Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Dla kogo ten kierunek
W dobie dzisiejszego rozwoju techniki większy nacisk stawiany jest na pogłębianie rozległej wiedzy informatycznej, podczas gdy znacznej części ludzkości obce jest działanie własnego organizmu. Znajomość anatomii i fizjologii przydaje się nie tylko w celu zwiększenia świadomości własnego ciała, ale przede wszystkim jest niezbędnym fundamentem funkcjonowania innych dziedzin nauki. Bez biologii nie istniałaby medycyna, przemysł farmaceutyczny, a co mniej oczywiste, także kryminologia i pokrewne dziedziny. Biologia - studia doktoranckie są swoistą odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy na grono młodych badaczy dysponujących "świeżym umysłem" i uposażonych w gruntowną wiedzę w szerokim spektrum nauk biologicznych. Jeśli nauczyciele od zawsze powtarzali ci, że wykazywane przez ciebie zainteresowanie procesami zachodzącymi w przyrodzie zaprowadzi cię kiedyś bardzo daleko, a ty sam wiążesz swoją przyszłość z biologią, studia na kierunku biologia – studia doktoranckie będą strzałem w dziesiątkę!
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę powinien posiadać absolwent kierunku biologia – studia doktoranckie? Ugruntowaną, praktyczną, dającą duże pole do dalszego rozwoju. Jako, że kierunek jest kontynuacją studiów przyrodniczych z pokrewnych dziedzin nauki, pozwala na szczegółowe i dokładne zagłębienie wiedzy już częściowo znanej, która wcześniej została przyswojona w sposób bardziej ogólny. Studia biologiczne oscylują zarówno wokół teorii – umiejętnego operowania fachową terminologią biologiczną, uczą budowy i funkcjonowania organizmów żywych, wirusów i bakterii oraz mają w sobie pierwiastek praktyczny – student uczy się korzystania z narzędzi biotechnologicznych pozwalających na badanie materiału organicznego, czy wyodrębnianie z organizmów substancji, które w procesach dalszego przetworzenia mogą służyć ludziom. W toku studiów zagłębisz umiejętności fizyczne, matematyczne i chemiczne, pozwalające rozumieć i opisywać złożone zjawiska zachodzące w przyrodzie. Nauczysz się obsługi programów statystycznych w celu przeprowadzania bardziej złożonych badań. Poznasz metody biologii eksperymentalnej, które pozwolą ci na współpracę ze specjalistami zajmującymi się naukami przyrodniczymi.
Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku biologia – studia doktoranckie? Z otwartymi ramionami przyjmą cię laboratoria naukowe zajmujące się badaniem materii organicznej. Nawiążesz współpracę z międzynarodowymi korporacjami biotechnologicznymi. Zajmiesz posadę pracownika naukowego analizującego działania podejmowane w sprawie ochrony środowiska. Będziesz mógł pełnić rolę wykładowcy uczelni wyższych lub nauczyciela chemii, biologii i fizyki w placówkach edukacyjnych. Jeśli lubisz kontakt z ludźmi, odnajdziesz się w pracy na stanowisku doradcy klienta w sklepach zielarskich, a po ukończeniu odpowiednich kursów staniesz za ladą apteki, a nawet zajmiesz się leczeniem zwierząt w gabinecie weterynaryjnym.
Żeby dostać się na kierunek biologia – studia doktoranckie, na większości uczelni należy wykazać zaświadczenie o średniej ocen ze studiów jednolitych magisterskich lub studiów I i II stopnia.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia doktoranckie na kierunku biologia można realizować jedynie w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Osoby, które dostaną się na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk biologicznych i przyrodniczych.
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku biologia - studia doktoranckie: przedmioty biologiczne ogólne, najnowsze osiągnięcia naukowe w biologii, formy finansowania nauki, metody i techniki badawcze w biologii, seminarium doktoranckie.
W czasie studiów doktoranckich na kierunku biologia będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę z zakresu nauk ścisłych, biologicznych i przyrodniczych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich;
W czasie studiów doktoranckich na kierunku biologia zdobędziesz także wiele istotnych umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, rozwiniesz kompetencje z obszaru organizowania i prowadzenia pracy naukowo-badawczej. W tym celu nauczysz się wyszukiwać i analizować źródła naukowe i tworzyć samodzielne publikacje badawcze. Ponadto, poznasz metody prowadzenia zajęć dydaktycznych na uczelniach wyższych.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia doktoranckie na kierunku biologia będą trwały cztery lata. Po tym czasie uzyskasz tytuł doktora.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent kierunku architektura informacji znajdzie zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Biologia - studia doktoranckie
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia