Socjologia ekonomiczna studia

Socjologia ekonomiczna studia - kierunek studiów

Nauka, która systematycznie bada funkcjonowanie i zmiany w społeczeństwie to socjologia. Badane są chociażby społeczne reguły, procesy i kultury, które łączą lub dzielą ludzi. Badane są jednostki w kontakcie z innymi grupami społecznymi, ale również całe grupy społeczne jak rodzina, stowarzyszenia czy inne zrzeszenia. Za ojców tej nauki uważa się trzech mężczyzn: Platona, Giambattistę Vico oraz - uznawanego za tego jedynego i największego - Auguste Comte. Wielu teoretyków natomiast uważa, że po wielkich przemianach industrialnych, głównym przedmiotem badań socjologii jest nowoczesność i społeczeństwo przemysłowe.

Jeśli pasjonuje Cię praca z ludźmi, jeżeli jesteś osobą o umyśle humanistyczno-ekonomicznym, komunikatywną, zainteresowaną tematyką społeczną oraz gospodarczą, tym jak funkcjonuje jednostka w grupach oraz jesteś otwarty na nowe kontakty - możesz być pewien, że studia na kierunku socjologia ekonomiczna będą odpowiedzią na Twoje potrzeby edukacyjne i spełnią Twoje oczekiwania.

Jest to z pewnością kierunek multidyscyplinarny - socjologia jest dziedziną nauk humanistycznych, natomiast ekonomia wiąże się bardziej z naukami ścisłymi typu matematyka czy statystyka oraz badania rynkowe. Współczesność wymaga specjalistów nowej rangi, którzy będą potrafili analizować przemiany społeczne w odniesieniu do szybko postępujących zmian gospodarczych na świecie.

Jako student tego kierunku na pewno znajdziesz w swoim planie zajęć takie przedmioty jak historia myśli społecznej i gospodarczej, ekonomia, teoria przedsiębiorstwa, metody i techniki badań rynkowych, podstawy statystyki dla socjologów, podstawy prawa, socjologia organizacji i zarządzania, socjologia rynku, rozwój społeczno-gospodarczy i mechanizmy welfare state, etyka, prawo gospodarki, socjologia konsumpcji, globalne procesy ekonomiczno-gospodarcze, ochrona prawa konsumenta i konkurencji, rynek usług badawczych, współczesne rynki pracy, społeczna odpowiedzialność biznesu i tym podobne.


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując socjologię ekonomiczną


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizowania społecznych mechanizmów dotyczących gospodarki
 • rozwoju przedsiębiorczości
 • doradztwa społecznego i gospodarczego
 • podstaw ekspertyzy
 • regulowania konkurencji i nierówności społecznych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku socjologia ekonomiczna


Absolwent kierunku socjologia ekonomiczna znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • instytucjach samorządowych
 • instytucjach rynkowych
 • organizacjach III sektora
 • działach planowania strategicznego
 • agencjach reklamowych oraz PR
 • firmach konsultingowych

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku socjologia ekonomiczna, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: przedmioty dowolne.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SOCJOLOGIA EKONOMICZNA

Typ studiów
Województwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

     Typ studiów
     Województwo

     MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SOCJOLOGIA EKONOMICZNA

     Komentarze (0)