FILMOZNAWSTWO I WIEDZA O MEDIACH AUDIOWIZUALNYCH

FILMOZNAWSTWO I WIEDZA O MEDIACH AUDIOWIZUALNYCH

Dodaj do ulubionych

FILMOZNAWSTWO I WIEDZA O MEDIACH AUDIOWIZUALNYCH studia – kierunek studiów

Studia na kierunku filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych rozpocznie się 5 maja 2023 r. i potrwa do 18 września 2023 r. | filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych - uczelnie >

Opis kierunku

Osoby, które aplikują na kierunek filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych zdobędą wiedzę z zakresu teorii kultury, filmu, medioznawstwa, teorii literatury oraz historii sztuki. Ponadto dowiedzą się więcej na temat fotografii i kultury filmowej. Studenci nauczą się analizowania wybranych tekstów kultury, pisania scenariuszów form audiowizualnych, promocji kultury filmowej i krytyki artystycznej.

 

Specjalności

Współczesne studia z filmoznawstwa i wiedzy o mediach audiowizualnych charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych: krytyka filmowa i promocja kultury filmowej, scenariopisarstwo, telewizja i wideo w dobie internetu.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: filozofia, historia, historia muzyki, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna, język obcy, język polski, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w instytucjach sektora audiowizualnego, instytucjach kultury, wydawnictwach oraz w mediach. Co więcej mogą wykonywać zawód krytyka filmowego, scenarzysty, czy animatora kultury.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Maturzyści chcący kontynuować naukę na studiach wyższych powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na danej uczelni wyższej i podjąć przygotowania, dzięki którym zwiększą swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie ich kandydatury.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych to:

 • filozofia,
 • historia,
 • historia muzyki,
 • historia sztuki,
 • język łaciński i kultura antyczna,
 • język obcy,
 • język polski,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILMOZNAWSTWO I WIEDZA O MEDIACH AUDIOWIZUALNYCH

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych

FILMOZNAWSTWO I WIEDZA O MEDIACH AUDIOWIZUALNYCH - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILMOZNAWSTWO I WIEDZA O MEDIACH AUDIOWIZUALNYCH?

Filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych to studia skierowane do osób, które interesują się współczesną kulturą wizualną i chciałyby związać swoją przyszłość z branżą filmową. Studenci skupią się na rozwijaniu wiedzy z zakresu szeroko pojętej kultury, filmoznawstwa i współczesnych mediów, a także zdobędą istotne kwalifikacje zawodowe.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Program nauczania na kierunku filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych będzie oscylował wokół zagadnień związanych ze współczesną kulturą, medioznawstwem, teorią kultury, oraz historią sztuk plastycznych. Studenci zdobędą także kompleksową wiedzę na temat historii filmu światowego i polskiego, fotografii oraz różnych form filmowych, takich jak film animowany, fabularny i dokumentalny.

Co więcej rozwiną szereg umiejętności praktycznych i nauczą się zasad krytyki filmowej oraz dowiedzą się, w jaki sposób pisać scenariusze form audiowizualnych. Studia przygotowują także do podejmowania działań związanych z promocją filmową i organizacją kultury filmowej. Dokładny program nauczania będzie zależał od wybranej specjalizacji. Aktualna lista bloków specjalizacyjnych znajduje się na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILMOZNAWSTWO I WIEDZA O MEDIACH AUDIOWIZUALNYCH?

Studia na kierunku filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILMOZNAWSTWO I WIEDZA O MEDIACH AUDIOWIZUALNYCH?

Dyplom ukończenia studiów na kierunku filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych otwiera wiele zawodowych drzwi do kariery na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Przede wszystkim idealnie odnajdą się, jako pracownicy branży filmowej, szczególnie na stanowisku scenarzysty form audiowizualnych. Co więcej, mogą wykonywać zawód krytyka filmowego i związać swoją przyszłość z redakcjami czasopism i wydawnictwami artystycznymi. Dobrym rozwiązaniem będzie także praca w instytucjach kulturowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych:

 • instytucje kultury
 • redakcje czasopism
 • wydawnictwa
 • krytyk filmowy
 • scenarzysta filmowy
 • edukator filmowy
 • animator kultury.

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Artystyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILMOZNAWSTWO I WIEDZA O MEDIACH AUDIOWIZUALNYCH

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu