Dodaj do ulubionych

Psychologia medyczna studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Psychologia medyczna to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym).

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Aby zostać studentem psychologii medycznej powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych. Kandydaci muszą także pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów dokładne informacje znajdziesz na stronach uczelni.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA MEDYCZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia medyczna

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA MEDYCZNA:

   • wiedza psychologiczna
   • znajomość technik psychologicznych
   • umiejętność stawiania odpowiedniej diagnozy psychologicznej
   • umiejętność wdrażania odpowiedniej terapii
   • zdolności komunikacyjne
   • umiejętność podejmowania działań na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki

   Jak wyglądają studia na kierunku psychologia medyczna?

    

   1. Tryb studiów

   Kierunek psychologia medyczna można realizować jedynie w trybie niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru. Ten typ kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które chciałyby połączyć naukę z innymi aktywnościami, na przykład z pracą zawodową. Pamiętaj, że wybierając studia zaoczne będziesz musiał ponieść dodatkowe opłaty.

   Tematyka zajęć na tym nowatorskim kierunku będzie oscylować głównie wokół kwestii związanych z naukami społecznymi, psychologicznymi i medycznymi. Jako student zapoznasz się ze specyfiką i założeniami psychologii medycznej i nauczysz się stosować je w praktyce.

    

   Studia na kierunku Psychologia medyczna możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia I stopnia (licencjackie)

    

   2. Tryb:

   • studia niestacjonarne

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studia będą miały w większości wymiar praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz cenne kwalifikacje zawodowe oraz zyskasz niezwykle istotne umiejętności. Przede wszystkim, dowiesz się w jaki sposób stawiać poprawną diagnozę psychologiczną i wdrażać odpowiednie leczenie.

   Co więcej, nauczysz się pracy z pacjentem wymagającym profesjonalnego wsparcia psychologicznego oraz z jego rodziną i bliskimi. Studenci poznają także różnorodne techniki oraz metody terapeutyczne.

   Zajęcia będą prowadzone przez praktyków z dziedziny psychologii i medycyny, którzy chętnie podzielą się z tobą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

   Integralną części studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonych ośrodkach opieki medycznej. Wszystkie niezbędna informacje na temat programu zajęć i praktyk znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studenci, którzy aplikują na kierunek psychologia medyczna będą mieli szansę rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk społecznych, psychologicznych i medycznych.

   W trakcie licznych zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych nauczysz się pracować z osobami chorymi, potrzebującymi wsparcia profesjonalnego psychologa. Jako student zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat powiązań psychiki z ogólnym samopoczuciem i zdrowiem pacjenta.

   Co więcej, nauczysz się stawiania diagnozy i wdrażania odpowiedniego leczenia, a także zdobędziesz równie ważną umiejętność podejmowania działań profilaktycznych oraz promujących zdrowie. Uzyskaną wiedzę z powodzeniem wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wybranych ośrodkach medycznych.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Psychologia medyczna to dziedzina z pogranicza medycyny i psychologii, która wyodrębniła się w latach siedemdziesiątych XX wieku. Przedmiotem jej badań są psychologiczne aspekty powstawania, przebiegu oraz leczenia chorób somatycznych.

   Zachowanie odpowiedniego nastawienia i równowagi psychicznej jest niezwykle istotne dla całego procesu leczenia, dlatego też nie można zaniedbywać tego aspektu terapii. W odpowiedzi na tego typu potrzeby powstał innowacyjny kierunek psychologia medyczna, którego ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

   Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby o zainteresowaniach z obszaru nauk humanistycznych, społecznych i medycznych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą otwartą, masz duże zdolności interpersonalne i chciałbyś zawodowo zająć się pomaganiem innym, to studia te będą dla Ciebie najlepszym wyborem.

    

   5. Gdzie studiować Psychologię medyczną

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Psychologia medyczna:

    

   Ile trwają studia na kierunku psychologia medyczna?

   Studia na kierunku Psychologia medyczna trwają 3 lata (studia I stopnia).

   Podpisanie deklaracji bolońskiej zapoczątkowało trzystopniowy podział studiów, w skład którego wchodzą studia licencjackie/inżynierskie, magisterskie oraz jednolite magisterskie i doktoranckie.

   Na realizację kierunku psychologia medyczna w ramach studiów pierwszego stopnia, będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów.

   Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który będzie przepustką do dalszej nauki lub kariery zawodowej.

   Czas trwania studiów na kierunku psychologia medyczna na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA MEDYCZNA:

   Praca po studiach

   Absolwenci studiów psychologicznych, dzięki wszechstronnej wiedzy i kompetencjom, nie mają problemów ze znalezieniem stabilnej i perspektywicznej pracy zawodowej. Dlatego też, po ukończeniu kierunku psychologia medyczna będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

   Przede wszystkim, będziesz kompleksowo przygotowany do zawodu psychologa medycznego i pracy z pacjentami po operacjach, próbach samobójczych czy w trakcie leczenia onkologicznego. Bez problemu odnajdziesz się jako pracownik publicznych i niepublicznych ośrodków służby zdrowia.

   Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w domach opieki społecznej, hospicjach, oddziałach opieki paliatywnej czy centrach medycznych. Jako absolwent, będziesz mógł pracować w ośrodkach terapii uzależnień czy infoliniach medycznych, a także telefonach zaufania. Dobrym rozwiązaniem będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich, dzięki czemu zyskasz ciekawe perspektywy zawodowe.

    

   Absolwent psychologii medycznej znajdzie zatrudnienie w m. in.:

   • zakłady opieki medycznej
   • oddziały opieki paliatywnej
   • hospicja
   • ośrodki terapii uzależnień
   • zakłady opiekuńczo-lecznicze
   • infolinia medyczna

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA MEDYCZNA

   Komentarze (0)