Kierunki studiów obejmujące tę tematykę są zaprojektowane w taki sposób, aby łączyły teoretyczne podstawy z praktycznymi umiejętnościami. W programie uwzględniono kursy dotyczące wpływu działalności gospodarczej na środowisko, analizę kosztów i korzyści działań proekologicznych.
Studenci poznają też przepisy i regulacje dotyczące ochrony środowiska, polityki ekologiczne na poziomie krajowym czy międzynarodowym. Realizują projekty związane z zieloną gospodarką, takie jak opracowywanie strategii proekologicznych.
W trakcie wykładów prezentowane są teoretyczne podstawy i aktualne trendy związane z zieloną gospodarką. Podczas ćwiczeń studenci uczą się z kolei stosować teorię w praktyce, np. poprzez analizy przypadków, rozwiązywanie rzeczywistych problemów.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku green econony – zielona gospodarka możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci mają wiedzę na temat celów zrównoważonego rozwoju, strategii i polityk mających na celu osiąganie równowagi między potrzebami gospodarczymi, środowiskowymi i społecznymi. Efektywnie zarządzają zasobami, takimi jak woda, energia, gleba itd.
Zbierają, analizują i interpretują dane dotyczące wpływu działalności na środowisko oraz efektywności działań proekologicznych. Oceniają efektywność działań i strategii w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.
Planują, realizują i monitorują projekty związane z ochroną środowiska, takie jak programy recyklingowe, inicjatywy oszczędzania energii czy projekty zrównoważonego rozwoju. Opracowują i wdrażają polityki oraz regulacje dotyczące ochrony środowiska, w tym przepisy dotyczące zarządzania odpadami, jakości powietrza czy wody.
Efektywnie komunikują kwestie środowiskowe i działania proekologiczne, zarówno w ramach organizacji, jak i wobec szerokiej publiczności. Potrafią też prowadzić szkolenia, warsztaty i kampanie edukacyjne na temat ochrony środowiska.