GLOBAL CHANGE BIOLOGY

GLOBAL CHANGE BIOLOGY

Studia na kierunku global change biology możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Global change biology stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

GLOBAL CHANGE BIOLOGY studia-kierunek studiów

Studia na kierunku global change biology to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku global change biology
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku global change biology rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 20 września 2024 r. | global change biology - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku global change biology możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | global change biology - uczelnie >

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Global Change Biology musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z dziedziny nauk biologicznych, rolniczych lub dotyczących ziemi i środowiska. Ponadto wszyscy kandydaci są zobowiązani do znajomości języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

GLOBAL CHANGE BIOLOGY - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GLOBAL CHANGE BIOLOGY:

Czego nauczysz się na kierunku Global Change Biology?
W trakcie studiów zapoznasz się z wieloma aspektami wiedzy, wchodzącymi w skład biologii, przyrody i ekologii. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych naukowców i praktyków z dziedziny biologii środowiskowej i ewolucyjnej, makroekologii i bioochrony, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Jako student będziesz uczestniczył w licznych wykładach oraz warsztatach.
Podczas dwuletniego kursu nauczysz się, w jaki sposób zarządzać środowiskiem i podejmować działania proekologiczne, mające na celu zapobieganiu dalszym zmianom klimatycznym. Co więcej, zagłębisz się w meandry prawa europejskiego, którego poznanie jest niezbędne do pracy w międzynarodowych instytucjach, zajmujących się ochroną przyrody.
Ponadto, nauczysz się samodzielnego analizowania danych ekologicznych i poznasz zaawansowane techniki informatyczne, które ci to ułatwią. Jako że program studiów realizowany jest w języku angielskim będziesz miał możliwość zapoznania się ze specjalistyczną terminologią branżową, dzięki czemu zwiększysz swoje szansę na międzynarodową karierę.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • wiedzy z zakresu biologii molekularnej
 • umiejętności wykonywania analiz geostatycznych
 • znajomości kwestii prawnych
 • umiejętności przeprowadzania analiz ekologicznych
 • znajomości specjalistycznej terminologii
 • znajomości zaawansowanych technik informatycznych
 • umiejętności podejmowania działań mających na celu ochronę przyrody

Jak wyglądają studia na kierunku global change biology?

 

1. Typ i tryb studiów

Global change biology to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

 

Studia na kierunku global change biology możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka powyższych studiów będzie oscylować wokół zagadnień związanych z naukami biologicznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć akademickich tematycznie powiązanych z biologią, ochroną środowiska oraz naukami przyrodniczymi. W planie znajdzie się wiele interesujących przedmiotów z obszaru powyższych zagadnień, między innymi takich jak:

 • Evolutionary ecology
 • Hydrobiology and water management
 • Dynamic marine and freshwater biogeography

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku global change biology będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Jako student nauczysz się oceny wybranego materiału biologicznego przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i aparatury laboratoryjnej.

Ponadto, dowiesz się w jaki sposób podejmować działania na rzecz ochrony środowiska naturalnegoStudenci poznają także zaawansowane techniki pomiarowe i badawcze, stosowane na co dzień w branży biologicznej. Jako że zajęcia będą realizowane w całości w języku angielskim, będziesz miał okazję rozwinąć zdolności językowe i tym samym zwiększyć swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, zmiany w środowisko naturalnym są widoczne gołym okiem. Coraz wyższe temperatury oraz anomalie pogodowe są skutkiem globalnego ocieplenia i nieodwracalnych transformacji zahcodzących w przyrodzie. Niestety do obecnego stanu rzeczy przyczynił się każdy człowiek i postępujący rozwój technologiczny.
Mimo najgorszej od setek lat sytuacji klimatycznej, rośnie świadomość ludzi na temat ekologii i dbania o środowisko naturalne. Coraz większa część społeczeństwa decyduje się na wprowadzenie do swojego życia naturalnych rozwiązań i funkcjonowania w zgodzie z przyrodą.
Już najprostsze czynności, takie jak zastąpienie plastikowych toreb, papierowymi czy jeżdżenie do pracy rowerem zamiast samochodem, potrafią mieć realny wpływ na środowisko.
Jeśli chciałbyś zawodowo zająć się ekologią i przeciwdziałaniem globalnemu ociepleniu i innym zmianom środowiskowym, to powstał kierunek idealnie dostosowany do twoich potrzeb. Global Change Biology skierowany jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy znają język angielski i chcieliby rozwinąć swoją wiedzę przyrodniczą i ekologiczną.
 
5. Gdzie studiować global change biology

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek global change biology:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku global change biology trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku global change biology będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU GLOBAL CHANGE BIOLOGY:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku Global Change Biology będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu kilku dziedzin biologii oraz ekologii. Jako że ochrona środowiska i przeciwdziałanie zmianom zachodzącym w przyrodzie jest niezwykle popularnym tematem, bez problemu znajdziesz perspektywiczną i ciekawą pracę w swoim zawodzie. Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w jednostkach administracji państwowej lub lokalnej.
Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik firm prywatnych, zajmujących się promowaniem ekologicznych rozwiązań. Doskonała znajomość języka angielskiego oraz specjalistycznej nomenklatury otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych korporacjach, jak i poza granicami kraju. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia i rozpocząć działalność naukową.
 
Absolwent kierunku global change biology znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • administracja państwowa i lokalna
 • firmy prywatne
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • media
 • specjalistyczne wydawnictwa

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Global change biology studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Global change biology studia II stopnia

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku GLOBAL CHANGE BIOLOGY

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)