GOSPODAROWANIE ZASOBAMI I ODPADAMI

GOSPODAROWANIE ZASOBAMI I ODPADAMI

GOSPODAROWANIE ZASOBAMI I ODPADAMI studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie ekologia i dbanie o środowisko naturalne cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie. Spowodowane jest to głównie zmianami klimatycznymi i nieodwracalnymi zaburzeniami równowagi ekosystemu. Ludzie coraz chętniej interesują się tym tematem i wprowadzają do swojego życia rozwiązania, które mogą pomóc w zatrzymaniu globalnego ocieplenia i innych negatywnych skutków postępu cywilizacyjnego.

Już tak małe kroki jak zmiana codziennych nawyków, jak używanie toreb wielorazowych może mieć realny wpływ na funkcjonowanie świata. Jednak istotne jest to aby myśl ekologiczna przejawiała się w każdej innej dziedzinie. Jako odpowiedź na tego typu tendencje i potrzeby dzisiejszego rynku pracy powstał perspektywiczny kierunek gospodarowanie zasobami i odpadami. Jest on skierowany do wszystkich tych, którzy chcą zawodowo zająć się wdrażaniem nowoczesnych sposobów zarządzania środowiskiem i gospodarką.

 

Czego nauczysz się na kierunku gospodarowanie zasobami i odpadami?

 

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu aspektów, składających się na szeroko pojętą dyscyplinę, jaką jest gospodarowanie zasobami naturalnymi. Jako student zapoznasz się z tematyką gospodarki o obiegu zamkniętej, która polega na ponownym wykorzystywaniu odpadów powstałych w procesie produkcji.

Na początku swojej drogi naukowej będziesz uczestniczył w zajęciach z matematyki, fizyki i chemii, dzięki której ugruntujesz swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Ponadto, skupisz się na poznaniu specyfiki ekologicznej gospodarki. Dowiesz się więcej na temat współczesnych zagrożeń, wynikających z rozwoju cywilizacyjnego oraz poznasz sposoby przeciwdziałania tego typu sytuacjom. Co więcej, nauczysz się zarządzać środowiskiem i zasobami naturalnymi oraz gospodarować odpadami, powstałymi w procesie produkcyjnym.

Podczas kolejnych lat studiów, zagłębisz się w meandry prawa związanego z ochroną środowiska oraz nauczysz się wykorzystywać przepisy i regulacje prawne w swojej codziennej pracy. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku gospodarowanie zasobami i odpadami będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu wykorzystywania nowoczesnych, ekologicznych metod gospodarowania zasobami naturalnymi i ponownego wykorzystywania odpadów powstałych w procesie produkcji. Uzyskane kwalifikacje i doświadczenie zdobyte podczas praktyk umożliwią Ci zdobycie pracy w przedsiębiorstwach i instytucjach zatrudniających specjalistów z tej dziedziny. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej, a także w przedsiębiorstwach, wykorzystujących odnawialne zasoby naturalne.

Ponadto idealnie odnajdziesz się we wszystkich przedsiębiorstwach, zajmujących się ochroną środowiska naturalnego i ekosystemu. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki którym zdobędziesz dalsze wykształcenie i zwiększysz swoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej brane pod uwagę są wyniki matury z takich przedmiotów jak: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, chemia, fizyka, geografia lub biologia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GOSPODAROWANIE ZASOBAMI I ODPADAMI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka

Jednostka prowadząca / profil kierunku

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GOSPODAROWANIE ZASOBAMI I ODPADAMI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GOSPODAROWANIE ZASOBAMI I ODPADAMI:

  • umiejętność zarządzania zasobami naturalnymi
  • znajomość prawa związanego z ochroną środowiska
  • znajomość nowoczesnych technik informatycznych
  • znajomość języka obcego
  • umiejętność gospodarowania odpadami
  • znajomość podstaw geodezji

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GOSPODAROWANIE ZASOBAMI I ODPADAMI STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GOSPODAROWANIE ZASOBAMI I ODPADAMI STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU GOSPODAROWANIE ZASOBAMI I ODPADAMI:

  • przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej
  • przedsiębiorstwa zajmujące się ochroną środowiska
  • jednostki administracji rządowej i pozarządowej
  • firmy projektowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODAROWANIE ZASOBAMI I ODPADAMI

Komentarze (0)