Analityka z diagnostyką molekularną

Analityka z diagnostyką molekularną

Analityka z diagnostyką molekularną studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

W dobie szybko rozwijających się technologii w dziedzinie biologii i chemii analitycy są jak najbardziej poszukiwani na rynku pracy. Jesteś sumienny, dokładny i zawsze interesowały Cię nauki matematyczno-przyrodnicze? Jeśli tak to z pewnością powinieneś przyjrzeć się temu kierunkowi.

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów? Przede wszystkim skupisz się na metodach stosowania analizy chemicznej i diagnostyki molekularnej. Co więcej nauczysz się posługiwać jej nowymi i innowacyjnymi technikami oraz zapoznasz się z problematyką branżową, co sprawi, że staniesz się kompletnym potencjalnym pracownikiem i z pewnością wyróżnisz się tym na rynku pracy. A co będziesz badać? Zakres materiałów biologicznych jest naprawdę duży – od klinicznego, poprzez roślinny aż po tkanki ludzkie. To gwarantuje jedno - na pewno nie będziesz się nudzić.

Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki matematyczno-przyrodnicze, jesteś dokładny i sumienny, a w przyszłości sprawdziłbyś się w pracy laboratoryjnej to jest to świetna propozycją kierunku dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na analitykę z diagnostyką molekularną, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: bilogia, chemia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANALITYKA Z DIAGNOSTYKĄ MOLEKULARNĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ANALITYKA Z DIAGNOSTYKĄ MOLEKULARNĄ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując analitykę z diagnostyką molekularną

Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:
  • specjalistycznej wiedzy i umiejętności w zakresie stosowania metod analizy chemicznej i instrumentalnej oraz diagnostyki molekularnej w chemii, biotechnologii i ochronie środowiska,
  • posługiwania się wszystkimi dostępnymi, nowymi technikami analitycznymi i diagnostycznymi,
  • szczegółowej problematyki branżowej czy projektowania procedur oceny jakości i ich wdrażania w różnych gałęziach przemysłu,
  • umiejętność korzystania z literatury i krytycznej oceny wyników badań,
  • przygotowania prac badawczych.

Jak wyglądają studia na kierunku analityka z diagnostyką molekularną?

Unikatowy na skalę polską kierunek analityka z diagnostyką molekularną możesz realizować przede wszystkim w formie stacjonarnej. Tryb dzienny studiów umożliwia zrealizowanie założeń programowych, a także oferuje wielogodzinne praktyki zawodowe, które są bardzo istotną częścią kształcenia i umożliwiają zweryfikowanie przyswojonych treści teoretycznych.

Studia medyczne konstruowane są z nauk ścisłych i stricte medycznych. Najważniejsze nauki takie jak biologia, chemia czy fizyka są podstawą dla przedmiotów proponowanych podczas całego trybu kształcenia. Studenci uczęszczają na takie zajęcia jak na przykład: techniki badawczo pomiarowe w ocenie środowiska, anatomia i fizjologia człowieka, chemia fizyczna, analityka, diagnostyka biochemiczna, klasyczna i molekularna diagnostyka mikrobiologiczna, diagnostyka cytogenetyczna. Wiele przedmiotów odbywa się w nowocześnie wyposażonych laboratoriach.

Zdobywane w trakcie zajęć umiejętności pozwalają przeprowadzać analizy materiału biologicznego, chociażby klinicznego, pochodzenia roślinnego i zwierzęcego czy żywności. Studenci rozwijają zdolności analityczno-diagnostyczne i stricte badawcze. Odnajdują się w badaniach molekularnych, mikrobiologicznych, biochemicznych i instrumentalnych. Rzetelne wykształcenie pozwala im odnaleźć się w branży kosmetycznej, farmaceutycznej czy żywnościowej. Ważne są także zdolności komunikacyjne i predyspozycje językowe, ponieważ wiele procesów badawczych ma charakter pracy zespołowej, a prowadzone badania mają znaczenie nie tylko krajowe, ale i międzynarodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ANALITYKA Z DIAGNOSTYKĄ MOLEKULARNĄ STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku analityka z diagnostyką molekularną?

Kierunek analityka z diagnostyką molekularną możesz realizować w ramach studiów licencjackich. Są to studia pierwszego stopnia, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Abiturienci szczycą się tytułem licencjata, a zarazem mogą kontynuować swoje kształcenie na studiach drugiego stopnia, to znaczy na studiach magisterskich w zakresie pokrewnych kierunków medycznych lub stricte ścisłych z zakresu biologii, chemii czy fizyki. Kolejnym etapem edukacji mogą być studia doktoranckie bądź podyplomowe.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ANALITYKA Z DIAGNOSTYKĄ MOLEKULARNĄ STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku analityka z diagnostyką molekularną

Absolwent kierunku analityka z diagnostyką molekularną znajdzie zatrudnienie jako:
  • pracownik przedsiębiorstw związanych z wykorzystaniem chemii lub biotechnologii,
  • pracowników ośrodków badawczo-naukowych,
  • pracownik firmy zajmującej się ochroną środowiska,
  • pracownik laboratorium diagnostycznego lub analitycznego,
  • pracownik firmy kosmetycznej, farmaceutycznej lub produkującej pestycydy.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA Z DIAGNOSTYKĄ MOLEKULARNĄ

Komentarze (0)