Biologia - studia doktoranckie

Biologia - studia doktoranckie

Dodaj do ulubionych

Biologia - studia doktoranckie - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

W dobie dzisiejszego rozwoju techniki większy nacisk stawiany jest na pogłębianie rozległej wiedzy informatycznej, podczas gdy znacznej części ludzkości obce jest działanie własnego organizmu. Znajomość anatomii i fizjologii przydaje się nie tylko w celu zwiększenia świadomości własnego ciała, ale przede wszystkim jest niezbędnym fundamentem funkcjonowania innych dziedzin nauki. Bez biologii nie istniałaby medycyna, przemysł farmaceutyczny, a co mniej oczywiste, także kryminologia i pokrewne dziedziny. Biologia - studia doktoranckie są swoistą odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy na grono młodych badaczy dysponujących "świeżym umysłem" i uposażonych w gruntowną wiedzę w szerokim spektrum nauk biologicznych. Jeśli nauczyciele od zawsze powtarzali ci, że wykazywane przez ciebie zainteresowanie procesami zachodzącymi w przyrodzie zaprowadzi cię kiedyś bardzo daleko, a ty sam wiążesz swoją przyszłość z biologią, studia na kierunku biologia – studia doktoranckie będą strzałem w dziesiątkę!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę powinien posiadać absolwent kierunku biologia – studia doktoranckie? Ugruntowaną, praktyczną, dającą duże pole do dalszego rozwoju. Jako, że kierunek jest kontynuacją studiów przyrodniczych z pokrewnych dziedzin nauki, pozwala na szczegółowe i dokładne zagłębienie wiedzy już częściowo znanej, która wcześniej została przyswojona w sposób bardziej ogólny. Studia biologiczne oscylują zarówno wokół teorii – umiejętnego operowania fachową terminologią biologiczną, uczą budowy i funkcjonowania organizmów żywych, wirusów i bakterii oraz mają w sobie pierwiastek praktyczny – student uczy się korzystania z narzędzi biotechnologicznych pozwalających na badanie materiału organicznego, czy wyodrębnianie z organizmów substancji, które w procesach dalszego przetworzenia mogą służyć ludziom. W toku studiów zagłębisz umiejętności fizyczne, matematyczne i chemiczne, pozwalające rozumieć i opisywać złożone zjawiska zachodzące w przyrodzie. Nauczysz się obsługi programów statystycznych w celu przeprowadzania bardziej złożonych badań. Poznasz metody biologii eksperymentalnej, które pozwolą ci na współpracę ze specjalistami zajmującymi się naukami przyrodniczymi.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku biologia – studia doktoranckie? Z otwartymi ramionami przyjmą cię laboratoria naukowe zajmujące się badaniem materii organicznej. Nawiążesz współpracę z międzynarodowymi korporacjami biotechnologicznymi. Zajmiesz posadę pracownika naukowego analizującego działania podejmowane w sprawie ochrony środowiska. Będziesz mógł pełnić rolę wykładowcy uczelni wyższych lub nauczyciela chemii, biologii i fizyki w placówkach edukacyjnych. Jeśli lubisz kontakt z ludźmi, odnajdziesz się w pracy na stanowisku doradcy klienta w sklepach zielarskich, a po ukończeniu odpowiednich kursów staniesz za ladą apteki, a nawet zajmiesz się leczeniem zwierząt w gabinecie weterynaryjnym.

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na kierunek biologia – studia doktoranckie, na większości uczelni należy wykazać zaświadczenie o średniej ocen ze studiów jednolitych magisterskich lub studiów I i II stopnia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biologia - studia doktoranckie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując architekturę informacji

   Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:

   • budowy i fizjologii organizmów żywych
   • badania materii organicznej
   • wyjaśniania zjawisk zaobserwowanych w przyrodzie
   • obsługi programów statystycznych
   • nowoczesnych metod biologii eksperymentalnej

   Jak wyglądają studia na kierunku biologia - studia doktoranckie?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Studia doktoranckie na kierunku biologia można realizować jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Osoby, które dostaną się na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk biologicznych i przyrodniczych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W czasie studiów doktoranckich na kierunku biologia będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę z zakresu nauk ścisłych, biologicznych i przyrodniczych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich;

   • Regulacyjne i sygnalne funkcje cukrów w procesach wzrostu i rozwoju roślin
   • Plastyczność przewodu pokarmowego czyli jak żołądek i jelita dają sobie radę w zmiennym środowisku
   • Biologia i ekologia storczyków
   • Fizjologia antropogenezy

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów doktoranckich na kierunku biologia zdobędziesz także wiele istotnych umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, rozwiniesz kompetencje z obszaru organizowania i prowadzenia pracy naukowo-badawczej. W tym celu nauczysz się wyszukiwać i analizować źródła naukowe i tworzyć samodzielne publikacje badawcze. Ponadto, poznasz metody prowadzenia zajęć dydaktycznych na uczelniach wyższych.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia doktoranckie na kierunku biologia będą trwały cztery lata. Po tym czasie uzyskasz tytuł doktora.

   Czas trwania studiów na kierunku biologia - studia doktoranckie na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku architektura informacji

   Absolwent kierunku architektura informacji znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • pracownik laboratoriów naukowych
   • pracownik korporacji biotechnologicznych
   • wykładowca, nauczyciel
   • doradca klienta w sklepach zielarskich

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOLOGIA - STUDIA DOKTORANCKIE

   Komentarze (0)