Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
Myślałeś o podjęciu studiów inżynierskich, ale nie jesteś jeszcze zdecydowany w jakim konkretnie obszarze chciałbyś się kształcić? Uważasz, że tematy związane z projektowaniem różnych technologii byłyby dla Ciebie interesujące? W takim razie nie możesz pominąć kierunku Inżynieria biosystemów przy podejmowaniu decyzji, odnośnie dalszej ścieżki kształcenia!
Program studiów i przedmioty
Co obejmuje plan zajęć? W ramach przygotowanego programu będziesz rozwijał umiejętności pozwalające na samodzielne prowadzenie pomiarów oraz analizy uzyskanych wyników. Dodatkowo będziesz poszerzał swoją wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, chemii oraz biologii, jak również nie będzie ci obca wiedza dotycząca prawa obowiązującego w obszarze inżynierii biosystemów. W ramach studiów będziesz miał możliwość wyboru specjalności, która jest najbliższa Twoim zainteresowaniom. W ofercie znajdują się następujące specjalizacje: inżynieria biosystemów komunalnych, inżynieria bioweterynaryjna, mechatronika w inżynierii biosystemów oraz technika i energetyka w inżynierii biosystemów.
Praca po studiach
A jakie będę miał możliwości zatrudnienia, decydując się na studia na kierunku Inżynieria biosystemów? Na pewno zastanawiasz się nad tym, dlatego też z chęcią podpowiemy Ci, gdzie możesz starać się o pracę. Jako absolwent nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w zakładach chemicznych czy gospodarki komunalnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś podjął pracę w przedsiębiorstwach z branży farmaceutycznej, medycznej oraz firmach kosmetycznych. Drogi rozwoju zawodowego są zróżnicowane, zatem każdy absolwnet tego kierunku znajdzie coś dla siebie. Jeśli uważasz, że ta propozycja kształcenia spełnia Twoje oczekiwania to koniecznie aplikuj na studia na kierunku Inżynieria biosystemów!
Żeby dostać się na studia na kierunek Inżynieria biosystemów, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, informatyka, fizyka z astronomią, geografia, chemia, biologia.
Inżynieria biosystemów - zasady rekrutacji
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Inżynierię biosystemów
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
fizyki, chemii, matematyki oraz biologii
rozumienia zjawisk zachodzących na płaszczyźnie ekonomicznej oraz społecznej związanych z inżynierią biosystemów
dysponowania wiadomościami dotyczącymi czynników wpływających na kształtowanie się obszarów wiejskich
znajomości budowy maszyn oraz narzędzi wykorzystywanych w inżynierii biosystemów
dokonywania analiz i interpretowania otrzymanych wyników
znajomości przepisów prawnych w obszarze inżynierii biosystemów
znajomości języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Rady Europy
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria biosystemów?
1. Typ i tryb studiów
Kierunek inżynieria biosystemów można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych i biologicznych.
2. Program studiów i przedmioty
W czasie studiów na kierunku inżynieria biosystemów zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu biologii, mechaniki, nowoczesnych technologii czy szeroko pojętej branży spożywczej. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:
Podstawy produkcji leśnej
Biosystemy zwierzęce
Podstawy konstrukcji maszyn i teorii mechanizmów
Techniki obrazowania materii żywej
3. Nabywane umiejętności
Jako student powyższego kierunku wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, nauczysz się wykorzystywać nowoczesne technologie w przetwórstwie, inżynierii produkcji czy w transporcie. Ponadto, poznasz budowę i obsługę zaawansowanej aparatury laboratoryjnej oraz narzędzi informatycznych. Studenci rozwiną także swoje zdolności językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?
Studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria biosystemów będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Inżynieria biosystemów
Absolwent kierunku Inżynieria biosystemów znajdzie zatrudnienie w/jako:
pracownik firm kosmetycznych
pracownik przedsiębiorstw z branży farmaceutycznej oraz medycznej
ul. Gagarina 11,,
87-100 Toruń,https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJpcG_olI0A0cR17wMAwJ6-kMhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/83981-umk-torun.jpgUniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
pl. gen. J. Hallera 1B,,
90-647 Łódźhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:EjFwbGFjIEdlbi4gSsOzemVmYSBIYWxsZXJhLCA5MC0wMDEgxYHDs2TFuiwgUG9sYW5kIi4qLAoUChIJtY1NIjM1GkcRSeNz3P26HMoSFAoSCa9WRXUkyxtHEazbIZtjrnzLhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b502e-UMED-LODZ.jpgUniwersytet Medyczny w Łodzi
ul. Michała Oczapowskiego 2,
10-719 Olsztynhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbXXUrjF_4kYRFBCBwmCphiYhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/ab2e1-uwm-olsztyn.jpgUniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie