Nauczanie biologii studia – kierunek studiów 

 

Dla kogo ten kierunek

Zainteresowania określonym obszarem wiedzy są predysponowane nie tylko wrodzonymi cechami osobowości i temperamentu, ale przede wszystkim odpowiada za nie podejście nauczycieli. Najlepsi dydaktycy, posiadający w sobie ogromne pokłady zaangażowania i pasji do nauczanego przedmiotu, są w stanie zaszczepić zamiłowanie do wykładanego obszaru wiedzy nawet przez najbardziej opornych uczniów. Odpowiednie przekazanie wiedzy biologicznej jest kluczowe dla zrozumienia otaczającego świata i odnalezienia siebie jako części wielkiego ekosystemu przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Naprzeciw zapotrzebowaniu na dobrze wykwalifikowanych przyszłych nauczycieli wychodzą studia na kierunku nauczanie biologii. Jesteś absolwentem studiów uprawniających do podjęcia pracy w szkole? Chciałbyś wzbogacić repertuar swoich codziennych zajęć zawodowych o możliwość nauczania biologii? Cenisz sobie pracę z najmłodszymi i podziwiasz świeżość ich umysłów? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na większość pytań, to nie wahaj się dłużej i wybierz studia na kierunku nauczanie biologii – to może być najlepszy z możliwych wyborów! 

 

Program studiów i przedmioty

W jaką wiedzę i umiejętności uposażą cię studia na kierunku nauczanie biologii? Żeby zacząć świadome i odpowiedzialne nauczanie innych, należy najpierw samemu gruntownie zagłębić dany obszar wiedzy. Wobec tego od podszewki nauczysz się mechanizmów fizjologicznych rządzących funkcjonowaniem różnych gatunków organizmów żywych. Poznasz ich anatomię i genetykę, uchodzącą za jeden z najtrudniejszych przedmiotów biologicznych. Zrozumiesz ogromną różnorodność biologiczną, dzięki czemu zwiększysz świadomość otaczającego cię świata. Techniki i sposoby ochrony środowiska uświadomią ci, że bez prewencyjnych działań odpowiednich ku temu osób oraz konieczności ograniczania przemysłowej działalności ludzkiej, nasz ekosystem zostałby dotkliwie zachwiany prowadząc nawet do całkowitego wyginięcia zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. Poza wiedzą biologiczną otrzymasz solidne przygotowanie pedagogiczne – w końcu kierunek studiów zobowiązuje się do wykształcenia przyszłych nauczycieli i pracowników placówek oświatowych. 

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku nauczanie biologii? Jako że zakres wiedzy, którą przyswoisz przez studia będzie skupiał się głównie wokół przygotowania do pełnienia roli nauczyciela, pracy będziesz mógł szukać w szkołach na wszystkich poziomach edukacji, szkołach wyższych oraz wszelkich placówkach oświatowych i instytucjach kulturalnych, w których będziesz mógł prowadzić różne warsztaty naukowe w celu zaciekawienia najmłodszych światem biologii. Dzięki doskonałemu przygotowaniu pedagogicznemu, będziesz mógł sprawować opiekę nad dziećmi zarówno w placówkach prywatnych i publicznych, ale także pełniąc rolę niani do wynajęcia przez osoby prywatne. 

WAŻNE TEMATY

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku nauczanie biologii, na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie należy posiadać dyplom ukończenia studiów nauczycielskich oraz uiścić opłatę semestralną.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUCZANIE BIOLOGII

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku biologia

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU NAUCZANIE BIOLOGII

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku nauczanie biologii

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • anatomii i fizjologii roślin, zwierząt i bakterii
  • różnorodności 
  • biologicznych uwarunkowań zachowań człowieka i innych naczelnych
  • mikrobiologii z genetyką
  • ekologii i ochrony środowiska
  • ewolucji świata organicznego
  • pedagogicznej pracy z najmłodszymi 

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku nauczanie biologii

  Absolwent kierunku nauczanie biologii znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • placówkach oświatowych: przedszkolach, szkołach, świetlicach środowiskowych
  • wykładowca akademicki 
  • pracownik nauczania początkowego

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUCZANIE BIOLOGII

  Komentarze (0)