Studia na kierunku socjotechnika i oddziaływanie społeczne łączą w sobie zagadnienia z obszaru nauk społecznych i socjologicznych z tematyką związaną z zarządzaniem i marketingiem. Dzięki interdyscyplinarnemu programowi nauczania, studenci mają szansę zdobyć wszechstronną wiedzę i wykształcenie, które otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku socjotechnika i oddziaływanie społeczne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku socjotechnika i oddziaływanie społeczne zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu różnorodnych dyscyplin społecznych. Ponadto, program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk psychologicznych, socjologicznych oraz humanistycznych. W planie zajęć znajdą się także przedmioty o tematyce związanej z marketingiem oraz zarządzaniem. Osoby, które aplikują na studia społeczne poznają różne dziedziny socjologii, między innymi socjologię:
-
komunikacji
-
polityki
-
organizacji
-
języka
-
wiedzy
-
religii
Ponadto dowiedzą się więcej na temat teorii socjologii oraz poznają współczesne teorie socjologiczne. Ważnym elementem kształcenia będzie doskonalenie zdolności z zakresu wykorzystywania metod socjotechnicznych w praktyce. Studenci nauczą się również stosowania technik marketingowych czy prowadzenia badań socjologicznych.
Ponadto rozwiną kompetencje miękkie i poznają zasady prowadzenia mediacji czy negocjacji. Program kształcenia zakłada realizacje warsztatów terenowych, dzięki którym można zdobyć cenne doświadczenie zawodowe.
3. Gdzie studiować socjotechnikę i oddziaływanie społeczne
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek socjotechnika i oddziaływanie społeczne: