ECOLOGY AND EVOLUTION studia - kierunek studiów

Skok cywilizacyjny, który obserwujemy na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci to nie tylko powód do dumy, ale także poważny problem zagrażający środowisku. Skażenie powietrza, nieumiejętność gospodarowania odpadami, znaczne użycie materiałów nienadających się do ponownego wykorzystania – to tylko nieznaczna część elementów, które destrukcyjnie wpływają na klimat. Na szczęście wraz ze skokiem cywilizacyjnym rośnie także świadomość społeczna, przyczyniająca się do próby poprawiania tej bardzo złej sytuacji, człowiek zaczyna dostrzegać jak ważna jest symbioza pomiędzy naturą a kulturą. Polskie uczelnie podążają także za tymi trendami, ponieważ wciąż poszukiwani są specjaliści z profesjonalną wiedzą na temat ekologii.

 

Dla kogo ten kierunek
Ecology and evolution to kierunek studiów drugiego stopnia, zadedykowany dla osób, które chciałby znacznie poszerzyć i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu bieżących zagadnień ewolucyjnych i ekologicznych. Podczas całego cyklu kształcenia studenci będą doskonalić umiejętności praktyczne oparte na pracy w specjalistycznych laboratoriach, podstawą kształcenia stanowić będą badania terenowe i eksperymentalne, które oprócz rzetelnej wiedzy przyniosą doświadczenie pracy w zespole, zdolność planowania zadań oraz tak cenną predyspozycję do rozwiązywania napotkanych problemów.

 

 

Program studiów i przedmioty

Profesjonalna wiedza z zakresu ekologii to nie wszystko, ponieważ przyszli abiturienci uzyskają także podstawowe kwalifikacje z obszaru zarządzania. Przedmioty kierunkowe, z którymi zetkną się studenci obejmują przede wszystkim zagadnienia związane z ekologią, ekosystemem, metodami analizy środowiska, zasadami ochrony przestrzeni naturalnej. Językiem wykładowym na tym kierunku jest angielski, co dodatkowo znacznie przyczyny się do rozwoju umiejętności lingwistycznych kursantów.

 

Praca po studiach
Z racji tego, że aktualny rynek pracy dostrzega zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu ochrony środowiska i ekologii, to absolwenci tego kierunku mogą liczyć na interesujące zatrudnienie w sektorze, który jest dla nich najbardziej atrakcyjny. Abiturienci ecology and evolution mogą zaprezentować swoje umiejętności w sektorach zarówno publicznych, jak ich prywatnych, które w swojej pracy wykorzystują najnowszą wiedzę z zakresu ekologii. Praca badawcza w laboratoriach, zarządzanie organizacjami pozarządowymi, zatrudnienie w jednostkach administracji państwowej – to tylko nieznaczna część możliwości atrakcyjnego zatrudnienia. Najzdolniejsi studenci mogą liczyć na dalszy rozwój kariery naukowej, publikacje artykułów i wyników badań w specjalistycznych periodykach.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Kierunek ecology and evolution to propozycja dla abiturientów studiów licencjackich z zakresu nauk przyrodniczych i matematycznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ECOLOGY AND EVOLUTION

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ECOLOGY AND EVOLUTION

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, wybierając ten kierunek, obejmuje:

 • zagadnienia z ekologii, ochrony środowiska i ewolucji
 • analizę środowiska naturalnego
 • specyfikę pracy laboratoryjnej
 • badania terenowe i eksperymentalne
 • zasady ekologii
 • systemowe zmiany klimatyczne
 • projektowanie badań
 • znajomość statystyki

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ECOLOGY AND EVOLUTION STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ECOLOGY AND EVOLUTION STUDIA II STOPNIA

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

 • laboratoria
 • placówki badawcze i naukowe
 • międzynarodowe instytucje ekologiczne
 • organizacje pozarządowe
 • placówki administracji państwowej
 • firmy prywatne, zajmujące się przemysłem i eksploatacją środowiska

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ECOLOGY AND EVOLUTION

Komentarze (0)