PSYCHOLOGIA MEDYCZNA

PSYCHOLOGIA MEDYCZNA

Dodaj do ulubionych

Psychologia medyczna studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Psychologia medyczna to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku psychologia medyczna
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności psychologia medyczna możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie niestacjonarnym | psychologia medyczna - uczelnie >

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Aby zostać studentem psychologii medycznej powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych. Kandydaci muszą także pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów dokładne informacje znajdziesz na stronach uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA MEDYCZNA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie

Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie

Psychologia medyczna stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

PSYCHOLOGIA MEDYCZNA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Psychologia medyczna studia niestacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Psychologia medyczna studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia medyczna

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA MEDYCZNA:

 • wiedza psychologiczna
 • znajomość technik psychologicznych
 • umiejętność stawiania odpowiedniej diagnozy psychologicznej
 • umiejętność wdrażania odpowiedniej terapii
 • zdolności komunikacyjne
 • umiejętność podejmowania działań na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia medyczna?

 

1. Tryb studiów

Kierunek psychologia medyczna można realizować jedynie w trybie niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru. Ten typ kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które chciałyby połączyć naukę z innymi aktywnościami, na przykład z pracą zawodową. Pamiętaj, że wybierając studia zaoczne będziesz musiał ponieść dodatkowe opłaty.

Tematyka zajęć na tym nowatorskim kierunku będzie oscylować głównie wokół kwestii związanych z naukami społecznymi, psychologicznymi i medycznymi. Jako student zapoznasz się ze specyfiką i założeniami psychologii medycznej i nauczysz się stosować je w praktyce.

 

Studia na kierunku Psychologia medyczna możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia będą miały w większości wymiar praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz cenne kwalifikacje zawodowe oraz zyskasz niezwykle istotne umiejętności. Przede wszystkim, dowiesz się w jaki sposób stawiać poprawną diagnozę psychologiczną i wdrażać odpowiednie leczenie.

Co więcej, nauczysz się pracy z pacjentem wymagającym profesjonalnego wsparcia psychologicznego oraz z jego rodziną i bliskimi. Studenci poznają także różnorodne techniki oraz metody terapeutyczne.

Zajęcia będą prowadzone przez praktyków z dziedziny psychologii i medycyny, którzy chętnie podzielą się z tobą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

Integralną części studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonych ośrodkach opieki medycznej. Wszystkie niezbędna informacje na temat programu zajęć i praktyk znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

 

3. Nabywane umiejętności

Studenci, którzy aplikują na kierunek psychologia medyczna będą mieli szansę rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk społecznych, psychologicznych i medycznych.

W trakcie licznych zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych nauczysz się pracować z osobami chorymi, potrzebującymi wsparcia profesjonalnego psychologa. Jako student zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat powiązań psychiki z ogólnym samopoczuciem i zdrowiem pacjenta.

Co więcej, nauczysz się stawiania diagnozy i wdrażania odpowiedniego leczenia, a także zdobędziesz równie ważną umiejętność podejmowania działań profilaktycznych oraz promujących zdrowie. Uzyskaną wiedzę z powodzeniem wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wybranych ośrodkach medycznych.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Psychologia medyczna to dziedzina z pogranicza medycyny i psychologii, która wyodrębniła się w latach siedemdziesiątych XX wieku. Przedmiotem jej badań są psychologiczne aspekty powstawania, przebiegu oraz leczenia chorób somatycznych.

Zachowanie odpowiedniego nastawienia i równowagi psychicznej jest niezwykle istotne dla całego procesu leczenia, dlatego też nie można zaniedbywać tego aspektu terapii. W odpowiedzi na tego typu potrzeby powstał innowacyjny kierunek psychologia medyczna, którego ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby o zainteresowaniach z obszaru nauk humanistycznych, społecznych i medycznych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą otwartą, masz duże zdolności interpersonalne i chciałbyś zawodowo zająć się pomaganiem innym, to studia te będą dla Ciebie najlepszym wyborem.

 

5. Gdzie studiować Psychologię medyczną

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Psychologia medyczna:

 

Ile trwają studia na kierunku psychologia medyczna?

Studia na kierunku Psychologia medyczna trwają 3 lata (studia I stopnia).

Podpisanie deklaracji bolońskiej zapoczątkowało trzystopniowy podział studiów, w skład którego wchodzą studia licencjackie/inżynierskie, magisterskie oraz jednolite magisterskie i doktoranckie.

Na realizację kierunku psychologia medyczna w ramach studiów pierwszego stopnia, będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów.

Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który będzie przepustką do dalszej nauki lub kariery zawodowej.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA MEDYCZNA:

Praca po studiach

Absolwenci studiów psychologicznych, dzięki wszechstronnej wiedzy i kompetencjom, nie mają problemów ze znalezieniem stabilnej i perspektywicznej pracy zawodowej. Dlatego też, po ukończeniu kierunku psychologia medyczna będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, będziesz kompleksowo przygotowany do zawodu psychologa medycznego i pracy z pacjentami po operacjach, próbach samobójczych czy w trakcie leczenia onkologicznego. Bez problemu odnajdziesz się jako pracownik publicznych i niepublicznych ośrodków służby zdrowia.

Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w domach opieki społecznej, hospicjach, oddziałach opieki paliatywnej czy centrach medycznych. Jako absolwent, będziesz mógł pracować w ośrodkach terapii uzależnień czy infoliniach medycznych, a także telefonach zaufania. Dobrym rozwiązaniem będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich, dzięki czemu zyskasz ciekawe perspektywy zawodowe.

 

Absolwent psychologii medycznej znajdzie zatrudnienie w m. in.:

 • zakłady opieki medycznej
 • oddziały opieki paliatywnej
 • hospicja
 • ośrodki terapii uzależnień
 • zakłady opiekuńczo-lecznicze
 • infolinia medyczna

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA MEDYCZNA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1bd10-uniwersytet-szczecinski.jpg Uniwersytet Szczeciński
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski