CHEMICAL ENGINEERING studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Inżynieria chemiczna jest dyscypliną naukową z obszaru nauk technicznych. Do obszaru jej zadań należy między innymi projektowanie aparatury chemicznej, sterowanie procesami chemicznymi oraz wszystkimi szeroko pojętymi procesami instalacyjnymi. Jak sam widzisz w skład tej dziedziny wchodzi wiele, różnorodnych aspektów, dzięki czemu jest to nauka niezwykle wymagająca, ale też przynosząca dużo satysfakcji i interesujących wyzwań.

Jeżeli zainteresował Cię ten opis i chciałbyś spróbować swoich sił jako inżynier chemiczny to powstały studia, które mogą Ci to ułatwić. Chemical Engineering to kierunek anglojęzyczny, którego celem jest wykształcenie specjalistów z obszaru inżynierii chemicznej. Ich ukończenie jest gwarancją zdobycia niezwykle przyszłościowego, a zarazem pasjonującego zawodu, który jest doceniany zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy.

 

Czego nauczysz się na kierunku chemical engineering?

 

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z kilku aspektów składających się na niezwykle szeroką dyscyplinę naukową, jaką jest inżynieria chemiczna. Na początku swojej drogi naukowej będziesz miał możliwość ugruntowania i poszerzenia wiedzy z zakresu znanych Ci przedmiotów, takich jak matematyka, fizyka czy chemia ogólna.

Podczas kolejnych lat przyswoisz wiele nowych i niezwykle interesujących wiadomości. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach oscylujących tematycznie wokół inżynierii farmaceutycznej, biotechnologii oraz chemii przemysłowej. Program studiów, przede wszystkim zakłada wykształcenie umiejętności praktycznych. Dostaniesz możliwość korzystania z dobrze wyposażonych laboratoriów oraz nowoczesnego oprogramowania informatycznego, który wpłynie na większą efektywność twojej pracy.

Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych naukowców i długoletnich praktyków z tej branży, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą. W czasie kursu będziesz mógł skupić się na rozwijaniu swoich zdolności językowych. Oprócz specjalistycznej nomenklatury branżowej, poznasz dodatkowy język obcy.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku chemical engineering będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu inżynierii chemicznej oraz innych dyscyplin naukowych, które mają związek z tą dziedziną. Jako, że obecnie jest to niezwykle prężnie rozwijająca się branża będziesz miał szansę zdobyć ciekawą i przyszłościową pracę.

Jako absolwent tego perspektywicznego kierunku idealnie odnajdziesz się jako pracownik przemysłu chemicznego i rafineryjnego. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w firmach farmaceutycznych oraz w biurach projektowych i konsultingowych. Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery naukowej i podjęcia pracy w laboratoriach i ośrodkach badawczych. Doskonała znajomość angielskiego i dodatkowego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, zdobywać dalsze wykształcenie, przy jednoczesnym rozwijaniu swoich pasji.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, biologii lub matematyki. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język angielski w stopniu zaawansowanym. Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, biologii lub matematyki. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język angielski w stopniu zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CHEMICAL ENGINEERING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Inżynieria chemiczna i procesowa  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU CHEMICAL ENGINEERING

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Chemiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU CHEMICAL ENGINEERING:

 • znajomość metod wykorzystywanych w inżynierii chemicznej
 • znajomość chemii przemysłowej
 • znajomość inżynierii farmaceutycznej
 • umiejętność projektowania procesów chemicznych
 • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • znajomość języka obcego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CHEMICAL ENGINEERING STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CHEMICAL ENGINEERING STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU CHEMICAL ENGINEERING:

 • przemysł chemiczny
 • przemysł rafineryjny
 • przemysł spożywczy
 • przemysł farmaceutyczny
 • przemysł energetyczny
 • biura projektowe
 • firmy konsultingowe
 • laboratoria
 • instytucje badawczo-naukowe
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMICAL ENGINEERING

Komentarze (0)