DIAGNOSTYKA MOLEKULARNA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Diagnostyka molekularna to nowa, prężnie rozwijająca się gałąź diagnostyki, która umożliwia rozpoznanie mutacji genowych, które w przyszłości mogą doprowadzić do różnorodnych chorób, w tym nowotworowych. Współcześnie, dyscyplina ta zyskuje coraz większą popularność i wzbudza zainteresowanie wśród świadomych i dbających o swoje zdrowie, pacjentów.
W związku z tego typu tendencjami, wprost proporcjonalnie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zajmowaliby się przeprowadzaniem tego typu badań i mieli bogatą wiedzę na temat technik i metod stosowanych w tego typu diagnostyce. Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy powstały niezwykle perspektywiczne i interesujące studia na kierunku diagnostyka molekularna. Ich program skierowany jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę z biologii oraz biochemii i związać swoją przyszłość z pracą laboratoryjną.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku diagnostyka molekularna?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu aspektów składających się na bogatą dyscyplinę, jaką jest biologia molekularna. Jako student będziesz uczestniczył w licznych zajęciach z obszaru zaawansowanej biologii, fizyki oraz chemii. Nauczysz się metod biochemicznych i analitycznych, których poznanie jest niezbędne do podjęcia pracy laboratoryjnej.
Ponadto, dowiesz się więcej na temat nowoczesnych technologii informatycznych, stosowanych w diagnostyce molekularnej. Oprócz wiedzy teoretycznej będziesz miał okazję rozwinąć swoje umiejętności praktyczne.
Dzięki dostępowi do nowocześnie wyposażonych laboratoriów dostaniesz możliwość zapoznania się z działaniem aparatur badawczych oraz specyfiką pracy w tym zawodzie. Dodatkowo, skupisz się na pogłębianiu swoich zdolności językowych na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego, co umożliwi Ci podjęcie pracy w międzynarodowym środowisku.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku diagnostyka molekularna będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu biologii i chemii oraz stosowania metod biochemicznych, analitycznych oraz bioinformatycznych. Zdobycie wszechstronnego wykształcenia sprawi, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w swoim zawodzie. Jako absolwent tego przyszłościowego kierunku możesz pracować w różnego rodzaju laboratoriach badawczych, szczególnie jako specjalista lub konsultant.
Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik laboratoriów kryminalistycznych, analitycznych lub kontrolnych. Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości zawodowej z branżą spożywczą, farmaceutyczną lub kosmetyczną. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstw zajmujących się obrotem materiałem biologicznym. Dzięki znajomości języka obcego masz także szansę na karierę międzynarodową.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku diagnostyka molekularna w procesie rekrutacji musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DIAGNOSTYKA MOLEKULARNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DIAGNOSTYKA MOLEKULARNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU DIAGNOSTYKA MOLEKULARNA:

 • wiedza biologiczna
 • wiedza chemiczna
 • znajomość metod analitycznych, biochemicznych i bioinformatycznych
 • znajomość nowoczesnych technologii informatycznych
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU DIAGNOSTYKA MOLEKULARNA:

 • laboratoria badawcze
 • laboratoria analityczne
 • laboratoria kryminalistyczne
 • branża spożywcza
 • branża kosmetyczna
 • branża farmaceutyczna
 • przedsiębiorstwa zajmujące się obrotem materiałem biologicznym

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIAGNOSTYKA MOLEKULARNA

Komentarze (0)