AUDYT ŚRODOWISKOWY - STUDIA PODYPLOMOWE

AUDYT ŚRODOWISKOWY - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku audyt środowiskowy - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
   Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

   Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

   Audyt środowiskowy - studia podyplomowe

   Studia na kierunku audyt środowiskowy studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku audyt środowiskowy - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów online
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku audyt środowiskowy - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online | audyt środowiskowy - studia podyplomowe - uczelnie >

   Kierunek przeznaczony jest dla wszystkich absolwentów szkół wyższych, które chciałyby zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie prowadzenia audytu środowiskowego. Studia będą także odpowiednie dla pracowników związanych zawodowo z ochroną środowiska, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje i wzmocnić pozycję na rynku pracy.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   W celu rekrutacji na kierunek audyt środowiskowy przeważnie wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty do siedziby uczelni. Zwykle nie jest wymagane doświadczenie, a jedynie dyplom ukończenia studiów I lub II stopnia. Nauka może się wiązać z dodatkowymi kosztami, takimi jak np. czesne czy opłaty rekrutacyjne. Kandydaci mogą być akceptowani na podstawie kolejności zgłoszeń lub wpłat, a liczba osób, które mogą rozpocząć studia, może być ograniczona. Warto więc wcześniej sprawdzić harmonogram rekrutacji. Czasem możliwe jest także dołączenie do grupy w trakcie trwającego semestru, jeśli pozwoli na to ilość miejsc.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYT ŚRODOWISKOWY?

   Kierunek audyt środowiskowy realizowany jest w trybie niestacjonarnym i online. Zajęcia mogą się odbywać za pomocą narzędzi do nauki zdalnej. Niektóre uczelnie oferują indywidualny program studiów, dzięki czemu studenci mogą się uczyć we własnym tempie. Taki tryb realizowany jest przeważnie na platformach e-learningowych, na których dostępne są wykłady, ćwiczenia oraz testy zaliczeniowe. Zajęcia mogą być prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników akademickich uczelni, a także specjalistów związanych zawodowo z audytem i tematami pokrewnymi. Dzięki temu słuchacze zyskują praktyczną wiedzę i mogą otrzymać wskazówki przydatne w przyszłej pracy.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku audyt środowiskowy możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku audyt środowiskowy zdobywają szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną do samodzielnego prowadzenia czynności audytowych w przedsiębiorstwach i instytucjach administracji publicznej. Mogą zapoznać się z aktualnie panującym prawem środowiskowym i dowiedzieć się, jakie działania powinny podjąć organizacje, żeby odpowiednio wypełnić obowiązki względem środowiska. Podczas studiów słuchacze uczą się także często, w jaki sposób wykonać ocenę funkcjonowania systemów zarządzania. Mogą wziąć udział w zajęciach omawiających problematykę gospodarki odpadami i utylizacji sprzętu i materiałów. W programie mogą się znaleźć także zagadnienia związane z aspektami ekonomicznymi funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dodatkowo studenci mogą dowiedzieć się, skąd i w jaki sposób starać się o pozyskanie funduszy unijnych na inwestycje w zakresie ochrony środowiska.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYT ŚRODOWISKOWY?

   Studia na kierunku audyt środowiskowy trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUDYT ŚRODOWISKOWY?

   Absolwenci kierunku audyt środowiskowy są przygotowani do podjęcia pracy w zakresie wykonywania czynności audytowych związanych ze środowiskiem. Mogą szukać zatrudnienia zarówno w prywatnych przedsiębiorstwach, jak i instytucjach administracji rządowej i samorządowej. Inną możliwością jest praca w organizacjach pozarządowych, które zajmują się szeroko pojętą ochroną środowiska. Osoby już związane z tą dziedziną mogą zdobyć kwalifikacje, które często przyczyniają się do awansu lub zmiany stanowiska w strukturach instytucji. Absolwenci mogą także pełnić funkcje doradcze. Możliwe jest także podjęcie pracy w komórkach audytu wewnętrznego lub firmach oferujących usługi audytorskie.

   Możliwości zatrudnienia po kierunku audyt środowiskowy to m.in.:

   • audytor środowiskowy

    

   Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)