Doradztwo publiczne i polityczne

Doradztwo publiczne i polityczne

Doradztwo publiczne i polityczne studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Uwielbiasz inicjować rozmowy, masz głowę pełną pomysłów, a dodatkowo odczuwasz przyjemność z pomocy innym? Jeżeli tak to być może warto przełożyć swoje zainteresowania na pracę zawodową. Myśląc o takim rozwiązaniu, na pewno warto wziąć pod uwagę takie kierunek jak Doradztwo publiczne i polityczne!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów społecznych i na co kładziony będzie największy nacisk? Przede wszystkim będzie to wiedza teoretyczna z zakresu nauk politycznych, filozoficznych oraz dziennikarskich. Zgłębisz tajniki aspektów wpływających na kształtowanie się społeczeństwa, będą to takie tematy jak: prądy i idee umysłowe czy współczesne funkcjonowanie państw. Co więcej, zdobędziesz również umiejętności praktyczne, dzięki którym zaczniesz skutecznie stosować wiele strategii komunikacyjnych. Dodatkowo poznasz wiele technik interpersonalnych, dzięki którym nauczysz się skutecznie i sprawnie niwelować konflikty społeczne. Dzięki takiej różnorodności zajęć na pewno nie będziesz mógł narzekać na nudę!

 

Praca po studiach

Jakie perspektywy zawodowe wiążą się z kierunkiem Doradztwo publiczne i polityczne? Jako absolwent będziesz mógł znaleźć zatrudnienie jako rzecznik prasowy, analityk opinii publicznej, doradca do spraw wizerunku politycznego, kierownik lub pracownik sztabu wyborczego. Obecnie rośnie zapotrzebowanie na pracowników w tych dziedzinach, dlatego też nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem pracy, która będzie odpowiadać Twojego wykształceniu. Jeżeli zatem czujesz, że sprawdziłbyś się jako doradca, a posiadasz wysokie umiejętności interpersonalne to najprawdopodobniej jest to ciekawy kierunek dla Ciebie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na doradztwo publiczne i polityczne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, język obcy, matematyka dodatkowy przedmiot do wyboru.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DORADZTWO PUBLICZNE I POLITYCZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE DORADZTWO PUBLICZNE I POLITYCZNE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DORADZTWO PUBLICZNE I POLITYCZNE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując doradztwo publiczne i polityczne

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauk politycznych, dziennikarstwa, filozofii,
  • mechanizmów kierujących funkcjonowaniem współczesnych państw, idei i prądów umysłowych,
  • projektowania i realizacji kampanii społecznych i politycznych,
  • pogłębionych analiz i syntez procesów zachodzących w życiu publicznym,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jak wyglądają studia na kierunku doradztwo publiczne i polityczne?

Interdyscyplinarność kierunku doradztwo polityczne i publiczne rozszerza spektrum zainteresowania studiów na takie nauki, jak filozofia, socjologia, politologia, psychologia, dziennikarstwo oraz prawo. Studenci w szczegółowy sposób poznają mechanizmy mające wpływ na funkcjonowanie współczesnych państw, dowiadują się o wpływach kulturowych, kształtujących poglądy społeczeństw danych kręgów kulturowych oraz rozumieją główne zadania organizacji różnego szczebla.

Praktyczna strona kierunku pozwoli badać i prognozować trendy polityczne za pomocą technik analitycznych, a także w znacznym stopniu rozszerzy zdolności do tworzenia strategii komunikacyjnych, negocjacyjnych i mediacyjnych. Siatka studiów opisywanego kierunku może się różnić w zależności od wybranej uczelni, jednak pewne podstawy programowe powinny pozostać niezmienne. Przedmiotami, które z dużym prawdopodobieństwem spotkasz podczas studiowania doradztwa politycznego i publicznego, będą: badania społeczne, psychologia polityki, ilościowa i jakościowa analiza danych.

Doradztwo polityczne i publiczne możesz rozpocząć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym, dzięki czemu zyskasz szansę na zorganizowanie swojego czasu podczas kształcenia w najbardziej optymalny sposób. Studia dzienne są zazwyczaj wybierane przez znacznie większą część przyszłych kandydatów, dlatego konkurencja będzie szeroka. Niestacjonarny tryb kształcenia odbywa się weekendowo. Studenci są zobowiązani do uczęszczania w zjazdach, które odbywają się co kilka tygodni. Podczas całodziennych spotkań, zdobywają oni szeroką wiedzę i umiejętności kierunkowe w sposób kompleksowy i skoncentrowany. Każdy absolwent doradztwa politycznego, niezależnie od ukończonego trybu kształcenia, może liczyć na stabilne zatrudnienie.

Ile trwają studia na kierunku doradztwo publiczne i polityczne?

Niezwykle istotną kwestią dla niemal każdego przyszłego kandydata na studia jest czas, jaki należy poświęcić na zdobycie kierunkowych kompetencji. Studia pierwszego stopnia na kierunku doradztwo polityczne i publiczne, niezależnie od wybranego trybu kształcenia, będą trwały trzy lata. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej, absolwenci mogą pochwalić się tytułem licencjata i uprawnieniami do podjęcia pracy w zawodzie.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku doradztwo publiczne i polityczne

Absolwent kierunku doradztwo publiczne i polityczne znajdzie zatrudnienie jako:
  • rzecznik prasowy,
  • analityk opinii publicznej,
  • doradca do spraw wizerunku politycznego,
  • kierownik lub pracownik sztabu wyborczego,
  • coach polityczny.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DORADZTWO PUBLICZNE I POLITYCZNE

Komentarze (0)