Biotechnologia - studia doktorackie

Biotechnologia - studia doktorackie

Biotechnologia – studia doktoranckie - kierunek studiów

Podobno żywność GMO uważana jest za jedno z większych i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych osiągnięć współczesnej biotechnologii. Nic dziwnego, ludziom chcącym świadomie dbać o swoje zdrowie może być ciężko zaufać, że pomidory, które nigdy nie miękną pozytywnie wpłyną na ich funkcjonowanie. Na szczęście biotechnologia to nie tylko GMO. Odkrycie promieniowania rentgenowskiego okazało się milowym krokiem w dziedzinie medycyny, podobnie było ze szczepionkami zapobiegającymi rozwoju epidemii, których żniwa można było liczyć w miliardach ludzi. Studia na kierunku biotechnologia – studia doktoranckie mogą otworzyć magistrantom furtkę do nowych, rewolucyjnych odkryć. Od zawsze pasjonowałeś się naukami przyrodniczymi? Z zapartym tchem śledziłeś kolejne doniesienia o przełomowych badaniach mających ogromne znaczenie dla świata? Chciałbyś być częścią międzynarodowych zespołów pracujących nad nowoczesnymi lekami? Studia na kierunku biotechnologia – studia doktoranckie są właśnie dla ciebie!

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku biotechnologia – studia doktoranckie? Uzyskasz rzetelną wiedzę, która uczyni cię kompetentnym badaczem zjawisk zachodzących w przyrodzie. Poznasz metody stosowane w praktyce produkcyjnej i badaniach naukowych w zakresie biotechnologii. Nauczysz się wykorzystywania systemów biologicznych w ochronie środowiska. Zagłębisz tajniki wytwórstwa leków przy użyciu bakterii, a także modyfikowania genetycznego roślin w celu wytworzenia gatunków jak najlepiej służących człowiekowi. Od podszewki zgłębisz genetykę organizmów żywych. Obsługa specjalistycznych maszyn wykorzystywanych w laboratoriach biologicznych i chemicznych przestanie być ci obca. Utrwalisz posiadane już umiejętności z zakresu matematyki, chemii i innych nauk niezbędnych do stosowania metod biotechnologicznych. Wykłady z etyki pracy w zawodzie biotechnologa uświadomią ci zagrożenia, jakie niesie za sobą perspektywa ingerencji w ludzki kod genetyczny.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku biotechnologia – studia doktoranckie? W zakładach przetwórstwa roślinnego, biologicznych oczyszczalniach ścieków, laboratoriach naukowych, gdzie przeprowadzisz własne badania lub będziesz czuwał nad prawidłowością pracy innych naukowców. Przydasz się branży farmaceutycznej, istnieje bowiem wiele lekoopornych przypadłości. Z powodzeniem będziesz mógł zająć się weterynarią, być może odkryjesz preparat zwalczający pasożyty zwierząt domowych już po jednokrotnym użyciu, bez konieczności ciągłego powtarzania zabiegu.

WAŻNE TEMATY

Jakie są wymagania rekrutacyjne?

Warunkiem dostania się na studia na kierunku biotechnologia – studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku jest złożenie następujących dokumentów: podania o przyjęcie na studia doktorancki, Pisemną rekomendację nauczyciela akademickiego, Indeksu studiów pierwszego i drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich lub innych dokumenty potwierdzających osiągnięcia z toku studiów.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOTECHNOLOGIA - STUDIA DOKTORACKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując biotechnologię – studia doktoranckie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • genetyki i fizjologii organizmów żywych
 • obsługi sprzętów laboratoryjnych
 • przeprowadzania i opisywania własnych badań
 • genetycznej modyfikacji roślin
 • pracy nad lekami i szczepionkami
 • ochrony środowiska
 • etycznego wykorzystania nabytych umiejętności

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku biotechnologia – studia doktoranckie?

Absolwent kierunku biotechnologia – studia doktoranckie znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • laboratoriach naukowych
 • branżach związanych z ochroną środowiska
 • branżach farmaceutycznych
 • przemyśle przetwórstwa żywności
 • weterynarii

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA - STUDIA DOKTORACKIE

Komentarze (0)