CHEMICAL ENGINEERING studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Inżynieria chemiczna jest dyscypliną naukową z obszaru nauk technicznych. Do obszaru jej zadań należy między innymi projektowanie aparatury chemicznej, sterowanie procesami chemicznymi oraz wszystkimi szeroko pojętymi procesami instalacyjnymi. Jak sam widzisz w skład tej dziedziny wchodzi wiele, różnorodnych aspektów, dzięki czemu jest to nauka niezwykle wymagająca, ale też przynosząca dużo satysfakcji i interesujących wyzwań.

Jeżeli zainteresował Cię ten opis i chciałbyś spróbować swoich sił jako inżynier chemiczny to powstały studia, które mogą Ci to ułatwić. Chemical Engineering to kierunek anglojęzyczny, którego celem jest wykształcenie specjalistów z obszaru inżynierii chemicznej. Ich ukończenie jest gwarancją zdobycia niezwykle przyszłościowego, a zarazem pasjonującego zawodu, który jest doceniany zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy.

 

Czego nauczysz się na kierunku chemical engineering?

 

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z kilku aspektów składających się na niezwykle szeroką dyscyplinę naukową, jaką jest inżynieria chemiczna. Na początku swojej drogi naukowej będziesz miał możliwość ugruntowania i poszerzenia wiedzy z zakresu znanych Ci przedmiotów, takich jak matematyka, fizyka czy chemia ogólna.

Podczas kolejnych lat przyswoisz wiele nowych i niezwykle interesujących wiadomości. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach oscylujących tematycznie wokół inżynierii farmaceutycznej, biotechnologii oraz chemii przemysłowej. Program studiów, przede wszystkim zakłada wykształcenie umiejętności praktycznych. Dostaniesz możliwość korzystania z dobrze wyposażonych laboratoriów oraz nowoczesnego oprogramowania informatycznego, który wpłynie na większą efektywność twojej pracy.

Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych naukowców i długoletnich praktyków z tej branży, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą. W czasie kursu będziesz mógł skupić się na rozwijaniu swoich zdolności językowych. Oprócz specjalistycznej nomenklatury branżowej, poznasz dodatkowy język obcy.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku chemical engineering będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu inżynierii chemicznej oraz innych dyscyplin naukowych, które mają związek z tą dziedziną. Jako, że obecnie jest to niezwykle prężnie rozwijająca się branża będziesz miał szansę zdobyć ciekawą i przyszłościową pracę.

Jako absolwent tego perspektywicznego kierunku idealnie odnajdziesz się jako pracownik przemysłu chemicznego i rafineryjnego. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w firmach farmaceutycznych oraz w biurach projektowych i konsultingowych. Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery naukowej i podjęcia pracy w laboratoriach i ośrodkach badawczych. Doskonała znajomość angielskiego i dodatkowego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, zdobywać dalsze wykształcenie, przy jednoczesnym rozwijaniu swoich pasji.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, biologii lub matematyki. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język angielski w stopniu zaawansowanym. Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, biologii lub matematyki. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język angielski w stopniu zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CHEMICAL ENGINEERING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE CHEMICAL ENGINEERING JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Inżynieria chemiczna i procesowa   stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020 / 2021

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 18.05.2020
do 16.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 18.05.2020
do 11.08.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
do 01.10.2020
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 13.05.2020
do 13.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 18.05.2020
do 08.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU CHEMICAL ENGINEERING

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Chemiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU CHEMICAL ENGINEERING:

 • znajomość metod wykorzystywanych w inżynierii chemicznej
 • znajomość chemii przemysłowej
 • znajomość inżynierii farmaceutycznej
 • umiejętność projektowania procesów chemicznych
 • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • znajomość języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku chemical engineering?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek chemical engineering jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk chemicznych, matematycznych i inżynierskich.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku chemical engineering będziesz miał okazję zdobyć zaawansowane wiedzę matematyczną i chemiczną. Ponadto, dowiesz się więcej na temat nanotechnologii czy grafiki inżynierskiej. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z tą tematyką, między innymi takich jak;

 • Fluid Mechanics
 • Chemical Reactor Engineering
 • Material Science and Technology

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student powyższych studiów chemicznych będziesz miał okazję wykształcić wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się stosowania technologii chemicznych i badawczych. Ponadto, dowiesz się jak obsługiwać zaawansowaną technologicznie aparaturę badawczą. Studenci będą także korzystać z nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych, które usprawnią twoją codzienną pracę. Jako że wszystkie zajęcia będą realizowane w języku angielskim, to rozwiniesz swoje zdolności językowe i zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CHEMICAL ENGINEERING STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

W zależności od uczelni studia pierwszego stopnia na kierunku chemical engineering będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł inżyniera.

Czas trwania studiów na kierunku chemical engineering na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie stac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CHEMICAL ENGINEERING STUDIA I STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek chemical engineering na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Przedmioty:

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU CHEMICAL ENGINEERING:

 • przemysł chemiczny
 • przemysł rafineryjny
 • przemysł spożywczy
 • przemysł farmaceutyczny
 • przemysł energetyczny
 • biura projektowe
 • firmy konsultingowe
 • laboratoria
 • instytucje badawczo-naukowe
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMICAL ENGINEERING

Komentarze (0)