiej formie mogą zdobywać wiedzę. Zarządzanie kryzysowe w środowisku prowadzone jest zazwyczaj zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

 

Studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program studiów kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku jest dość obszerny. Zawiera on między innymi takie zagadnienia jak:

 • kartografia i topografia,
 • hydrologia,
 • geografia fizyczna,
 • geodezja.

 

Ponadto, kształcenie obejmuje przedmioty związane z marketingiem, finansami, mechaniką techniczną, czy organizacją monitoringu środowiska. Zarządzanie kryzysowe w omawianym przypadku bardziej odnosi się do sił przyrody, niż do obszaru organizacji, czy przedsiębiorstwa, zatem dlatego jest kierunkiem wyróżniającym się spośród gałęzi zarządzania.

 

3. Nabywane umiejętności

Zarządzanie kryzysowe w środowisku to propozycja dla tych, których interesują przede wszystkim dwie dyscypliny: zarządzanie i geografia. Jako, że kluczowym zagadnieniem studiów jest środowisko, to zarządzanie w jego zakresie ma postać specyficzną.

Studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku kształcą przyszłych specjalistów w zakresie analizowania czynników meteorologicznych i hydrologicznych, oceny ich wpływu na komfort życia ludności oraz podejmowania skutecznych decyzji w razie wystąpienia zdarzeń niekorzystnych lub kryzysowych.

Studia mają charakter interdyscyplinarny i oprócz wspomnianych dyscyplin, obejmują także zagadnienia związane z nauki społecznymi i technicznymi.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach środowisko naturalne jest zagrożone przez liczne zachowania człowieka, które źle wpływają na cały ekosystem. Jednak na szczęście coraz większą popularnością cieszy się myśl ekologiczna oraz działania związane z ochroną środowiska, co może mieć realne odzwierciedlenie w poprawie stanu otaczającego świata.

Pomimo zmiany wzorców postępowania oraz skupienia się na przyrodzie, nigdy nie będziemy mieć władzy nad naturą i jej ogromną, często niszczycielską siłą.

Można zaobserwować to na przykładzie huraganów, powodzi czy burz, które co roku są przyczyną zniszczonych obiektów, uszkodzeń zdrowia, a nawet śmierci wielu ludzi. W obliczu takich tragedii i nieprzewidywalności sił natury wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zawodowo zajmowaliby się zapobieganiem katastrofom naturalnym oraz łagodzeniem ich skutków.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle innowacyjny i perspektywiczny kierunek, zarządzanie kryzysowe w środowisku, którego program skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych ochroną środowiska i chcących związać z tym swoją zawodową przyszłość.

 

5. Gdzie studiować Zarządzanie kryzysowe w środowisku

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzani kryzysowe w środowisku:

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku?

Studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku trwają 35 roku (studia I stopnia).

Zarządzanie kryzysowe w środowisku to kierunek wyjątkowy, łączący w sobie wiele różnorodnych dyscyplin. Między innymi z racji programu kształcenia, który obfituje w zagadnienia techniczne i przedmioty ścisłe oraz praktycznego charakteru nauki, kierunek realizowany jest zazwyczaj na studiach inżynierskich. Oznacza to, że kształcenie obejmuje siedem semestrów i łącznie trwa trzy i pół roku. 

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU:

Jako absolwent tego niezwykle innowacyjnego i przyszłościowego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę związaną z działaniami na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych.

Uzyskane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną pracę w wielu prężnie rozwijających się branżach. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w urzędach administracji rządowej i samorządowej.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik oddziałów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego. Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się praca w instytucjach zajmujących się ochroną i monitoringiem środowiska naturalnego.

Bardzo dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego umożliwi Ci rozpoczęcie międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju. Dodatkowo, po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.

 

Absolwent kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • administracja rządowa
 • administracja samorządowa
 • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • firmy zajmujące się ochroną i monitoringiem środowiska naturalnego
 • kariera międzynarodowa
 • specjalistyczne wydawnictwa

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia