Dodaj do ulubionych

Nauczanie biologii studia – kierunek studiów 

 

Dla kogo ten kierunek

Zainteresowania określonym obszarem wiedzy są predysponowane nie tylko wrodzonymi cechami osobowości i temperamentu, ale przede wszystkim odpowiada za nie podejście nauczycieli. Najlepsi dydaktycy, posiadający w sobie ogromne pokłady zaangażowania i pasji do nauczanego przedmiotu, są w stanie zaszczepić zamiłowanie do wykładanego obszaru wiedzy nawet przez najbardziej opornych uczniów. Odpowiednie przekazanie wiedzy biologicznej jest kluczowe dla zrozumienia otaczającego świata i odnalezienia siebie jako części wielkiego ekosystemu przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Naprzeciw zapotrzebowaniu na dobrze wykwalifikowanych przyszłych nauczycieli wychodzą studia na kierunku nauczanie biologii. Jesteś absolwentem studiów uprawniających do podjęcia pracy w szkole? Chciałbyś wzbogacić repertuar swoich codziennych zajęć zawodowych o możliwość nauczania biologii? Cenisz sobie pracę z najmłodszymi i podziwiasz świeżość ich umysłów? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na większość pytań, to nie wahaj się dłużej i wybierz studia na kierunku nauczanie biologii – to może być najlepszy z możliwych wyborów! 

 

Program studiów i przedmioty

W jaką wiedzę i umiejętności uposażą cię studia na kierunku nauczanie biologii? Żeby zacząć świadome i odpowiedzialne nauczanie innych, należy najpierw samemu gruntownie zagłębić dany obszar wiedzy. Wobec tego od podszewki nauczysz się mechanizmów fizjologicznych rządzących funkcjonowaniem różnych gatunków organizmów żywych. Poznasz ich anatomię i genetykę, uchodzącą za jeden z najtrudniejszych przedmiotów biologicznych. Zrozumiesz ogromną różnorodność biologiczną, dzięki czemu zwiększysz świadomość otaczającego cię świata. Techniki i sposoby ochrony środowiska uświadomią ci, że bez prewencyjnych działań odpowiednich ku temu osób oraz konieczności ograniczania przemysłowej działalności ludzkiej, nasz ekosystem zostałby dotkliwie zachwiany prowadząc nawet do całkowitego wyginięcia zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. Poza wiedzą biologiczną otrzymasz solidne przygotowanie pedagogiczne – w końcu kierunek studiów zobowiązuje się do wykształcenia przyszłych nauczycieli i pracowników placówek oświatowych. 

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku nauczanie biologii? Jako że zakres wiedzy, którą przyswoisz przez studia będzie skupiał się głównie wokół przygotowania do pełnienia roli nauczyciela, pracy będziesz mógł szukać w szkołach na wszystkich poziomach edukacji, szkołach wyższych oraz wszelkich placówkach oświatowych i instytucjach kulturalnych, w których będziesz mógł prowadzić różne warsztaty naukowe w celu zaciekawienia najmłodszych światem biologii. Dzięki doskonałemu przygotowaniu pedagogicznemu, będziesz mógł sprawować opiekę nad dziećmi zarówno w placówkach prywatnych i publicznych, ale także pełniąc rolę niani do wynajęcia przez osoby prywatne. 

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku nauczanie biologii, na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie należy posiadać dyplom ukończenia studiów nauczycielskich oraz uiścić opłatę semestralną.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUCZANIE BIOLOGII

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauczanie biologii

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku nauczanie biologii

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • anatomii i fizjologii roślin, zwierząt i bakterii
   • różnorodności 
   • biologicznych uwarunkowań zachowań człowieka i innych naczelnych
   • mikrobiologii z genetyką
   • ekologii i ochrony środowiska
   • ewolucji świata organicznego
   • pedagogicznej pracy z najmłodszymi 

   Jak wyglądają studia na specjalizacji nauczanie biologii?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na specjalizację nauczanie biologii zdobędą wszechstronne wykształcenie biologiczne.

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W ramach specjalizacji nauczanie biologii zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk biologicznych, przyrodniczych i pedagogicznych. Jako student będziesz miał dostęp do obszernej oferty zajęć i wykładów akademickich, powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Biologia interakcji
   • Analiza filogenetyczna
   • Metodologia i metodyka badań przyrodniczych
   • Metody statystyczne w biologii i nauczaniu
   • Biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania

    

   3. Nabywane umiejętności

   Absolwenci specjalizacji nauczanie biologii będą posiadać szereg cennych umiejętności, które wyróżnią ich na obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. W trakcie studiów rozwiniesz kompetencje z zakresu pedagogiki, psychologii oraz dydaktyki, które są niezbędne do objęcia stanowiska nauczyciela biologii lub przyrody. Ponadto nauczysz się analizować i wyjaśniać konkretne zjawiska przyrodnicze i biologiczne. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na specjalizacji nauczanie biologii będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku nauczanie biologii na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku nauczanie biologii

   Absolwent kierunku nauczanie biologii znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • placówkach oświatowych: przedszkolach, szkołach, świetlicach środowiskowych
   • wykładowca akademicki 
   • pracownik nauczania początkowego

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUCZANIE BIOLOGII

   Komentarze (0)