Biotechnologia - studia doktorackie

Biotechnologia - studia doktorackie

Dodaj do ulubionych

Biotechnologia – studia doktoranckie - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Podobno żywność GMO uważana jest za jedno z większych i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych osiągnięć współczesnej biotechnologii. Nic dziwnego, ludziom chcącym świadomie dbać o swoje zdrowie może być ciężko zaufać, że pomidory, które nigdy nie miękną pozytywnie wpłyną na ich funkcjonowanie. Na szczęście biotechnologia to nie tylko GMO. Odkrycie promieniowania rentgenowskiego okazało się milowym krokiem w dziedzinie medycyny, podobnie było ze szczepionkami zapobiegającymi rozwoju epidemii, których żniwa można było liczyć w miliardach ludzi. Studia na kierunku biotechnologia – studia doktoranckie mogą otworzyć magistrantom furtkę do nowych, rewolucyjnych odkryć. Od zawsze pasjonowałeś się naukami przyrodniczymi? Z zapartym tchem śledziłeś kolejne doniesienia o przełomowych badaniach mających ogromne znaczenie dla świata? Chciałbyś być częścią międzynarodowych zespołów pracujących nad nowoczesnymi lekami? Studia na kierunku biotechnologia – studia doktoranckie są właśnie dla ciebie!
 

Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku biotechnologia – studia doktoranckie? Uzyskasz rzetelną wiedzę, która uczyni cię kompetentnym badaczem zjawisk zachodzących w przyrodzie. Poznasz metody stosowane w praktyce produkcyjnej i badaniach naukowych w zakresie biotechnologii. Nauczysz się wykorzystywania systemów biologicznych w ochronie środowiska. Zagłębisz tajniki wytwórstwa leków przy użyciu bakterii, a także modyfikowania genetycznego roślin w celu wytworzenia gatunków jak najlepiej służących człowiekowi. Od podszewki zgłębisz genetykę organizmów żywych. Obsługa specjalistycznych maszyn wykorzystywanych w laboratoriach biologicznych i chemicznych przestanie być ci obca. Utrwalisz posiadane już umiejętności z zakresu matematyki, chemii i innych nauk niezbędnych do stosowania metod biotechnologicznych. Wykłady z etyki pracy w zawodzie biotechnologa uświadomią ci zagrożenia, jakie niesie za sobą perspektywa ingerencji w ludzki kod genetyczny.
 

Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku biotechnologia – studia doktoranckie? W zakładach przetwórstwa roślinnego, biologicznych oczyszczalniach ścieków, laboratoriach naukowych, gdzie przeprowadzisz własne badania lub będziesz czuwał nad prawidłowością pracy innych naukowców. Przydasz się branży farmaceutycznej, istnieje bowiem wiele lekoopornych przypadłości. Z powodzeniem będziesz mógł zająć się weterynarią, być może odkryjesz preparat zwalczający pasożyty zwierząt domowych już po jednokrotnym użyciu, bez konieczności ciągłego powtarzania zabiegu.

Jakie są wymagania rekrutacyjne?

Warunkiem dostania się na studia na kierunku biotechnologia – studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku jest złożenie następujących dokumentów: podania o przyjęcie na studia doktorancki, Pisemną rekomendację nauczyciela akademickiego, Indeksu studiów pierwszego i drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich lub innych dokumenty potwierdzających osiągnięcia z toku studiów.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOTECHNOLOGIA - STUDIA DOKTORACKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biotechnologia - studia doktorackie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując biotechnologię – studia doktoranckie

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • genetyki i fizjologii organizmów żywych
   • obsługi sprzętów laboratoryjnych
   • przeprowadzania i opisywania własnych badań
   • genetycznej modyfikacji roślin
   • pracy nad lekami i szczepionkami
   • ochrony środowiska
   • etycznego wykorzystania nabytych umiejętności

   Jak wyglądają studia na kierunku biotechnologia - studia doktoranckie?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek biotechnologia - studia doktoranckie można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

   Osoby, które aplikują na powyższe studia doktoranckie zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk ścisłych, biologicznych i chemicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W czasie studiów doktoranckich na kierunku biotechnologia będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę biologiczną i chemiczną zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

   • aktualne trendy w biotechnologii
   • ekonomia
   • pedagogika szkoły wyższej
   • ogólna metodologia nauki

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów doktoranckich na kierunku biotechnologia zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim, nauczysz się prawidłowej organizacji oraz prowadzenia prac badawczo-naukowych. Studenci rozwiną także swoje kompetencje z obszaru dydaktyki, pedagogiki czy prawidłowej emisji głosu, co z powodzeniem wykorzystają podczas prowadzenia zajęć akademickich. W planie zajęć znajdzie się również lektorat z języka obcego, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia doktoranckie na kierunku biotechnologia będą trwały cztery lata. Po tym czasie zdobędziesz tytuł doktora.

   Czas trwania studiów na kierunku biotechnologia - studia doktorackie na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku biotechnologia – studia doktoranckie?

   Absolwent kierunku biotechnologia – studia doktoranckie znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • laboratoriach naukowych
   • branżach związanych z ochroną środowiska
   • branżach farmaceutycznych
   • przemyśle przetwórstwa żywności
   • weterynarii

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA - STUDIA DOKTORACKIE

   Komentarze (0)