GLOBAL CHANGE BIOLOGY studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, zmiany w środowisko naturalnym są widoczne gołym okiem. Coraz wyższe temperatury oraz anomalie pogodowe są skutkiem globalnego ocieplenia i nieodwracalnych transformacji zahcodzących w przyrodzie. Niestety do obecnego stanu rzeczy przyczynił się każdy człowiek i postępujący rozwój technologiczny. Mimo najgorszej od setek lat sytuacji klimatycznej, rośnie świadomość ludzi na temat ekologii i dbania o środowisko naturalne. Coraz większa część społeczeństwa decyduje się na wprowadzenie do swojego życia naturalnych rozwiązań i funkcjonowania w zgodzie z przyrodą.
Już najprostsze czynności, takie jak zastąpienie plastikowych toreb, papierowymi czy jeżdżenie do pracy rowerem zamiast samochodem, potrafią mieć realny wpływ na środowisko. Jeśli chciałbyś zawodowo zająć się ekologią i przeciwdziałaniem globalnemu ociepleniu i innym zmianom środowiskowym, to powstał kierunek idealnie dostosowany do twoich potrzeb. Global Change Biology skierowany jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy znają język angielski i chcieliby rozwinąć swoją wiedzę przyrodniczą i ekologiczną.
 
Czego nauczysz się na kierunku Global Change Biology?
 
W trakcie studiów zapoznasz się z wieloma aspektami wiedzy, wchodzącymi w skład biologii, przyrody i ekologii. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych naukowców i praktyków z dziedziny biologii środowiskowej i ewolucyjnej, makroekologii i bioochrony, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Jako student będziesz uczestniczył w licznych wykładach oraz warsztatach.
Podczas dwuletniego kursu nauczysz się, w jaki sposób zarządzać środowiskiem i podejmować działania proekologiczne, mające na celu zapobieganiu dalszym zmianom klimatycznym. Co więcej, zagłębisz się w meandry prawa europejskiego, którego poznanie jest niezbędne do pracy w międzynarodowych instytucjach, zajmujących się ochroną przyrody. Ponadto, nauczysz się samodzielnego analizowania danych ekologicznych i poznasz zaawansowane techniki informatyczne, które ci to ułatwią.
Jako że program studiów realizowany jest w języku angielskim będziesz miał możliwość zapoznania się ze specjalistyczną terminologią branżową, dzięki czemu zwiększysz swoje szansę na międzynarodową karierę.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku Global Change Biology będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu kilku dziedzin biologii oraz ekologii. Jako że ochrona środowiska i przeciwdziałanie zmianom zachodzącym w przyrodzie jest niezwykle popularnym tematem, bez problemu znajdziesz perspektywiczną i ciekawą pracę w swoim zawodzie. Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w jednostkach administracji państwowej lub lokalnej.
 
Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik firm prywatnych, zajmujących się promowaniem ekologicznych rozwiązań. Doskonała znajomość języka angielskiego oraz specjalistycznej nomenklatury otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych korporacjach, jak i poza granicami kraju. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia i rozpocząć działalność naukową.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Global Change Biology musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z dziedziny nauk biologicznych, rolniczych lub dotyczących ziemi i środowiska. Ponadto wszyscy kandydaci są zobowiązani do znajomości języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GLOBAL CHANGE BIOLOGY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GLOBAL CHANGE BIOLOGY

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GLOBAL CHANGE BIOLOGY:

 • wiedza z zakresu biologii molekularnej
 • umiejętność wykonywania analiz geostatycznych
 • znajomość kwestii prawnych
 • znajomość zaawansowanych technik informatycznych
 • umiejętność przeprowadzania analiz ekologicznych
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • umiejętność podejmowania działań mających na celu ochronę przyrody

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GLOBAL CHANGE BIOLOGY STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GLOBAL CHANGE BIOLOGY STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU GLOBAL CHANGE BIOLOGY:

 • administracja państwowa i lokalna
 • firmy prywatne
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • media
 • specjalistyczne wydawnictwa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GLOBAL CHANGE BIOLOGY

Komentarze (0)