Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej

Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej

Studia na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej

Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 lipca 2024 r. | projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z projektowania gier i przestrzeni wirtualnej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej: grafika komputerowa gier, animacja, mixed reality.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej najczęściej postępowanie rekrutacyjne składa się z dwóch etapów: etap I – przegląd i ocena teczek z pracami; etap II – egzamin praktyczny.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Etap I – przegląd i ocena teczek z pracami Etap II – egzamin praktyczny.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej: antropologia kultury, techniki 3D, uwarunkowania prawne i marketing sztuki, podstawy projektowania, treści koncepcyjne w rysunku.

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej? Studia kształcą zakresie grafiki artystycznej w ujęciu komputerowym z wykorzystaniem nowoczesnym technologii.

Będziesz uczęszczać na przedmioty z zakresu: animacji komputerowej 2D, a także 3D, projektowania silników gier, poziomów gier, efektów specjalnych, oświetlenia, tekstur, operowania kadrem, modelowania obiektów 3D czy mechanik postaci i obiektów.

Program studiów odpowiada na zapotrzebowania rynku gier komputerowych, który w Polsce rozwija się niezwykle prężnie, jednak nie ma odpowiedniej kadry wykształconej w tym zakresie. Studia na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej są zatem jedną z ciekawszych ofert, która pojawiła się na polskich uczelniach.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • grafiki artystycznej oraz projektowania graficznego,
 • warsztatu grafiki komputerowej oraz nowoczesnych technologii projektowania gier,
 • praw autorskich oraz ochrony wartości intelektualnej,
 • programowania, animacji komputerowej czy operowania kadrem,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

 

Studia na kierunku Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk informatycznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej będziesz miał dostęp do bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich tematycznie związanych z naukami matematycznymi, technicznymi, informatycznymi oraz artystycznymi.

Aktualnie obowiązujący program nauczania znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych. W toku kształcenia, studenci będą także zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań naukowych. W ofercie znajdą się między innymi następujące moduły specjalizacyjne:

 • grafika komputerowa gier
 • Mixed Reality
 • animacja

 

3. Nabywane umiejętności

W ramach studiów na powyższym kierunku, oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiniesz także cenne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim nauczysz się podstaw grafiki komputerowej, animacji oraz projektowania gier komputerowych.

Studenci poznają także wybrane języki programowania, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Ponadto, dowiesz się więcej na temat technik tworzenia nowoczesnych technologii AR i VR. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Obecnie rynek gier komputerowych jedna z najbardziej prężnych branży w Polsce, ale także za granicą. Jest to innowacyjny kierunek wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniom współczesnego rynku oraz konsumentów. Jest to na pewno kierunek, po którym nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem pracy.

Jeżeli zatem Twoją pasją są gry komputerowe i chciałbyś mieć wpływ na ich wygląd czy dźwięk to projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

5. Gdzie studiować Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej? Po ukończeniu studiów otrzymasz tytuł magistra sztuki, a także grafika gier komputerowych. Takie wykształcenie pozwoli Ci na podjęcie pracy w agencjach reklamowych czy instytucjach kultury.

Co więcej, będziesz mógł pracować w szeroko pojętej branży gier komputerowych, w studiach graficznych i fotograficznych, a także przy produkcji filmów i animacji. Jeżeli zatem masz zdolności plastyczne, a Twoją pasją są gry oraz świat komputerów to projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Absolwent kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik instytucji kulturowych,
 • pracownik studia graficznego,
 • pracownik biur projektowych.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki artystyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki artystyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)