Dodaj do ulubionych

Ichtiologia morska studia - kieurnek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Chciałbyś zgłębić tajemnicę jakie skrywają morze i oceany? Szukasz ciekawych studiów biologicznych, a dodatkowo interesujesz się zasobami rybnymi polskich wód i chciałbyś przełożyć swoją pasję na karierę zawodową. Jeżeli tak to Ichtiologia morska może być kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się podczas tych studiów i jakie są atuty tego unikalnego kierunku? W trakcie studiów skupisz się na wiedzy z zakresu hodowli ryb, akwarystyki morskiej oraz dowiesz się o największych osiągnięciach ichtiologii. Studia przewidują ćwiczenia na morzu oraz ciekawe praktyki w krajowych instytucjach zarządzających zasobami i przestrzenią morską. Co więcej, będziesz mógł również wziąć udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki. Dzięki takim możliwościom, ichtiologia morska jest kierunkiem, który kształci praktycznie, a po ukończeniu studiów będziesz dysponować wystarczającą wiedzę do natychmiastowego podjęcia pracy w zawodzie.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Ichtiologia morska? Te studia z dziedziny studiów biologicznych pozwolą Ci na pracę w instytucjach krajowych oraz międzynarodowych zajmujących się zasobami i przestrzenią morską. Dodatkowo będziesz mógł zostać pracownikiem parków krajobrazowych oraz narodowych oraz branży rybołówstwa. Jako absolwent tego kierunku staniesz się specjalistą do spraw ochrony środowiska morskiego, co da Ci zatrudnienie w placówkach powiązanych z polityką krajową oraz zagraniczną z tej dziedzinie. Jeżeli zatem interesujesz się gospodarką morską naszego kraju i nie są Ci straszne wody morza to na pewno powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru swojej ścieżki edukacyjnej!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na ichtiologię morską, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:  język obcy, matematyka, biologia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ICHTIOLOGIA MORSKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku ichtiologia morska

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ichtiologię morską

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • podstaw anatomii, fizjologii, genetyki, systematyki, behawioru oraz ekologii ryb,
   • podstawowych statystycznych modeli rybackich,
   • chorób i pasożytów ryb,
   • ochrony oraz racjonalnego wykorzystania żywych zasobów mórz,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jak wyglądają studia na kierunku Ichtiologia morska?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Ichtiologia morska to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk biologicznych i przyrodniczych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku ichtiologia morska zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z zakresu biologii, przyrody oraz nauk ścisłych. Studenci dowiedzą się więcej na temat rybołówstwa, akwakultury morskiej oraz ekologii. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Podstawy behawioru i ekologii ryb
   • Choroby i pasożyty ryb
   • Matematyczne podstawy dynamiki populacji
   • Podstawy hydroakustyki rybackiej

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie licznych warsztatów, realizowanych na powyższym kierunku wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz podstawy hodowli i przetwórstwa ryb. Ponadto nauczysz się nurkowania swobodnego oraz prowadzenia podwodnych przyrodniczych prac badawczych. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku ichtiologia morska będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku ichtiologia morska na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ichtiologia morska

   Absolwent kierunku ichtiologia morska znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik instytucji narodowych lub międzynarodowych w zakresie zasobów oraz przestrzeni morskiej,
   • hodowca ryb,
   • pracownik parków krajobrazowych i narodowych,
   • nurek-badacz,
   • specjalista do spraw ochrony środowiska morskiego.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ICHTIOLOGIA MORSKA

   Komentarze (0)