Studia na kierunku Inżynieria Internetu rzeczy posiadają charakter praktyczny. Studenci pozyskują wiedzę dotyczącą podstaw projektowania urządzeń, dedykowanych do zastosowań Internetu rzeczy, tworzenia aplikacji, czy programowania systemów mikroprocesorowych z użyciem różnych języków.
Co istotne, umiejętności techniczne uzupełniane są o wiedzę z zakresu zagadnień nietechnicznych, na przykład ekonomii, czy zarządzania, co wraz z pogłębionymi w procesie kształcenia umiejętnościami interpersonalnymi przygotowuje absolwenta do późniejszej pracy oraz współpracy z różnymi środowiskami.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Inżynieria Internetu rzeczy możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności.
Studenci Inżynierii Internetu rzeczy nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Przede wszystkim w zakresie projektowania i realizowania całego systemu Internetu rzeczy od urządzenia wbudowanego do urządzenia klienckiego. W toku studiów studenci uczą się doboru podzespołów i budowania prototypu, projektowania obwodu drukowanego, tworzenia oprogramowania mikrokontrolera, czy montażu, uruchamiania i weryfikacji zgodności parametrów urządzenia z założeniami projektu.
Zdobyte na studiach umiejętności to także umiejętność korzystania z zaawansowanych technik sieciowych, wykorzystywania w praktyce urządzeń łączności bezprzewodowej, badania zachowania sieci przy użyciu specjalistycznych narzędzi diagnostycznych.